آموزش وردپرس
sdsd

قائمشهری ها در تست گیری صداوسیما کشور نمره قبولی گرفتند

 قائم خبر – عباس ناساری : حضور محمد علیجانی یکی ازتهیه کنندگان رسمی سازمان صدا وسیما کشور در بخش ( تله فیلم ) در شهرستان قائمشهرجهت تست بازیگری از افراد هنرمند وداوطلب این شهرستان برای نقش مکمل شخصیتی بنام ( شهروز ) در یک مجموعه تلویزیونی ، ما را برآن داشت تا کمی بیشتر از چگونگی دنیای هنر سینما ، تاتر و بازیگری و داستان های کوتاه تحت نام فیلم های کوتاه سراغ آقای علیرضا کریمی یکی از هنرمندان قائمشهری که با در اختیار داشتن مجموعه ای از افراد واستعدادهای درخشان هنری این شهرستان که هر از گاهی اخباری از عملکردش را در رسانه های مجازی باطلاع شهروندان هنر دوست قائمشهر می رساندیم رفته تا برای علاقمندان این رشته هنری ودیگرهنر دوستان این شهرستان ومازندران مطالبی را به نشر در آوریم .

اشاره می گردد آقای محمد علیجانی تهیه کننده سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران همزمان با انتخاب مکمل نقش شهروز ، دیگر بازیگرانی را جهت تله فیلم مورد نظرش را که بزودی کلید خواهد خورد تست گیری نمود که بیشترین افرادی که نظر این تهیه کننده را جلب کرد از شاگردان علیرضا کریمی بودند .

باید اشاره کنم که سرکار خانم آوا کریمی ، خانم دنیا مداح ، خانم مهشید خدادادی و چند تن دیگر از شاگردان کریمی در این آزمون نمره قبولی از استاد علیجانی در یافت داشتند که این از ویژگی های هنرمندان این شهرستان می باشد .

آقای علیرضا کریمی ( کارگردان و تهیه کننده فیلم های کوتاه داستانی ، مستند وتاتر ) جندین سالی است که درشهرستان قائمشهر با راه اندازی کارگاه آموزشی هنری وسینمائی در خدمت هنر دوستان این شهرستان می باشد

فیلم کوتاه ( مرگ تاریک ) که تهیه کنندگی آن را علیرضاکریمی بعهده داشت توسط خانم آوا کریمی ( دختر آقای کریمی ) کارگردانی شد . لازم بگفتن است که آوا حدود ۴ سال با آموزش در کلاسهای پدرش تعلیم دید و این سومین فیلم کوتاه وی می باشد واخیرا خانم آوا کریمی نامزد بخش مسابقه جشنواره جهانی پیامبر اعظم (ص) شده بود که اختتامیه این جشنواره خردادماه امسال انجام شدو هنوز نتیج آن اعلام نشد وبگفته خانم آواکریمی این فیلم شروع ورودش به عرصه سینمای حرفه ای محسوب می شود .

تولید فیلم کوتاه داستانی ( حس قریب )

این سلسله فیلم ها که علیرضا کریمی در دست تولید دارد همگی منشعب از احادیث پیامبربزرگ اسلام است وازمدت ها پیش با تحقیقات خود در این زمینه از طریق علما و روحانیان مسلط به احادیث ( که درمتن داستان فیلمهایش به ذکرنام آنان همت گمارده است ) می باشد .

کریمی براین عقیده است که در عصر حاضر ، افرادی با برنامه ریزی کلان کار مقابله با تهاجم فرهنگی با اسلام وعلی الخصوص دشمنی با پیامبر اسلام (ص) را در دستور کار خود دارند و براین اساس برما هنر مندان فرض واجب که حرمت های مقدس پیامبران را حفظ کنیم واجازه ندهیم چهره نا خوشایندی از پیامبرعظیم الشان اسلام و پیامبر صلح دوستی به جهان معرفی شود .

اشاره می گردد که کارگردانی فیلم کوتاه داستانی ( حس قریب ) رایکی از شاگردان کریمی بنام خانم ( الهه قهاری ) به عهده داشت وجالب اینکه نقش اول این فیلم را خود علیرضا کریمی بعهده داشت . کریمی معتقد است که شاگرد انسان بازتاب دهنده آموزه های استادش می باشد .

تولید مستند ( نهیب )

این فیلم توسط ( پوریا مرتضوی ) یکی دیگر از شاگردان استاد کریمی می باشد کارگردانی شده است . پوریا که از قدیمی ترین شاگردان کریمی می باشد و در گذشته به افتخاراتی نیز نائل آمده که از آنجمله می توان به کسب عنوان کارگردان برتر استان مازندران در سال گذشته یاد کرد . این مستند حکایت از هتک حرمت سلمان رشدی به اسلام و چگونگی مقابله با آن توسط نقش آفرینان در مستند ( نهیب ) دارد .

گفتنی است این اثر امسال در بخش مسابقه جشنواره بین المللی پیامبر اعظم (ص) شرکت خواهد داشت .

فیلم کاکتوس

گفتنی است نقش اول این فیلم که ساخته کیوان سلیمانی از فارغ التحصیلان سینما ست و درحال تدوین وآماده سازی جهت شرکت در جشنواره فجر می باشد ، توسط علیرضا کریمی اجرا شده است .

اشاره می گردد کار تصویر برداری این فیلم توسط یکی دیگر از هنرمندان مازندرانی به نام ( نیما صمدی ) بود .

این فیلم ماجرای مردی را حکایت می کند که درمنجلاب موادمخدر توهم زا اسیر شده است ودر نهایت…..

تولید ۲ مستند اجتماعی ( بسفارش معاونت اجتماعی وپلیس پیشگیری نیروی انتظامی )

در راستای فعالیت های علیرضا کریمی و تیم همراهش ۲ مستند با نامهای ( مستند میدان ) و ( چهار شنبه بازار ) تولید وتحویل واحد سفارش دهنده شد.

علیرضا کریمی در مورد مطلب فوق چنین اظهارداشت : نیروی انتظامی از این فیلمها برداشتی روانشناسانه داشته ونیت اصلی از تولید این گونه فیلمها بلحاظ توجه به خواسته ها ودرخواست های عموم جامعه بوده می باشد .

گفتنی است کریمی خود کار تصویربرداری این ۲ مستند را به عهده داشت و شهاب واحد پرست مجری این برنامه بود.

کریمی گفت : سرهنگ جعفری رئیس پلیس پیشگیری ومعاون اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان قائمشهر بعنوان تهیه کننده و کار هدایت وبرنامه ریزی این مستند را بعهده داشت .

این فیلم پس از تولید وتدوین ، جهت بررسی های بیشتر تحویل ( ناجا ) شد.

لازم به ذکراست اشاره شود که از گذشته تاکنون دامنه فعالیت چندین گروه فیلمسازی ، با تلاش وپیگیری های مداوم علیرضا کریمی از شهرستان قائمشهر به استان کشیده شده است که از آنجمله می توان به ذکر چند اثر بشرح زیر اشاره داشت :

سریال ( راهی بسوی ستاره ) که در قئمشهر فیلمبرداری شد ، فیلم (سایه های روشن) به کارگردانی مجتبی بیطرفان که این فیلم نیز در قائمشهر برداشت شده است ، تله فیلم (سلوای من) به کارگردانی محمد آهنگر وتهیه کنندگی حبیب اله کاسه ساز که در حوالی ائمشهر وسوادکوه شمالی فیلمبرداری شده است . همچنین تلاش برحضور بیشتر هلی شهروندان قائمشهری در سریال پر بیننده پایتخت که خود بنده هم در آن نقش پزشک را بعهده داشتم .

در پایان جهت حسن ختام با یکی ازهنر مندان جوان که از ۴ سال پیش وارد عرصه تاتر و هنر بازیگری شده است واتفاقا با توجه به هدایت های دلسوزانه آقای کریمی ، این نوجوان قائمشهری توانسته از رشد نسبتا خوبی در این عرصه برخوردار شود و اینکه بعد از جلسات متعدد به همراه چند تن دیگر از همبازی هایش مورد توجه آقای محمد علیجانی تهیه کننده صدا وسیمای جمهوری اسلامی کشورمان جهت حضور در مجموعه تلویزیونی شبکه سراسری قرار گرفته ، مصاحبه کوتاهی بعمل آوردیم که توجه شما را به این مصاحبه جلب می کنیم .

خانم دنیا مداح هنرمند نوجوان قائمشهری که با اشتیاق فراوان در تمام شرایط فیزیکی و حتی بیماری جلسات تمرین را هرگز ترک نکرده است و مشتاقانه زیر نظر استاد علیرضا کریمی ، بهمراه دیگر دوستان هم سن وسال خود کار فراگیری و آموزش فنون بازیگری را تحصیل می کند ما را برآن داشت تا طی یک مصاحبه هرچند کوتاه با این دختر خانم علاقه مند به هنر بازیگری ، گفتگوئی داشته باشیم .

دنیا مداح که چند سالی وارد عرصه هنر ، تاتر و بازیگری شده است چنین آغاز کرد وگفت : من دنیا مداح اهل شهرستان قائمشهر هستم وحدود چهار سال است که زیر نظراستادم آقای کریمی به فنون بازیگری وتاتر مشغولم .

وی افزود : پدر بزرگم که در دنیای هنر وتصویر برداری است وبه سینما وتاتر نیز علاقه شدیدی دارد مرا تشویق به آموزش هنر وبازیگری نمود که خوشبختانه با مساعدت های استادم تا حدودی توانستم نظر ایشان را جلب کنم واز این رو بنده را به آقایمحمد علیجانی تهیه کننده صداوسیمای کشور معرفی کرد و خدا را شکر توانستم نمره قبولی از ایشان بگیرم که ازاین بابت بیار شادمان هستم و امیدوارم باز هم به لطف خدا که در تمام اوقات زندگیم به لطف وکرم خدایم وابسته هسم بتوانم بگونه ای زحمات استادم آقای کریمی را جبران کنم .

از خانم دنیا مداح پرسیدیم تا کنون درچه نقش هائی بروی صحنه رفتید چنین گفت :

اولین نقشم در نمایش تاتر ، بنام (علیمردان خان ) در شخصت ( کلنار) و در نمایش ( سه نمایش با یک بلیط ) در نقش دختر کوچک خانواده در شخصیت ( مونا ) و ….. که خوشبختانه اخیرا در تست گیری آقای علیجانی تهیه کننده صدا وسیما ی کشور نمره قبولی دریافت داشتم .

 _MG_6821 DSC_0166 IMG_0292 IMG_0295 SAM_1072 jpg

 

 

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *