آموزش وردپرس
1

ماشین آلات نساجی قائمشهر فک پلمپ شد/ صنعت نساجی منقرض نمی شود

قائم خبر :

ماشین آلات کارخانه نساجی قائم شهر پس از گذشت سالها با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و همزمان با سفر استانی رئیس جمهور به مازندران فک پلمپ شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از ظهر دوشنبه با حضور در کارخانه نساجی ضمن فک پلمپ ماشین‌آلات نساجی اظهار داشت: به دلایل مختلف سالها این ماشین‌آلات خریداری‌شده در گمرک بلااستفاده مانده بود که امروز با رفع موانع حقوقی به خط تولید پیوست.

محمدرضا نعمت زاده با اشاره به اینکه دنیا به تاریخچه شروع فعالیت‌های خود افتخار می‌کند، گفت: واحدهای نساجی قائم‌شهر باوجود قدمت بالا اگر بادانش و فناوری روز حرکت کند بالاترین بهره‌وری را خواهند داشت.

نعمت زاده با تأکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری ادامه داد: برابر قانون اگر سرمایه‌گذاری صد در صد سود خالص داشته باشد از مالیات معاف خواهد شد.

2

وزیر صنعت معدن تجارت فرسودگی واحدها را یکی از اشکالات گذشته دانست و تصریح کرد: در سالهای گذشته خصوصی‌سازی به دستگاه‌هایی واگذار می‌شد که فقط به دنبال درآمد بودند و کل سودها هزینه درآمدی می‌شد.

وی انقراض نساجی را یک اشتباه دانست و گفت: دو صنعت نساجی و غذایی همواره روبه‌جلو حرکت می‌کنند.

نعمت زاده اذعان کرد: سالانه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر پارچه لازم داریم و این در حالی است که ما فقط ۸۰۰ میلیون متر پارچه تولید می‌کنیم. و برای ما ننگ است که ماشین‌آلات نساجی ما سالها برای اختلافاتی در گمرک بخوابد.

وزیر صنعت معدن تجارت اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی این ماشین‌آلات، کارخانه نساجی در سه نوبت با جدیت کار کند.

در ادامه مهدی علم بیگی سرمایه‌گذار و مدیرعامل کارخانه نساجی اظهار داشت: باهمت مسئولان کمتر از ۱۲ ماه واحد رنگ و چاپ و رنگ ریزی این کارخانه در خط تولید قرار خواهد گرفت.

3

وی افزود: کارخانه نساجی قائم‌شهر با تولید سالانه ۵۵ میلیون مترمربع پارچه در استان اولین کارخانه‌ای است که درزمینهٔ ریسندگی، بافندگی، چاپ و رنگ ریزی و اولیه لباس فعالیت دارد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۴ دیدگاه

  1. ببینیم وتعریف کنیم !!!مبارک مسئولین مازندران وآفرین به همت والایشان که سالها ماشین آلات نساجی در گمرکات خاک می خوره وجوانان بینوا وبیکارش دربه در استانهای دیگه برای کارن ویا همینجا به …………………………گرفتار شدند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!چه کسی جواب این همه بی مسئولیتی رو خواهد داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تازه نابودیه نساجی حتی شیوه ی کشاورزی رو هم تغییر داد مزارع بزرگ پنبه در گلستان و مازندران تبدیل به شالیزار یا صیفی کاری شد واین یعنی تاراج آبهای زیر زمینی واقعا تصمیم گیرندگان نابودیه نساجی آدمهای عاقلی بودند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟امیدوارم که رنگرزی وچاپ کارخانه ی نساجی راه اندازی بشه تا با افتخار مثل ۲۰سال پیش باخرید پارچه های شهرمون افتخار کنیم به امید اون روز زنده ام .

  2. بعد این همه سال اون ماشین آلات قدیمی نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چی بگیم که ……………………….

  3. یاد جهنم ایرانی ها افتادم یه روز قیر هست برای دادغ کردن ولی ماشین نیست و یه روز ماشین است ولی قیر نیست حالا تا زمانی که سوله داشتیم دستگاه نبود و اجازه رفع پلمب نداشت حالا موندم این دستگاهها را کجا میخان نصب کنن بهتره یکی از وضعیت فعلی کارخانه نساجی ۲ چند تا عکس بندازه ببینید که ساخت هر سوله چقدر هزینه داره و چه راحت همه سوله ها را خراب کردن … موندم اون مجسمه خانمی که دم در نساجی شماره ۲ نصب شده نماد چیه؟ خوبه که مجسمه نمی تونه برگرده ببینه پشتش چه خبره

  4. حتما میخوان در فضای باز ماشین الاتو راه اندازی کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *