آموزش وردپرس
meidan-taleghani

موافقت وزارت کشور با دومنطقه ای شدن شهر قائمشهر

قائم خبر: عبدالرحمان فضلی وزیر محترم کشور طی نامه ای به استانداری مازندران موافقت خود را با دومنطقه ای شدن شهر قائم شهراعلام نمود.

متن نامه بدین شرح است:

جناب آقای فلاح جلوداراستاندار محترم مازندران

سلام علیکم

بر اساس تقاضای آن استانداری طی نامه شماره ۸۶/۴۱/۶۱۵۷۲-۹۴/۷/۱۸ مبنی بر تصویب طرح تقسیمات درونی(محلات و مناطق) شهر قائم شهر و بر اساس ماده ۵۴ قانون شهرداری و دستورالعمل شماره ۳۴/۱۶۰۴-۶۷/۲/۱وزارت کشور،با سازماندهی تشکیلات شهرداری قائم شهر در قالب ۲ منطقه و ۲۰ محله با عرصه های معین به شرح نقشه و دفترچه اطلاعات مناطق و محلات پیوست (ممهور به مهر وزارت کشور)،موافقت میشود.

لطفا” دستور فرمائید اقدام مقتضی انجام و نتیجه به معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستائی اطلاع داده شود.

مهندس حجازی شهردار قائم شهر ضمن تشکر ازاستاندار مازندران،حوزه معاونت عمرانی و یکایک اعضای شورای اسلامی شهر قائم شهر در پیگیریهای بعمل آمده اظهار کرد: موضوع ارتقای شهرداری و دومنطقه‌ای شدن قائم شهر از دیرباز مورد توجه بوده که با پیگیری‌های انجام‌شده رتبه شهرداری قائم شهر سابقا”از ۹به ۱۰ارتقا یافت و برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان، دومنطقه‌ای شدن این شهرنیز با پیگیریهای صورت گرفته محقق شد.

حجازی با اشاره به اینکه شهرداری منطقه یک و دو گام موثری در بهبود وضعیت شهروندان در منطقه شمالی و جنوبی این شهراست، افزود: این دو شهرداری موظف هستند تمام ظرفیت و خدماتی که در شهرداری مرکزی ارائه می‌شود را باحفظ هویت و انسجام محلات،همگنی ساختار فضائی و کالبدی ،توان اقتصادی خانوارها،ویژگیهای فیزیکی – اقتصادی وجمعیتی به شهروندان ارائه دهند .

شهردار قائم شهر تصریح کرد: با افتتاح شهرداری منطقه یک و دو، شهرداری مرکزی با نیروی اندک ستادی تصمیم‌گیری کلان و نظارت بر کار دو مناطق را به‌عهده دارد که شاهد تحولی ارزنده در خدمات‌رسانی به شهروندان هستیم

وی اظهار کرد: مردم از ما انتظارات حداقلی دارند،وظیفه ما تلاش برای حل مشکلات مردم است که بسیاری از مسائل به تکریم ارباب و رجوع بر می گردد.

مهندس حجازی نیز اظهار کرد: با افزایش جمعیت شهر قائم شهر که عریض و طویل شدن شهر را به‌دنبال داشت و از سویی نیز سبب مهاجرت مردم شهرستان به داخل شهر شد، نیاز به اقدامات اولیه از سوی شورا و شهرداری بود تا رفاه حداقلی شهروندان فراهم شود.

وی افزود: هدف از تقسیم منابع، کوچک کردن خدمات رسانی است زیرا هرچه تقسیم بندی بهتر و محدوده خدمات رسانی کوچکتر شود به طور قطع خدمات با سرعت و کیفیت بیشتر و با زحمت کمتر به شهروندان ارائه می شود. وی تقسیم وظایف در مجموعه شهرداری را امری مهم تلقی کرد و گفت:مردم باید در دریافت خدمات راحت تر باشند و انتظار داریم با انتخاب شهرداران دو منطقه و تقسیم نواحی در حوزه های خود،ساختاری درست را در دستور کار خود قرار دهند.

حجازی اظهار کرد: ارتباط درست با مردم به ما در شناسایی نیازمندی ها و ارائه خدمات بهتر کمک می کند و این امر سبب می شود با تمرکز بیشتر در شناخت ضرورت ها و نیازهای اساسی شهری موفق تر عمل کنیم.

وی درپایان گفت: انتظار ما از شهرداران منطقه یک و دو این است که روند اجرایی و تمهیدات لازم را در راستای رفاه مردم داشته باشند و رعایت اصول شهرسازی، بسط و توسعه شهری بر اساس ضوابط اجرایی را در دستور کار خود قرار دهند.

خاطر نشان میشود که شهر قائم شهر دارای مساحتی معادل ۲۹۲۲ هکتاراز نظر کالبد اجتماعی و نیز برخوردار بودن از مناسبات اجتماعی- سیاسی و فرهنگی و قرار گیری در یکی از پر ترددترین محورهای مواصلاتی کشور ،یکی از مهمترین شهرهای استان مازندران تلقی شده که حدود ۲۲۴ هزار نفر آن شامل منطقه شمالی (منطقه ۱) به تعداد ۱۱۳۷۴۲نفر و منطقه جنوبی (منطقه ۲) به تعداد ۱۱۰۹۴۵ نفر سکونت دارند.

جهت اطلاع بیشتر شهروندان محترم مسیرهای مناطق یک و دو به شرح ذیل است:منطقه یک شامل محدوده محلات کوچکسراء- خیابان کنسرو- مهمانسراء- سیدمحله – خیابان جویبار- هسته مرکزی شهر- ۱۶ متری اول و دوم- درزیکلاو کفشگرکلا را شامل میشود. منطقه ۲ نیز شامل خیابان آیت الله صالحی مازندرانی از انتهای بلوار تا میدان طالقانی(دخانیات- حسن آباد- ارکیده و….)- خیابان امام (ارغوان- اخوان و…) بهشتی محله –آبندانسر- جمنان- ترک محله- کتی سر- سر تا سر حریم راه آهن و شهرک یثرب را شامل میشود.

 

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *