آموزش وردپرس
میدان طالقانی قائم شهر
میدان طالقانی قائم شهر

مطالعات تدوین طرح ساماندهی ترافیک شهر قائمشهر انجام شد

قائم خبر:ˈعلی پیرفلکˈروز سه شنبه در جلسه کارگروه ترافیک شهرستان قائمشهر اعلام کرد: طرح مطالعات ساماندهی ترافیک شهر قائمشهر با انتخاب مشاور توسط شهرداری قائمشهر انجام شد .

وی مدت مطالعات این طرح را یکسال برشمرد و افزود: شناخت و تحلیل وضعیت موجود ترافیک و شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب رفع این مشکل از جمله مراحل مطالعات طرح ساماندهی ترافیک شهر قائمشهر است که توسط مشاور انجام شد .

رییس کارگروه ترافیک شهرستان قائمشهر گفت: عملیات میدانی شناسایی مشکلات شهر قائمشهر، بازدیدهای محلی و نظر سنجی از مردم برای مطالعات این طرح انجام شد.

وی اضافه کرد: بررسی سیستم حمل ونقل همگانی، روانسازی عبور و مرور و اصلاح هندسی تقاطع از دیگر مواردی است که درطرح ساماندهی ترافیک شهر قائمشهر بررسی شد .

پیرفلک از تراکم ترافیکی بعنوان معضل اکثر شهرهای استان مازندران نام برد و گفت: بافت سنتی و معابر کم عرض باعث شده تا شهرهای استان با این مشکل مواجه باشند.

وی ادامه داد : استقرار واحدهای تجاری و صنوف ، ادارات ، سازمانها و بانکها دربافت مرکزی شهر قائمشهر موجب تشدید و تراکم ترافیکی در این بخش شده است .

به گفته پیرفلک اعمال قوانین محدودیت ترافیک برای کاهش مشکلات تردد در هسته مرکزی شهر قائمشهر ضرورت دارد .

وی اعمال این قوانین را با انجام زیرساختهای لازم از قبیل ایجاد پارکینگهای عمومی برای دسترسی راحت دارندگان خودرور لازم دانست .

فرماندار قائمشهر افزود: یکی از اهداف اصلی ساماندهی ترافیک شهر قائمشهر افزایش ایمنی، کاهش تصادفات و حفظ حقوق شهروندی است.

دراین جلسه که مسئولان ادارات مرتبط با موضوع ترافیک شهر قائمشهر حضور داشتند مقرر شد تا بعد از بررسی و تصویب طرح مطالعات ساماندهی ترافیک قائمشهر برای اخذ مصوبه کارگروه ترافیک استان مازندران به استانداری ارائه شود .

اجرای طرح مطالعات ترافیک شهر قائمشهر بعد از اخذ مصوبه کارگروه ترافیک استان مازندران صورت می گیرد .

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. چند سال پیش هم چنین طرحی و همچنین طرحی به نام طراحی هسته مرکزی قائمشهر توسط اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهیه شده بود که اجرا نشده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *