چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

قائم‎شهر با بحران آب مواجه است

قائم خبر:فرماندار قائم‌شهر با اشاره به اینکه این شهرستان به‎دلیل نداشتن آب زیرزمینی با بحران آب مواجه است، گفت: با کاهش آب‌های زیرزمینی در آینده برای مصارف کشاورزی نیز با خطر جدی کمبود آب مواجه هستیم.

مهدی محمدی در جلسه کارگروه بحران این شهرستان با بیان اینکه در توزیع آب شرب با مشکل مواجه هستیم، اظهار کرد: با توجه به کمبود بارندگی و استفاده بیش از اندازه آب شرب در کشاورزی در تأمین آب شرب روستاها با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه قائم‎شهر به‎دلیل نداشتن آب زیرزمینی با بحران آب مواجه است، افزود: با کاهش آب‌های زیرزمینی در آینده برای مصارف کشاورزی نیز با خطر جدی کمبود آب مواجه هستیم.

فرماندار قائمشهر خواستار پیگیری مشکلات سد کسلیان شد و بیان کرد: برای تأمین آب در شهرستان نیاز به سد کسلیان است و باید دستگاه‌های مربوطه اعم از اداره منابع طبیعی و محیط‌زیست اختلافات موجود را حل‌وفصل کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه کارشناسان منابع طبیعی باید نقاط سیل‌خیز شهرستان را شناسایی کنند، تصریح کرد: درختانی که در وسط رودخانه هستند و ریشه عمیقی ندارند، باید برای قطع آنها اقدامات لازم انجام گیرد تا از ایجاد سیل جلوگیری شود

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

۲ دیدگاه

  1. جناب فرماندار صبح به خیر ..؟؟با سد کسلیان هم مشکل آب قائمشهر حل نمیشه خیلی وقته که همه دارن از خشکسالی میگن ولی کسی گوشش بدهکار نیست چاههای غیر مجاز باید تعطیل بشه جلوی تیکه تیکه شدن زمین وفروش زمین به غیر بومیها باید گرفته بشه هرتیکه زمین که توش بی رویه چاه حفر میشه در مصرف صرفه جویی نمیشه کشت برنج بی رویه افزایش پیدا میکنه معلومه که ما آبی نخواهیم داشت نوش دارو پس از مرگ سهراب!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. ۹۲% آب در بخش کشاورزی داره ازبین میره . مسئولان کشاورزی دارن چکار میکنن؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =