آموزش وردپرس
khosronejad

مصاحبه با پیشکسوت کشتی قائمشهر و بیان مشکلات

قائم خبر- آرمان طالبی اتوئی: به سراغ جانعلی خسرونژاد پیشکسوت کشتی رفتم تا در مورد آخرین وضعیت کشتی قائمشهر جویا شوم. اوبا این که سرماخوردگی شدیدی داشت به گرمی از من استقبال کرد و با دقت و حوصله به تمامی پرسشها پاسخ داد.درد دل های اورا با هم می خوانیم.

-آقای خسرو نژاد ابتدا خودتان را برای خوانندگان معرفی بفرمایید.

نمیشه سنم را نگم(می خندد).به نام خدا جانعلی خسرونژاد هستم متولد ۱۳۴۷ در قائمشهر که اصالت بنده متعلق به روستای انارم سوادکوه می باشد.از سال ۶۳ کشتی را در سالن تختی قائمشهر شروع کردم و هم اکنون هم به صورت مربی فعالیت می کنم.

-چه عناوین و افتخاراتی کسب کردید؟

بنده تا سال ۱۳۷۶ کشتی گرفتم.۴ سال نفر نخست نوجوانان ایران.۲ سال نفر نخست جوانان ایران.۴ سال نفر اول دانشگاه های کشور. نایب قهرمان جوانان جهان. نفر نخست بزرگسالان کشور و چند مدال در کاپ های بین المللی.جا دارد که از مربیانی که با ایشان کار کردم نام ببرم،آقایان مهدی عادلانی،علی مقبلی،عباس قانعی،رمضان نصیرزاده،حاج سبحان روحی،عزیز واگذاری و نادر ناظری.

khosronejad1

-سوابق مربیگری چطور؟

بعد از اتمام کشتی یعنی از سال ۷۶ به کار مربیگری مشغول هستم. از سال ۸۰ تا ۸۵ مربی تیم ملی جوانان و از سال۹۰ تا ۹۱ مربی آموزشگاه های کشور که به المپیک دانش آموزی روسیه اعزام شدیم.

-پهلوان به نظر شما کشتی قائمشهر افت داشته؟

راستش به عقیده ی من نمی تونیم بگیم افت آنچنانی، اما شاید کمی افت که دلیل اون هم سو مدیریت هست.

-سو مدیریت در کشتی قائمشهر؟میشه بیشتر توضیح بدین؟

بله. متاسفانه الان ۲ سالی هست به علت اختلافات، قائمشهر رئیس هیئت کشتی ندارد حتی دبیر هیئت کشتی هم نداریم.مهمترین ضعف کشتی قائمشهر ضعف مدیریتی هست. کسانی که به عنوان رئیس هیئت کشتی کار می کنند یا از کشتی چیزی نمی دانند یا برای کشتی وقتی قائل نیستند.کشتی بر خلاف رشته های دیگر ورزشی می باشد،مهمترین چیز درکشتی، حضور مستمر مسئولین در سالن کشتی هست که متاسفانه اصلاً همچین چیزی وجود ندارد.

khosronejad2

 -وضعیت کشتی قائمشهر هم اکنون چطور است؟

 الان ما وضعیت نسبتاً مطلوبی داریم.با این سو مدیریت در بعضی اوزان شاید کشتی گیر شماره ۱ کشور نداشته باشیم اما کشتی گیران دوم و سوم کم نداریم.برای نمونه سید احمد محمدی و عارف علیزاده در ۶۰ کیلوگرم.ایمان محمدیان امیرهادی نژاد و حسین الیاسی در ۷۴٫مصطفی صادق زاده و حسین الیاسی در ۹۶ کیلوگرم که در اردوی تیم ملی هستند.حسین الیاسی هم اخیرا به اردوی تیم ملی دعوت شد که کشتی گیر بسیار مستعدی هست.جابرصادق زاده در ۱۲۰ کیلوگرم و چندکشتی گیر دیگر در رده نوجوانان و جوانان.باز هم تاکید می کنم اگر مشکل مدیریتی کشتی قائمشهر مرتفع شود شاهد شکوفا شدن هرچه بیشتر کشتی قائمشهر خواهیم بود.در زمینه مربیگری هم خیلی غنی هستیم. آقای نادر ناظری اکنون به عنوان مربی تیم ملی عراق فعالیت می کنند.اقای نادر صدیقی آقای فرامرز بوداغی آقای عزیز واگذاری و… قائمشهر شهر مستعد در تمامی رشته های ورزشی هست فقط باید یک مدیریت قوی وصحیح باشد.

– آینده کشتی قائمشهر را چطور ارزیابی می کنید؟

 بسیار درخشان می بینم همان مشکل مدیریتی که عرض کردم اگر حل شود کشتی قائمشهر پیشرفت بیشتری خواهد کرد. ما بهترین استعداد کشتی و مربیگری را داریم.مربیانی که هم در سطح ملی مربیگری کردند هم دارای مدارک عالی مربیگری هستند.مربیانی که مادیات برای آنها مهم نیست و فقط به عشق کشتی و اعتلای جوانان کار می کنند.

khosronejad4

– اگه صحبت خاصی دارید بفرمایید.

 من فقط یک انتقاد دارم از سازمان لیگ کشتی. مربیانی که در سطح لیگ مربی گری می کنند تا دیروز کشتی می گرفتند. الان شما ببینید کسی که تا دیروز کشتی می گرفت امروز میاد مربی لیگ کشتی میشه.این درست نیست.این خیانت به دیگر مربی هاست و به کشتی لطمه میزند. مربی گری کلاس می خواد دوره می خواد. ما تو اساسنامه لیگ هم داریم مربی باید دارای مدرک A مربیگری باشه. یک انتقادی هم از آقای ثمربخش دارم.ایشان طی ۲ دوره ریاست کشتی مازندران حتی یکبار هم از بنده در مسابقات برون مرزی استفاده نکردند.

 – و حرف پایانی

 تشکر از شما و مردم ورزش دوست مازندران

آرمان طالبی اتوئی

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

یک دیدگاه

  1. آقای خسرونژاد سال اول دبیرستان دبیر ورزش ما بود…….با آرزوی موفقیت برای ایشان.

    باتشکر از مصاحبه خوبتان….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *