آموزش وردپرس
ghatl

ماجرای قتل پسرعموها در قائمشهر چه بود؟

 

دادستان قائم شهر با تاکید بر توجه والدین به موضوع حسادت در فرزندان گفت: حسادت موجب از دست رفتن دو دانش آموز نخبه قائم شهری شد.

قائم خبر:

به خاطر توجه و کم توجهی پدربزرگ و مادربزرگ در مورد دو نوه پسری که هر دو از دانش آموزان مدارس تیزهوشان شهرستان بودند، باعث تحریک و حسادت یکی از نوجوانان و قتل پسرعموی خود شد.

عشقی افزود: قاتل تا صدور حکم قصاص نفس به مدت پنج سال زندانی بود و در این مدت تا با رسیدن به سن قانونی، خانواده مقتول با وجود درگیری ها و نزاع ها و پادرمیانی خیل عظیمی از آشنایان به عدم قصاص رضایت ندادند و حکم اعدام برای قاتل اجرایی شد.

وی با تاکید بر اهمیت نگاه پیشگیرانه در آسیب های اجتماعی به ویژه در قشر نوجوان و جوان اظهار کرد: بی توجهی یا کم توجهی به مقوله پیشگیری از سوی خانواده و جامعه آسیب های جدی به فرزندان مان وارد می کند.

عشقی با بیان اینکه هیچکس نمی تواند از مسئولیت پیشگیری شانه خالی کند، تاکید کرد: عموم جامعه و به خصوص متولیان امر مکلف هستند تا در پیشگیری آسیب های اجتماعی وارد عمل شوند. پیشگیری باید خانواده و مدرسه محور باشد تا خانواده و جامعه دچار بی تفاوتی نشوند و از مقابل جرائم فرزندان خود بی اهمیت رد نشوند.

وی با تاکید بر اهمیت توجه والدین بر چگونگی حضور فرزندانشان در فضاهای مجازی تصریح کرد: سواد رسانه ای واینترنتی و چگونگی استفاده از فضاهای مجازی توسط نوجوانان و جوانان باید از سوی خانواده ها و آموزش و پرورش مورد آموزش و نظارت قرار گیرد.

منبع : ایسنا

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *