آموزش وردپرس
bazar-morakabat

قائمشهر بازار دستفروشان غیر بومی/ فروش مواد غذایی در کف خیابان ها

 قائم خبر:قائمشهر به دلیل داشتن یکی از قدیمی ترین بازارهای دستفروشی و روز مازندران در میان مردم شناخته شده اما هجوم دستفروشان غیربومی و نیز عرضه موادغذایی در کف خیابان ها امروز به عامل تهدید کننده سلامت مردم تبدیل شده است.

 وضعیت بازار روز قائمشهر که در مرکز شهر و ابتدای خیابان آیت الله صالحی مازندران واقع شده و از دیرباز به دلیل فروش بهترین مرکبات و عرضه تازه ترین و بهترین ماهیان گرم و سرد آبی و ماهیان دریای خزر و نیز عرضه ماکیان خانگی و پرندگان دریایی شهره استان بود و مسافران دیگر نقاط کشور را نیز به سمت خود می کشید چند سالی است که حال و روز خوشی ندارد.

هجوم دستفروشان و طبق داران به این بازار که راه عبور و مرور را قفل کرده و وضعیت نامناسب بهداشت در مغازه ها و کوچه های واقع در آن نگران کننده است.

در رسته ماهی فروشان، ماهیان بر روی آسفالت های خیابان قرار می گیرند و با شرایط کاملا غیربهداشتی به فروش می رسند و امحا و احشا و خونابه های ماهیان بعد از پاک شدن وارد جوی و نهرهای اطراف شده و بوی بد آن فضا را متعفن و آلوده می کند.

در جلسه شورای بهداشت شهرستان نیز فرماندار قائمشهر از این فضای نامناسب و غیربهداشتی انتقاد کرد.

مهدی محمدی در مورد وضعیت بد دستفروشی در قائمشهر انتقاد کرد و افزود: دستفروشان دوره گرد محصولات غذایی را به صورت غیربهداشتی به مردم می فروشند و ماهی فروشان در بدترین حالت ماهی ها را در کف خیابان پخش کرده و به مردم ارائه می دهند.

وی افزود: همچنین همین افراد دل و جگر مرغ را در چرخ های دستی به فروش می رسانند.

این مسئول خواستار برخورد سخت و قاطع متولیان بهداشتی با این دستفروشان شد.

فرماندار قائمشهر همچنین به دستفروشان غیربومی اشاره کرد و افزود: این افراد هر صبح از استان ها و شهرهای دیگر با قطار به قائمشهر می آیند و پس از فروش پر بار به شهرشان باز می گردند.

این مسئول تاکید کرد: قائمشهر محل امن دستفروشان غیربومی شده است.

محمدی تاکید کرد: اگر قائمشهر به خاطر ارزانی و خوبی محصولاتش مشهور بود به واسطه همین دستفروشان شهره شد ولی امروز جای آن دستفروشان را افرادی غیربومی گرفتند و خیابان ها و پیاده روهای شهر در قرق آنان درآمد.

وی تصریح کرد: باید دستفروشان بومی و افرادی که کارشان تنها دستفروشی است شناسایی و ساماندهی شوند و مکانی برای عرضه محصولاتشان در اختیار آنها قرار گیرد.

قرار شد تمام دستفروشان از ۱۵ اسفند در مجتمع الماس واقع در انتهای خیابان کفشگرکلا مستقر شوند.

همچنین ببینید

n00276268-r-b-001

قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی شهرستان قائم‎شهر افتتاح شد/تصاویر

قائم خبر به نقل از قائم آنلاین :  صبح امروز قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی شهرستان …

یک دیدگاه

  1. کدام شهر را موفق ترین شهر ورزش مازندران در سال ۹۲ می دانید؟ لطفاً به سایت مازندلیگ مراجعه نموده و رای بدهید. http://www.mazandlig.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *