آموزش وردپرس
bazar-morakabat

قائمشهر بازار دستفروشان غیر بومی/ فروش مواد غذایی در کف خیابان ها

 قائم خبر:قائمشهر به دلیل داشتن یکی از قدیمی ترین بازارهای دستفروشی و روز مازندران در میان مردم شناخته شده اما هجوم دستفروشان غیربومی و نیز عرضه موادغذایی در کف خیابان ها امروز به عامل تهدید کننده سلامت مردم تبدیل شده است.

 وضعیت بازار روز قائمشهر که در مرکز شهر و ابتدای خیابان آیت الله صالحی مازندران واقع شده و از دیرباز به دلیل فروش بهترین مرکبات و عرضه تازه ترین و بهترین ماهیان گرم و سرد آبی و ماهیان دریای خزر و نیز عرضه ماکیان خانگی و پرندگان دریایی شهره استان بود و مسافران دیگر نقاط کشور را نیز به سمت خود می کشید چند سالی است که حال و روز خوشی ندارد.

هجوم دستفروشان و طبق داران به این بازار که راه عبور و مرور را قفل کرده و وضعیت نامناسب بهداشت در مغازه ها و کوچه های واقع در آن نگران کننده است.

در رسته ماهی فروشان، ماهیان بر روی آسفالت های خیابان قرار می گیرند و با شرایط کاملا غیربهداشتی به فروش می رسند و امحا و احشا و خونابه های ماهیان بعد از پاک شدن وارد جوی و نهرهای اطراف شده و بوی بد آن فضا را متعفن و آلوده می کند.

در جلسه شورای بهداشت شهرستان نیز فرماندار قائمشهر از این فضای نامناسب و غیربهداشتی انتقاد کرد.

مهدی محمدی در مورد وضعیت بد دستفروشی در قائمشهر انتقاد کرد و افزود: دستفروشان دوره گرد محصولات غذایی را به صورت غیربهداشتی به مردم می فروشند و ماهی فروشان در بدترین حالت ماهی ها را در کف خیابان پخش کرده و به مردم ارائه می دهند.

وی افزود: همچنین همین افراد دل و جگر مرغ را در چرخ های دستی به فروش می رسانند.

این مسئول خواستار برخورد سخت و قاطع متولیان بهداشتی با این دستفروشان شد.

فرماندار قائمشهر همچنین به دستفروشان غیربومی اشاره کرد و افزود: این افراد هر صبح از استان ها و شهرهای دیگر با قطار به قائمشهر می آیند و پس از فروش پر بار به شهرشان باز می گردند.

این مسئول تاکید کرد: قائمشهر محل امن دستفروشان غیربومی شده است.

محمدی تاکید کرد: اگر قائمشهر به خاطر ارزانی و خوبی محصولاتش مشهور بود به واسطه همین دستفروشان شهره شد ولی امروز جای آن دستفروشان را افرادی غیربومی گرفتند و خیابان ها و پیاده روهای شهر در قرق آنان درآمد.

وی تصریح کرد: باید دستفروشان بومی و افرادی که کارشان تنها دستفروشی است شناسایی و ساماندهی شوند و مکانی برای عرضه محصولاتشان در اختیار آنها قرار گیرد.

قرار شد تمام دستفروشان از ۱۵ اسفند در مجتمع الماس واقع در انتهای خیابان کفشگرکلا مستقر شوند.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

یک دیدگاه

  1. کدام شهر را موفق ترین شهر ورزش مازندران در سال ۹۲ می دانید؟ لطفاً به سایت مازندلیگ مراجعه نموده و رای بدهید. http://www.mazandlig.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *