آموزش وردپرس
sareghan-22

ماموریت افسر تجسس کلانتری قائمشهر در بیمارستان

حرف‌های درگوشی دو دزد در داخل بیمارستان راز بزرگ‌ترین باند تبهکاری در قائمشهر را فاش کرد.

 شوک: حسین خانی/ یک افسر پلیس از واحد تجسس کلانتری در حالی‌که برای درمان بیماری‌اش روی تخت شماره۶ بیمارستان بستری بود، با شنیدن گفته‌های این دو دزد داخل خودرو دست به تحقیقی زد که دستگیری اعضای باند را به دنبال داشت.

 بنا بر این گزارش، آخرین روزهای تیر ماه سال جاری در حالی که افسر تجسس یکی از کلانتری‌های قائمشهر برای مداوا در بیمارستان بستری شده و مشغول استراحت بود متوجه حرف‌های در گوشی بیمار هم اتاقی‌اش به جوانی شد که برای ملاقات وی به بیمارستان مراجعه کرده بود.

فضای اتاق بیمارستان هنوز شلوغ نشده بود. جوان ملاقات کننده چند بار اطراف را بررسی کرد. پیش از این‌که حرفی بزند کنار تخت هم اتاقی دوستش که آن‌سوی اتاق روی تخت بستری بود رفت. او با تصور این‌که مرد ناشناس در خواب است به کنار تخت همدست خود رفت.

جوان ملاقات کننده با اطمینان از این‌که کسی حرفایش را نمی‌شنود آرام شروع به صحبت با دوستش کرد. وی در بین گفته هایش از ادامه سرقت‌هایشان حرف می‌زد و این‌که چگونه توانسته‌اند در غیاب عضو رئیس باند که بیمار بود چندین اقدام موفق داشته باشند.

جوان ملاقات کننده درباره این‌که سهم دوستش از دزدی‌ها پابرجاست و بعد از مرخص شدن از بیمارستان به وی پرداخت خواهد شد، از همدست بیمارش دلجویی می‌کرد. افسر جوان وقتی خوب گوش کرد متوجه شد جوان ملاقات کننده درباره ماجرای سرقت دوستانش از داخل خودرویی در قائمشهر حرف می‌زند. وی که بارها درباره سرقت همراه با تهدید از همشهریانش شنیده بود گوش‌هایش را تیز کرد تا شاید بتواند ردی از دزدان در میان صحبت‌هایشان به‌دست آورد.

مامور کلانتری گفته‌های آن دو را می‌شنید و سعی می‌کرد خود را بی‌تفاوت نشان دهد. دو دزد وقتی درباره این‌که چگونه در چشم بر هم زدنی طعمه‌های خود را غافلگیر کرده و اموال آن‌ها را می‌ربایند حرف می‌زدند،آرام می‌خندیدند و افسر پلیس همه این اتفاقات را به خاطر می‌سپرد.

sareghan-33

چند روز بعد افسر جوان از بیمارستان مرخص شده و موضوع گفته‌های آنان را در دستور کار قرار داد.وی با دستور قضایی بر اساس مدارکی که در جریان تجسس‌های نامحسوس خود به‌دست آورده بود، مخفیگاه یکی از دزدان را در شهر ساری ردیابی کرده و در اقدامی غافلگیرانه وی را بازداشت کرد. دزد جوان وقتی سردی دستبند ماموران را بر دستان خود دید خوب به چهره یکی از ماموران دقیق شده و او را شناخت. مامور جوان همان هم اتاقی‌اش در بیمارستان بود. این دزد در جریان بازجویی‌های پلیس گفت: در ساری زندگی می‌کند و با همدستی گروهی از دوستانش در خیابان‌های شهر‌های اطراف در حالی‌که سوار موتور هستند پرسه زده و با شناسایی طعمه‌هایشان در فرصت مناسب اقدام به سرقت اموال داخل خودرو می‌کنند.

بر اساس اطلاعاتی که این دزد از مشخصات سایر همدستانش در اختیار ماموران قرار داده بود پلیس توانست سایر همدستان وی را نیز ردیابی کند.

ماموران برای این‌که امکان فرار را از آن‌ها سلب کنند مخفیگاه شان را تحت نظر قرار دادند. اما دزدان که انگار از غیبت ناگهانی یکی از اعضای باند نگران شده بودند به سرعت اقدام به تغییر مکان کرده بودند. بدین ترتیب ماموران ردیابی‌های نامحسوس خود را در مناطقی که احتمال داده می‌شد ردی از ۵ دزد فراری به‌دست آید ادامه دادند تا این‌که متوجه شدند آنان همگی سوار بر یک پراید سرقتی در حوالی میدان مرکزی ساری قصد خروج از شهر را دارند.

بدین ترتیب ماموران منطقه را به محاصره خود درآورده و با ایجاد ترافیک مصنوعی خودروی دزدان را متوقف کردند. سردار علیرضا مسکنی رئیس پلیس مازندران در این باره گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت گسترده چند نفر به صورت باندی در امر سرقت داخل خودرو در سطح قائمشهر، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. رئیس پلیس استان مازندران با اشاره به طرح عملیاتی پلیس قائمشهر برای شناسایی ودستگیری اعضای این باند عنوان داشت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و استفاده از سرنخ‌های به‌دست آمده از شیوه وشگرد اعضای این باند، ماموران پلیس موفق شدند یکی از اعضای این شبکه را دستگیرکنند.

این مقام پلیسی خاطرنشان کرد: ماموران در بازرسی از خانه این تبهکار نیز موفق شدند مقادیر زیادی اموال دزدی از قطعات وتجهیزات خودرویی را به همراه تعدادی کیف زنانه و مدارک شناسایی مالباختگان کشف کنند.

سردار مسکنی افزود: دزد جوان در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس با اعتراف به جرم‌هایش به همکاری با شش بچه‌محل دیگر از اعضای یک باند سرقت اعتراف کرد.

 رئیس پلیس استان مازندران یادآور شد: با شناسایی دزدان، ماموران با تعقیب ومراقبت از آنان در یک عملیات موفق پلیسی، ۴ تبهکار جوان دیگر را هنگام تردد با یک خودروی سواری دزدی در یکی از میادین اصلی شهر ساری دستگیر کردند.

سردار مسکنی افزود: متهمان در تحقیقات تکمیلی پلیس به بیش از۲۸۵ سرقت داخل خودرو در استان‌های مازندران و گلستان اعتراف کردند. رئیس پلیس استان مازندران با اشاره به تشکیل پرونده برای اعضای این باند و تحویل آنان به مرجع قضایی از تحقیقات بیشتر پلیس در این خصوص خبر داد.

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *