آموزش وردپرس
سینما

معمای صدور مجوز سینما در طبقه ششم مجتمع تجاری

قائم خبر: به گزارش بولتن نیوز، این مجتمع تجاری در ابتدای خیابان کارگر یکی از پر ترافیک ترین خیابان های شهر قائمشهر و در بافت مرکزی شهر واقع است .

عضو کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر قائمشهر در این جلسه از ساخت سینما در طبقه ششم این مجموعه تجاری انتقاد کرد و گفت : تبدیل کردن طبقه ششم این مجتمع به سینما فشار مضاعفی را بر ترافیک حاکم بر منطقه تحمیل می کند .

فریبز فتحی کارمزدی افزود : خیابان کارگر که یکی از خیابان های شلوغ و پرتراکم شهر قائمشهر است ، همیشه با معضل ترافیک مواجه است و ایجاد سینما در ابتدای این خیابان اثرات ترافیکی بیشتری را بر زندگی شهروندان تحمیل خواهد کرد .

وی ادامه داد : در حالی سالن سینمایی با ظرفیت ۷۰۰ نفر در این مجتمع واقع در بافت مرکزی شهر تعبیه شده که هم اکنون شهروندان برای تردد در پیاده روها نیز با مشکلات عدیده ای مواجه هستند

عضو کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر قائمشهر به کمبود و نبود پارکینک در هسته مرکزی شهر به عنوان معضل اساسی این شهر نام برد و گفت : مشکلات پارک خودرو با راه اندازی این سینما در بافت مرکزی شهر بیشتر خواهد شد .

وی اصلی ترین و مهم ترین ایراد به ساخت سینما در این مجمتع تجاری را لحاظ نکردن ایمنی از جمله آتش سوزی برشمرد و افزود : از آنجایی که از نظر معماری این مجتمع تجاری طوری طراحی شد که در ابتدای امر موضوع احداث سینما در طبقه آخر آن پیش بینی نشده بود ، اقدامات لازم هم در خصوص ایمنی مردم در مواقع آتش سوزی صورت نگرفته است .

او تاکید کرد : در ایجاد سینما راهکارهای لازم برای حفظ ایمنی و امنیت جمعیت می بایست لحاظ شود ، در حالی که مشخص نیست در صورت وقوع آتش سوزی در این مجموعه تجاری چگونه می توان ایمنی و امنیت ۷۰۰ نفر را در طبقه ششم تامین کرد.

عضو کمیسون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر قائمشهر با اشاره به اینکه لایحه ساخت سینما در این مجتمع تجاری اواخر سال گذشته به شورا ارائه شد ، گفت : ضرورت دارد تا برای اجرای چنین طرح هایی به صورت کارشناسی و همراه با حفظ حقوق شهروندی باشد تا شهروندان اگر نفعی از آن نمی برند ، دستکم متضرر نشوند.

وی با استقبال از حضور سرمایه گذاران برای اجرای طرح های عمرانی و خدماتی در قائمشهر ، افزود : حضور سرمایه گذاران می بایست به همراه ارزیابی و بررسی کارشناسی طرح ها باشد.

درخواست مجوز برای راه اندازی سینما در این مجتمع تجاری به شماره ۴-۲/۸۷۱۳۷ در تاریخ ۱۶/۱۲/۹۳ از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه شد.

شهرداری قائمشهر در این لایحه درخواست مبلع دو میلیارد و ۴۵۶ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال مساعدت در پرداخت عوارض پروانه ساختمانی احداث سینما به صورت علی الحساب برای مالک مجتمع را کرده است.

در این درخواست تاکید شده است که از سرمایه گذار جریمه کمیسیون ماده صد به صورت نقدی دریافت شده است.

شورای اسلامی شهر قائمشهر نیز در پی این درخواست در جلسه سال گذشته خود به اتفاق آرا با راه اندازی سینما در طبقه ششم و برخورداری سرمایه گذار از ۷۰ درصد معافیت درخواست شده از سوی شهرداری موافقت کرد.

شهر قائمشهر که پیش از انقلاب دارای دو سینما به نام های آپادانا و فجر بود هم اکنون فاقد سالن سینمایی است.

سینما نپتون که تبدیل به  پاساژ و سینما فجر نیز اوایل دهه ۸۰ تعطیل شد.

در همین حال خبرنگار ایرنا کسب اطلاع کرد که ساخت ساختمان های مرتفع در حاشیه میدان طالقانی به عنوان میدان اصلی شهر قائمشهر به منظور حفظ بافت سنتی آن ممنوع است و در خیابان های منتهی به آن نیز که خیابان کارگر یکی از آنها است تنها در حد ساختمان های ساخته شده قبلی مجوز مرتفع سازی صادر می شود.

مجتمع تازه ساخت حاشیه خیابان کارگر تنها ساختمان این منطقه است که در شش طبقه ساخته شده و بیشتر ساختمان های موجود در این منطقه دارای سه تا چهار طبقه هستند.

مسوول روابط عمومی شهرداری قائمشهر در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا گفت که ساخت این مجتمع در شش طبقه در کمیسیون ماده پنج استان مازندران مصوب شده است و شهرداری قائمشهر در این زمینه نقشی نداشته است.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۳ دیدگاه

  1. کی اونجارو سینما درست میکنه؟؟؟ آخه اونجاا؟؟؟ چرا از نعمت خدادای که عقل نام داره استفاده نمیکنن؟؟

  2. نابغه های مازندرانی و بعضی از قائمشهریهای نوکیسه به کمک بعضی از آذربایجانیهای مسئول درقائمشهر فقط میتونن یه همچین پروژههای دور از عقل آدمیان رو به اجرا در بیارن تعجب نکنید این پروژه مصداق شایسته سالاری در این شهر واستان است ،استانی که درتابستان سال گذشته ۷۰وچند روز باران به خود ندید ودمای بالای ۳۵ درجه را تجربه کرد در زمستان وپاییزو بهارفقط ۲۷۰ میلیمتر بارندگی داشت و مسئولین آبش با کمال بیسوادی!!!!وشایدم برای آسوده خاطر بودن مردم در مصرف اعلام میکنند ما ۵۰۰ میلیمتر بارندگی داشتیم!!!!!!!!و متهمت میکنن که شما اطلاعاتتون کامل نیست !!!!!میخواستین که طرحهای بهتری ازشون انتظار داشته باشین!!!!!!؟؟؟؟؟!!!!! وما اصلا مشکل آب نداریم ووضعیتمون خوبه!!!!!!!!!!!!!؟؟؟وقتی خوزستان شدیم یادشون میاد که چه پروژههای کار آمدی داشتن در تولید برنج!!!!اصلا گوششون بدهکار نیست!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *