آموزش وردپرس
IMAGE634824540088847483

قطع ۶ درخت کهنسال در مدارس قائم‌شهر به دلیل کمبود بودجه!

شش درخت کهنسال به دلیل کمبود بودجه در یکی از مدارس روستایی شهرستان قائم‌شهر قطع شد.

قائم خبر: به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، مدرسه دو شیفته ابوریحان و والفجر روستای حاجیکلا واقع در بالاتجن قائم‌شهر قرار دارد.

۶ اصله درختی که در سال ۱۳۶۲ در حیاط مدرسه دو شیفته ابوریحان و والفجر روستای حاجی‌کلا کاشته شده بودند در روز جمعه مورخه ۴ دی‌ماه ۹۴ به دلیل کمبود بودجه مدرسه، این به طور کامل بریده شدند.

این ۶ اصله صنوبر توسط آموزش و پرورش به مزایده گذاشته شد و ۵ تن چوب از آن به دست آمد.

این درختان صنوبر به‌دست بچه‌های ابتدایی در سال ۱۳۶۲ کاشته شد و تا امروز هر درخت به بلندی ۲۰ متر بود که به همراه محیط مدرسه، خاطرات روزهای سخت بچه‌های روستای دهستان بالاتجن را یادآوری می کرد و امروز بعد سه دهه به دلیل کمبود بودجه برای همیشه از بین رفت.

سید محمد رسولی رئیس آموزش و پرورش قائم‌شهر در گفت‌و‌گو ایسنا در خصوص علت بریده شده این درختان کهنسال قدیمی که می‌توانست به عنوان میراثی ماندگار برای آیندگان باقی باشد، گفت: مدیر مدرسه دو شیفته ابوریحان و والفجر روستای حاجیکلا با مجوز آموزش و پرورش این درختان را قطع کرد.

وی افزود: هیچ مدرسه‌ای بدون مجوز درختان را قطع نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، درختان هم می‌توانند به عنوان نماد و فرهنگ و همانند صنایع دستی برای آیندگان باقی بمانند اما اینکه برای کمبود بودجه قطع شوند جای بحث دارد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

  1. مگه چقدر ازش پول در میاد که این کار کردین

  2. الان مشکل مملکت ما اینه؟ خب وقتی اموزش و پرورش بودجه نداره، باید همین کارها رو کرد تا امورات مدرسه بگذره

  3. سلام من شاگرد همون مدرسه بدم از سال ۷۲ تا ۷۶ یادش بخیر بعد از عید کلاسهای ما بیرون کلاس وزیر همون درختان و کنار جوی آب روانی که از زیرش می گذشت برگذار میشد مخصوصا درس زیست باآقای اردشیری…….مدرسه فوق العاده ای بود..بچه ها دوران ما اونجا را تیزهوشان می نامیدند!!!!!!!!!!…..جالب بود مدیر آن دوران ما آقای فیروزپور عزیز بود دبیران گرانقدری داشتیم از جمله مرحوم لطف علی پراغپور دبیر ریاضی مان که خدا رحمتش کنه …..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *