آموزش وردپرس
dorbin

قائمشهر از داشتن دوربین مدار بسته محروم است

قائم خبر: سرهنگ محمد علی اتباعی طبری روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت :برررسی های صورت گرفته در ۲۷ نقطه شهر قائمشهر به دوربین مداربسته متصل به فرماندهی نیاز است تا علاوه بر پیشگیری , در صورت بروز سرقت نسبت به شناسایی و دستگیری سارقان اقدام شود .

وی ادامه داد : مکان های مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته به شهرداری قائمشهر اعلام شد تا پس از تهیه دوربین ها نصب آنها صورت بگیرد .

براساس مصوبه استانداری مازندران بخشی از هزینه خرید دوربین های مداربسته می بایست از سوی شهرداری ها و مابقی هزینه موردنیاز از سوی استانداری تامین شود .

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قائمشهر از اجرای طرح نیروی انتظامی برای نظارت و کنترل فعالیت قهوه خانه و سفره خانه های قائمشهر خبرداد و گفت: با اجرای این طرح علاوه بر برخورد با مجموعه های ارائه دهنده قلیان ، زمان فعالیت در ساعات مناسب (تا قبل ازساعت ۲۴) مورد نظر است .

وی زمان نامناسب فعالیت قهوه خانه و سفره خانه ها را به عنوان فرصتی مناسب برای پاتوق و حضور خلافکاران دانست و ادامه داد : با کنترل فعالیت این مکان ها ، بستر خوبی برای پیشگیری از جرایم و تخلفات نیز فراهم می شود .

سرهنگ اتباعی طبری ازآغاز اجرای طرح نظارت برفعالیت سفره خانه و قهوه خانه های قائمشهر در یکی از میادین اصلی این شهر خبرداد و افزود : در یکماه اخیر ۲۴قهوه خانه پلمپ شد .

وی فعالیت خرده فروشان مواد مخدر و حضور معتادان تابلو را یکی ازمشکلات اجتماعی شهرستان قائمشهر برشمرد و گفت : حضور و فعالیت این افراد موجب رنجش و مشکلات برای شهروندان می شود .

فرمانده نیروی انتظامی قائمشهر برخورد با معتادان تابلو را از وظایف این نهاد اعلام کرد و ادامه داد : از ابتدای امسال تاکنون ۵۶۱ معتاد تابلو از سطح این شهر جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد منتقل شدند .

وی اظهارداشت : در صورت فراهم بودن مکان تحویل و استقرار، نیروی انتظامی قادر است در مدت ۷۲ ساعت تمامی معتادان تابلو را از قائمشهر جمع آوری بکند .

سرهنگ اتباعی طبری مهمترین مشکل برای جمع آوری معتادان تابلو را نبود فضای تحویل و استقرار آنان اعلام کرد .

وی به آمار وقوع شش فقره قتل از ابتدای امسال تاکنون در قائمشهر اشاره کرد و گفت: تمامی قاتلان این افراد شناسایی و دستگیر شدند .

فرمانده نیروی انتظامی قائمشهر ورود و رسوخ فرهنگ بی بند و باری کشورهای غربی در کانون خانواده های ایرانی را از اثرات و تبعات ماهواره برشمرد و ادامه داد : ترویج فرهنگ غربی ، عدم پایبندی به کانون خانواده را ایجاد کرده است .

وی از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت های فاقد پلاک بعنوان یکی از اقدامات مهم برای پیشگیری از سرقت توسط نیروی انتظامی قائمشهر اعلام کرد و گفت : اکثر سرقت و کیف قاپی توسط راکبان این نوع موتور سیکلت ها انجام می شود .

سرهنگ اتباعی طبری همچنین از فعال سازی گشت های موتوری برای شناسایی کیف قاپ ها در قائمشهر خبرداد و افزود :با انجام این اقدامات کاهش سرقت فراهم خواهد شد .

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

 1. اولین فرمانده نیروی انتظامی در سطح این استان میبینم که بدون حاشیه رفته سر اصل مطلب و معضلات شهرشو درست شناخته. انشاالله که موفق و موئد باشن. هم ایشون و هم همکارانشون در پلیس قائمشهر. از شما هم به خاطر خبر رسانی خوبی که انجام میدید تشکر میکنم.
  ضمن اینکه به فرمانده محترم نیروی انتظامی یک نکته را یادآور میشم و امیدوارم این مطلب را صرف بروز بودن اطلاعات خودشون از بنده پذیرا باشن:
  با عرض تاسف باید بگم که تا حدود یکسال قبل که نرم افزارهای پیام رسان و شبکه های اجتماعی در کشور ما و در بین کاربران تلفن همراه گسترده نشده بود، ماهواره در بخث به انحراف کشوندن فرهنگ و تربیت جامعه ایرانی رتبه نخست را داشت. مخصوصا سریال های برون مرزی کشور ترکیه که این سریال ها را به صورت سفلرشی و فقط جهت پخش در کشورهای هدف تولید و توسط شبکه های به ظاهر ایرانی و فارسی زبان پخش میکنه.
  اما از یکسال قبل تا به امروز ماهواره جای خودشو به نرم افزارهای پیام رسان مانند وایبر، تلگرام، لاین و … داده که اگر بخوام در این خصوص بنویسم از حوصله خوانندگان خارج میشه. متاسفانه دولت هم تنها اکتفا کرده به یک جمله: فرهنگ سازی !
  اما به نظر شما آیا میشه اول اون ابزار رو به دست مردم بدی و بعد تازه بخوای بری سراغ آموزش و فرهنگ سازی جهت استفاده از اونها ؟
  خیر شدنی نیست.
  از فرماندهی محترم تقاضا داریم که با ابزار و اهرمهایی که در دسترس دارن بهرحال این نهضت مبارزه ای با این معضل را شروع کنن تا بلکه بقیه هم بهشون بپیوندند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *