چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

مردم چشم انتظار مساعدت ملی برای اجرای چهار باند کردن محور قائم شهر

قائم خبر: این طرح در قالب ۴قطعه شامل قطعه اول محور گدوک تا پل سفید به طول ۴۰ کیلومتر ،قطعه دوم محور پل سفید تا جوارم به طول ۲۲ کیلومتر، قطعه سوم محور جوارم تا شیرگاه به طول ۵/۴ کیلومتر وقطعه چهارم محور شیرگاه تا قائمشهر به طول ۱۸ کیلومتر از سال ۸۰ ساخت آن آغاز شد

فرماندار سوادکوه شمالی با اشاره به اینکه تونل شماره یک و چهار با پیشرفت ۹۰ درصدی نزدیک به بهره برداری است وتونل ۳ باریزش مواجه شدیم وسردهنه مسدود شد وتونل شماره ۲ نیز نمی توانیم انجام دهیم.

منصوریان افزود: برای ساخت این پروژه پارسال ۸۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود وتخصیص خوبی داشت وامسال دولت برای پایان طرح ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر در نظر گرفته است

وی علل کندی اجرای این طرح و ترافیک سنگین در محور شیرگاه به زیر آب را محصور شدن جاده از یک طرف ارتفاعات کوه واز یک طرف رودخانه دانست و تعریض جاده امکان پذیر نیست.

راننده تریلر گفت: ۳۵ سال است در اینجا تردد می کنم وخانه من زیرآب است هرروز تریلی ممنوع است.

وی گفت : جاده شانه خاکی ندارد وگنجایش ماشین های که از چهار باند به دوباند می آید را ندارد ودر نتیجه همیشه شاهد ترافیک سنگین وتصادف هستیم.

مسافری که از تهران وارد مازندران شده بود گفت: سالی سه باراز این مسیر برای سفر به مشهد عبور می کنم وهر باریک تا دوساعت در ترافیک سنگین این محور می مانیم مسافری که از قائمشهر به دماوند می رفت هم گفت: جاده ایمنی لازم را ندارد وضیت آسفالت نامناسب است و وبیشتر کامیون ها وماشین های سنگین در این جاده تردد می کنند.

نماینده شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور در مازندران با اشاره به اینکه محور سوادکوه درحوزه استحفاظی مازندران از گدوک تا قائمشهر بطول ۸۴ کیلومتر است که از سال ۸۰ عملیات چهار خطه کردن این محور آغاز شده است گفت : تا کنون ۷۱ کیلومتر از این مسیر چهار خطه شده است.

رستمی افزود : ۱۳ کیلومتر اتز این مسیر باقیمانده شامل ۳تونل در محور جوارم شیرگاه و۲پل بزرگ در این محور ویک بخش مجموعه شهری سرخکلا وبالا زیر آب در شهر باقیمانده است.

وی علت تاخیر در ساخت این طرح ملی را تزریق نشدن به موقع اعتبارات برای اجرای این طرح ودیرشروع کردن چهار خطه کردن این محور اعلام وتصریح کرد : خیلی از استانها سالها قبل آغاز کرده اند وما تازه شروع کردیم وداریم انجام می دهیم.

معاون عمرانی استاداری مازندران نیاز گفت: پارسال برای اجرای این طرح ۸۰میلیارد تومان هزینه شده است وامسال ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است که در صورت تخصیص کامل اعتبارشاهد بهره برداری کامل این محور تا پایان سال ۹۴ خواهیم بود.

نبییان افزود : برای اجرای کامل این طرح به بیش از ۱۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا علاوه بر پرداخت مطالبات قبلی، این طرح تا پایان سال به بهره برداری برسد.

فرمانده پلیس را ه مازندران نیز با اشاره به اینکه هم اکنون درمحورهای کندوان ،هراز و کیاسر – سمنان تردد خودروهای سنگین ممنوع است گفت : محور سوادکوه تنها محور تردد کشنده ها ی سنگین کشور است.

سرهنگ محمد نژاد افزود : هم اکنون از تهران تا شهر زیر آب محور چهار خطه است ومشکل ترافیکی وجود ندارد اما از شهر زیر آب به سمت شیرگاه ، جاده باریک، کوهستانی و کم عرض است وترافیک در سه نقطه جوارم که پیچ و شیب دارد وتونل شیرگاه سنگین خواهد شد وحدود ۱۰کلیومتر بار ترافیک وجود دارد.

وی تصریح کرد : با۴خطه شدن و جداسازی از ابتدای حوزه گدوک تصادفات رخ به رخ ،انحراف به چپ نداریم وتلفات انسانی کاملا کاهش یافته است.

فرمانده پلیس را ه مازندران گفت : با بهره برداری از این محورها مشکلات ترافیکی حل خواهد شد.

سرهنگ محمد نژاد افزود : در داخل شهر پل سفید نیز ترافیک سنگین خواهد بود که با احداث پل طراحی شده جدید ، مشکلات داخل شهر پل سفید رفع خواهد شد.

وی تصریح کرد : محور سوادکوه تنها کریدور حمل ونقل کشنده های سنگین (تریلرها وکامیون ها ) با حجم بالای بار ترافیکی است.

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =