آموزش وردپرس
morakabat

محصولات کشاورزی مازندران بایک چهارم هزینه پست می شود

قائم خبر: این خدمت به صورت آزمایشی در شهر قائمشهر آغاز شد

مدیرکل پست استان مازندران گفت : جابجائی محصولات کشاورزی با یک چهارم هزینه معمول پستی خدمت جدیدی است که بزودی در استان ارائه می شود

علی اصغر قاسمیان روز چهارشنبه در نشست خبری افزود : جابجائی انواع مرکبات ، برنج ، کیوی ، گل و گیاه و دیگر محصولات کشاورزی به هر مقدار از طریق پست مازندران به نقاط مختلف کشور انجام می شود.

وی اضافه کرد: پست آمادگی حضور در روستاهای استان مازندران را دارد تا محصولات کشاورزی را از محل تولید و مستقیم به دست مصرف کننده مورد نظر کشاورز برساند.

سالانه ۷۲ نوع محصول کشاورزی به مقدار شش میلیون تن در مازندران تولید می شود.

قاسمیان پست تلفنی ۱۹۳ را از دیگر خدمت الکترونیکی استان مازندران عنوان و اضافه کرد : این خدمت به صورت آزمایشی در شهر قائمشهر آغاز شد و در شهرهای بابل ، آمل و ساری نیز راه اندازی می شود.

وی سرانه گرفتن خدمت از پست در ایران را سالانه ۱۰ مرسوله عنوان کرد و بیان داشت: این در حالی است که در کشورهای پیشرفته این سرانه تا هزار مرسوله در سال می رسد.

قاسمیان تجارت و دولت الکترونیک بدون پست را غیر ممکن دانست و بیان داشت: به همین دلیل باید در توسعه زیر ساخت ها ،به نیازهای پست توجه جدی شود.

مدیر کل پست مازندران حفظ محیط زیست و کاهش هزینه سفر و تردد را از مزیت های پست الکترونیکی عنوان کرد و اظهار داشت: بهره وری برای هر نامه رسان ۳۰۰ مرسوله در نظر گرفته شده است که نشان می دهد اگر از نامه رسان استفاده کنیم ، جلوی هزینه های آلودگی محیط زیست و تردد ۳۰۰ نفر گرفته می شود.

وی گفت: در مازندران در ۲۲ شهر اداره پست ، ۴۶ دفتر دولتی و ۹۵۱ دفتر خصوصی پستی داریم.

وی با بیان اینکه در شش ماهه امسال ۱۰ میلیون مرسوله پستی در استان مازندران جابجا شده است، اظهار داشت: ۱۶۰ هزار فقره خرید و فروش اینترنتی از طریق پست جابجا شد.

مدیر کل پست مازندران بیان داشت: در حال حاضر پست استان ۷۶۱ قرار داد را با دستگاههای دولتی و خصوصی در حوزه خدمات پستی دارد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. آیا درست است که من چیزی از خاویار ندانم بچه مازندرانم هنوز نمی دانم خاویار چی/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *