آموزش وردپرس
قائمشهر در شب از نمای بالا
قائمشهر در شب از نمای بالا

قائمشهر در حوزه گردشگری فقیرترین شهر است

قائم خبر:نشست راهکارهای توسعه شهرستان قائمشهر با هدف بررسی مشکلات و چالشهای فراروی توسعه شهرستان برگزار و در آن در زمیننه ساماندهی چهارشنبه بازار، بررسی مشکل کم آبی، توسعه گردشگری و بومگردی تبادل نظر شد.

امام جمعه قائمشهر شنبه شب در جلسه راهکارهای توسعه شهرستان از ساماندهی چهارشنبه بازار و حل مشکلات نساجی مازندران به عنوان عملکرد شاخص نام برد و اظهار داشت: در سال های اخیر بین مدیریت سیاسی شهرستان، نمایندگان و شهروندان هماهنگی های بسیار خوبی ایجاد شده است.

آیت اله علی معلمی جایگاه مدیریتی، مدیرکل را استانی دانست و گفت: مدیران کل به همه استان تعلق دارند و در سطح کلان نباید تنها منافع شهری را که در آن زندگی می کنند، در نظر بگیرند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در خصوص اینکه چرا غرب استان دوست دارند مستقل شوند، بیان کرد: اگر هم استانی هایی مقیم در غرب مازندران، بدانند که اعتبارات به تناسب سرانه جمعیت توزیع می شود و احساس کنند که امتیازاتی در مرکز استان دارند انگیزه ای برای جدا شدن ندارند.

از فرصت های ملی در حوزه های مختلف استفاده شود

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما انتظار نداریم سهم شهرستان را بیشتر کنید ولی همانطوریکه به همه استان توجه دارید در شهری که از آن برخاسته اید طوری کار کنید که نگویند یک قائمشهری نتوانست برای شهرش کاری کند.

هادی حسینی به مدیران کل توصیه کرد از فرصت های ملی که در بودجه مطرح می شود در حوزه های مختلف برای آبادانی شهرستان و استان استفاده کنند.

قائمشهر فقیر در حوزه گردشگری

فرماندار شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه قائمشهر دومین شهر پرتراکم کشور است، اظهار داشت: با توجه به اینکه این تراکم یک تهدید محسوب می شود از شورای برنامه ریزی استان درخواست داریم تا با اقدامات لازم این تهدیدات به فرصت تبدیل شود.

مهدی محمدی با اشاره به حل معضل نساجی، اذعان کرد: پس از سال ها برای حل مشکل کارخانه نساجی همه توان شهرستان را بکار گرفتیم و توانستیم با کمک مدیران کل قائم‌شهری اقدامات بسیار خوبی انجام دهیم.

وی افزود: ما یک نیازهای استانی و فرااستانی داریم که می توانیم از راهنمایی ها و تجربیات مدیران ‌کل قائمشهری برای توسعه شهر و رفع کاستی ها بهره ببریم.

فرماندار قائمشهر با اشاره به وجود دوبیمارستان عمومی در شهرستان، تصریح کرد: بیمارستان رازی به عنوان یک بیمارستان منطقه‌‎ای بخش تخصصی مسمومیت و عفونت به ۳۰میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز و بیمارستان ولی‌عصر که بیمه شدگان پنج استان شمالی را تحت پوشش دارد، برای رفاه حال همراهان بیمار، به جایی مناسب برای اسکان همراه بیمار نیاز دارد.

محمدی در خصوص بیمارستان های خصوصی گفت: ساختمان‌های دو بیمارستان خصوصی تکمیل شده است ولی برای تأمین امکانات و تأسیسات آنها پیگیری‌های استانی و ملی را نیاز دارند.

فرماندارقائمشهر با اشاره به مشکلات کم آبی در این شهرستان، بیان کرد: سفره‌های زیر زمینی قائم‌شهر در حال نابودی است و برای حل مشکلات کم‌آبی انتظار داریم از سوی سازمان مدیریت برنامه ریزی استانداری، سد کسیلیان را که می تواند آب شرب و کشاورزی قائمشهر را تأمین کند پیگیری شود.

وی اذعان کرد: کانال‌های سد آیت‌الله صالحی مازندرانی حدود هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی در مجاورت رودخانه سیاه رود در دو شهرستان قائمشهر و جویبار را تحت پوشش دارد، که باید جزو پروژه های فرا شهرستانی محسوب شود.

این فرماندار ادامه داد: در حوزه اشتغال با تشکیل ۳۵ صندوق خرد زنان روستایی با هزار و ۳۲۰نفر عضو، مشاغل خانگی را توسعه داده ایم که نیاز به توجه بیشتری دارد.

کاوشهای تپه گردکوه رها شده

محمدی قائمشهر را فقیرترین شهر گرشگری مازندارن نامید و گفت: اگر در کاووش های تپه گردکوه که سال هاست به حال خود رها شده است، تسریع شود این منطقه را می توان به یک منطقه گردشگری با جاذبه های توریستی تبدیل کرد.

وی شکل‌گیری پایانه و حمل و نقل مناسب درشهرستان، آب گرفتگی قائمشهر و ارطه در هنگام بارندگی و انتقال کارخانه آرد از قائمشهر را از مشکلات دیگری بیان کرد که برای رفع آنها به حمایت استانداری و مدیران کل نیاز است.

در ادامه این جلسه ابوذر قربانی مدیرکل فناوری مازندران، اظهار داشت: در دو سال اخیر در حوزه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات با توسعه زیرساخت ها و افزایش پهنای باند اقداماتی بسیارخوبی انجام شده است و توسعه شبکه دولت الکترونیک در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۲ دفتر پیشخوان شهری و ۳۶ دفتر روستایی در قائمشهر فعالیت می کنند و به زودی فاوای شهرداری برای رفاه حال شهروندان تأسیس خواهد شد.

احمد آفرین محمدزاده مدیرکل حمل و نقل پایانه های مازندران با اشاره به اینکه ۹۰ درصد سیستم حمل و نقل استان، جاده ای است، گفت: بر اساس قانون شهرداری موظف است برای شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت، پایانه حمل و نقل بسازد.

وی با تأکید بر ساماندهی مسافربرهای شهری و روستایی و توسعه بومگردی در قائمشهر، تصریح کرد: ۲۴۰ دستگاه ون با تسهیلات ویژه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که در حمل و نقل روستایی فعالیت خواهند کرد.

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *