چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

قائمشهر از نظر ورزش بسیار پویا و فعال است

قائم خبرنقل از مازند اسپرت :بعد از افتخار آفرینی قائمشهری‌ها در رشته‌های مختلف ورزشی، به سراغ رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان رفتیم و با او به گفت‌وگویی مفصل پرداختیم که در ادامه صحبت‌های جالب فرشید قدیمی را می‌خوانید.

چه خبر از ورزش شهر ؟

وضعیت ورزش قائمشهر را شما بهتر از بنده در جریانش هستید، قائمشهر از نظر ورزش بسیار پویا و فعال هست.

اداره شما چند هیات ورزشی فعال دارد ؟

قائمشهر دارای ۴۵ هیئت ورزشی که در ۲۰ رشته بانوان فعالیت می‌کنند. فکر می‌کنم به جرات بتوانیم بگوییم قائمشهر یکی از معدود شهرهای کشور است که چنین قابلیتی را دارد. ما در سال ۹۳ تونستیم از نظر مدال‌آوری رتبه اول را در استان کسب کنیم. امسال هم تا اینجای کار ما توانستیم مدال‌های خوشرنگی را به ارمغان بیاوریم.

قائمشهری‌ها چند مدال کسب کرده‌اند؟

حدود ۱۳ مدال در آسیا و ۷ مدال جهانی یعنی مجموعا ۲۰ مدال را توانستیم تا اینجای سال کسب کنیم. به همین خاطر قائمشهر را می‌شود متمایز کرد با سایر شهرستان‌های استان و کشور و همچنین برگزاری مسابقات مختلف و رشته‌های مختلف ورزشی که از جمله آنها می‌توانیم به مسابقات انتخابی تیم ملی، مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان کشور و میزبانی مسابقات متعدد دیگر از این دست اشاره کرد و نکته مهم و حائز اهمیت این است که ورزشکاران ما در ۱۵ رشته صاحب مدال‌های جهانی و آسیایی هستند که این نشان دهنده قابلیت‌های بالا ورزشکاران شهر ما است.

برنامه‌هایی که در سال ۱۳۹۴ انجام دادیه اید را به‌صورت مختصر توضیح دهید:

ما در روز یکشنبه مراسمی را جهت تجلیل از خبرنگاران برگزار کردیم و فکر کنم جز معدود شهرهایی بودیم که به‌صورت ویژه چنین مراسمی را برای خبرنگاران برگزار کردیم.

امسال برنامه‌های ورزشی‌مان قرار بر این است که شامل میزبانی مسابقات بین‌المللی شطرنج، مسابقات بوکس قهرمانی کشور، همایش نینجا رنجر کل کشور و مسابقات دیگری که در سطح استان و کشور قائمشهر میزبان خواهد بود.

برای اولین بار نیز میزبان کوتاه قامتان فوتسال کشور بودیم که با استقبال زیادی روبه رو شد.

از نظر شما دلیل اصلی موفقیت قائمشهر در رشته‌های محتلف چیست؟

این فرهنگ مردم در قائمشهر است که ورزش قهرمانی به‌دنبال ورزش همگانی بدست می آید و همه جایگاه ورزش را در زندگی خودشان می‌دانند و به همین جهت بچه‌های خودشان را به ورزش سوق می‌دهند. البته این بدلیل کار بلد بودن و روی سیستم کار کردن هیئت‌های خوب ما است.

صحبت های پایانی شما را می‌شنویم:

تشکر میکنم از شما و همکارانتان که این وقت را در اختیار من قرار داده‌اید، انشالله که بتوانیم با کمک همه از جمله اصحاب رسانه و مسئولان گرانقدر، ورزش قائمشهر را بیش از پیش توسعه بدهیم. بنا داریم امسال با یک برنامه خوب شهرستان قائمشهر را به جایگاه واقعی خودش در ورزش برسانیم و افق ما المپیک ۲۰۱۶ ریو خواهد بود و موفقیت در آن، چون همیشه قائمشهر سهم به سزایی در کسب مدال‌های آسیایی و المپیک داشته است.

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =