آموزش وردپرس
ctskan

قفل اتاق سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر دهه فجر باز می شود

  قائم خبر: قفل اتاق سی تی اسکن بیمارستان تخصصی و آموزشی رازی قائمشهر پس از سه سال سرگردانی بیماران با خرید و استقرار دستگاه جدید در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت همزمان با دهه فجر امسال باز می شود.

 دستگاه سی تی اسکن جدید خریداری شده برای بیمارستان رازی ۱۶ قطعه ای (اسلایز) است ، دستگاهی که به گفته رییس بیمارستان مدرن ترین در نوع خود در مجموعه مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران محسوب می شود.

رییس بیمارستان رازی روز دوشنبه در بازدید خبرنگاران از دستگاه سی تی اسکن خریداری شده و محل استقرار آن ، گفت : دستگاه جدید خریداری شده شهریور ماه امسال تحویل و اقدامات لازم در ایجاد فضای مناسب برای تعبیه آن صورت گرفته است.

ˈ سید خسرو قاسمپور ˈ افزود : مجوز سازمان انرژی اتمی نیز به عنوان یکی از مراحل اداری استقرار و فعال کردن دستگاه سی تی اسکن در آذر ماه امسال اخذ شده است.

وی ظرفیت پذیرش روزانه بخش سی تی اسکن این بیمارستان را ۲۵ تا ۳۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد : با راه اندازی این دستگاه که از قابلیت تصویربرداری بالایی برخوردار است ، علاوه بر بیماران درون بیمارستان ، به بیماران و مصدومان خارج از بیمارستان نیز خدماتدهی می شود.

قاسمپور صرفه جویی در وقت و هزینه را از مزیت های راه اندازی سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر برشمرد و افزود : در سال های گذشته به دلیل نبود این دستگاه ، بیماران برای سی تی اسکن به بیمارستان های شهرهای همجوار اعزام می شدند.

وی هزینه خرید و مناسب سازی فضای بیمارستان برای دستگاه جدید سی تی اسکن را ۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد .

بخش سی تی اسکن بیمارستان رازی قائمشهر اواخر سال ۱۳۹۰ به دلیل فرسودگی تنها دستگاه موجود در این بیمارستان قدیمی و ۸۰ ساله مازندران متوقف شده بود.

با توجه به واقع شدن قائمشهر در مسیر جاده ترانزیتی تهران – شمال و اعزام مصدومان تصادفات جاده ای به این مرکز به عنوان نزدیکترین مرکز درمانی ، نبود دستگاه سی تی اسکن رنج بیماران و همراهان آنان دوچندان می کرد.

بیمارستان رازی قائمشهر که به عنوان یک بیمارستان جنرال به صورت تخصصی و فوق تخصصی فعالیت می کند ، در عین حال مرکز درمانی – آموزشی بیماری های عفونی مازندران به شمار می رود.

این بیمارستان بر اساس گزارش های رسمی دارای ۲۱۴ تخت فعال ، ۱۲ تخت آی سی یو (ICU) و ۱۲ تخت سی سی یو (CCU) است و میانگین ضریب اشغال تخت های آن نیز ۹۰ درصد است .

یکی از بخش های پرفعالیت بیمارستان رازی ، بخش دیالیز آن است که با ۱۳ تخت روزانه در سه نوبت به بیماران کلیوی خدمات دیالیز ارائه می کند.

این بیمارستان با در اختیار داشتن متخصصان رشته های پزشکی مغز ، اعصاب ، گوش ، حلق و بینی ، فوق تخصص کلیه ، ریه ، غدد و روماتولوژی خدمات تخصصی و فوق تخصصی قابل توجهی به بیماران ارائه می دهد.

کلینیک تخصصی بیمارستان رازی با حضور پزشکان متخصص در دو نوبت صبح و عصر کار خدماتدهی به مراجعه کنندگان و بیماران را بر عهده دارد

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *