آموزش وردپرس
palang

لحظاتی کم‌نظیر از حضور چند پلنگ در جنگل‌های سوادکوه+فیلم

به گزارش قائم خبر، یکی از سازمان های مردم نهاد فعال در زمینه گردشگری و محیط زیست سوادکوه در رخدادی کم نظیر موفق شدند با استفاده از دوربین های تله ای تصاویر زیبایی را از سه پلنگ بصورت همزمان در مناطق جنگلی این شهرستان به ثبت برسانند.

در این فیلم حدودا یک دقیقه ای که در طول شب به ثبت رسیده سه پلنگ از مقابل دوربین تعبیه شده عبور می کنند که به نظر می رسد این تصاویر متعلق به یک پلنگ ماده و دو توله یک ساله اش است که پشت سر مادرشان حرکت می کنند.

بهمن آقایی آرایی سرپرست گروه گردشگری – محیط زیستی اسپرز سواد کوه در این باره گفت: طی یک سال اخیر به موجب کاهش جمعیت گرازهای وحشی در منطقه سوادکوه شاهد افزایش حمله پلنگ ها به دام های محلیان بودیم تا جایی که خسارت های زیادی به دام های ایشان وارد آمد.با این حال دامداران همچون گذشته، همکاری خوب و ارزشمندی جهت تکمیل پروژه سرشماری پلنگ مازندران با گروه اسپرز و محیط زیست شهرستان سوادکوه داشتند. ثمره این تلاش ها در اردیبهشت سال جاری به بار نشست و هفته گذشته (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵) شاهد ثبت فیلم عبور سه پلنگ توسط دوربین های بکار رفته گروه اسپرز بودیم.

به گفته وی امیدواریم در این زمان حساس شاهد ورود به موقع سازمان های ذی ربط به ویژه سازمان حفاظت محیط زیست برای برقراری طرح حمایتی ویژه باشیم و حق السهمی برای این مردم محلی در نظر گرفته شود تا همچون سال های اخیر موجبات احیای این میراث سرزمینی فرهم آید.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *