آموزش وردپرس
download

قائمشهر زودتر از دیگر مناطق با کمبود گاز مواجه خواهد شد

 قائم خبر:به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ مراد اسلامی ˈ روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: قائمشهر در انتهای خط لوله انتقال گاز جنوب و شمال کشور واقع است و به همین دلیل در صورت کاهش واردات گاز از کشورهای صادرکننده به ایران، قائمشهر اولین شهرستانی است که با کمبود سوخت گاز مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: با این که ذخیره سازی سوخت از سوی دستگاه ها و واحدهایی که به آنها هشدار داده شده مهم و ضرروی است، ولی تاکنون این هشدارها جدی گرفته نشده است.

مدیر شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفتی گفت: به رغم تاکیدات شرکت نفت، تاکنون تنها شش هزار لیتر سوخت در یک مدرسه و یک واحد مرغداری قائمشهر ذخیره سازی شد.

وی افزود: این در حالی است که در فصل سرد سال گذشته دو میلیون لیتر نفت گاز، ۳۸۰ هزار لیتر نفت سفید و ۴۰۰هزار لیتر نفت کوره در شهرستان ذخیره سازی شده بود.

اسلامی به وجود ۲۱ جایگاه عرضه سوخت در شهرستان قائمشهر اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه امسال ۱۱۶ میلیون و ۷۶۴ هزار لیتر بنزین در قائمشهر مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش هفت درصدی افزایش دارد.

وی مصرف نفت کوره در ۹ ماه امسال را هشت میلیون و ۸۵۰ هزار لیتر اعلام کرد و افزود: در مدت مشابه سال پیش پنج میلیون و ۶۸۶ هزار لیتر نفت کوره در قائمشهر مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد ۵۶ درصدی دارد.

اسلامی مصرف بنزین سوپر در ۹ ماه سال گذشته را چهار میلیون و ۷۲۹ هزار لیتر اعلام کرد و گفت: با رشد ۳۴ درصدی، مصرف این نوع بنزین امسال به شش میلیون و۳۳۶ هزار لیتر افزایش یافت

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *