آموزش وردپرس
mahvare

موج تحویل داوطلبانه ماهواره در قائم‌شهر به راه افتاد

قائم خبر فرمانده سپاه قائمشهر هدف از اجرای این طرح، آگاه‌سازی اقشار مختلف مردم شهرستان با آسیب‌های شبکه‌های ماهواره‌ای از طریق آموزش و نهضت روشنگری است.

وی با بیان اینکه در این عملیات فرهنگی روش کار توجیهی و اقناعی است، افزود: باید به دنبال یک حرکت فرهنگی مبتنی بر روشنگری باشیم و در راستای تبلیغ و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، نسبت به شفاف‌سازی آسیب‌های ماهواره برای خانواده‌ها اقدام کنیم.

فرمانده سپاه قائم‌شهر تشریح کرد: پیاده کردن نهضت روشنگری ماهواره در قائم‌شهر با تشکیل ستاد و اتاق فکر آغاز شد و توجیه فرماندهان حوزه و پایگاه‌های مقاومت و مسئولین اقشار بسیج، همایش ائمه جمعه، جماعات و فرماندهان پایگاه مقاومت، اعزام اساتید به کارگاه‌های آموزشی استانی و کشوری، نشست با روحانیون شهرستان، اعزام کارشناسان و اساتید به مساجد، پایگاه‌ها، مدارس و پارک‌های شهر از جمله اقدامات انجام شده برای مقابله با اثرات سوء ماهواره در این شهرستان است.

وی ادامه داد: همچنین نصب بنر در خصوص آسیب‌ها و مضرات ماهواره در سطح شهر، دعوت سخنران و برگزاری نمایشگاه در سطح پایگاه، مصلی، پارک و مدارس، توزیع ۳۰۰ جلد کتاب «سفره‌های بالای بام» بین روحانیون، شناسایی نصاب‌ها و ارشاد آنها، توجیه چهره به چهره مردم در خصوص آسیب‌های ماهواره و تهیه ماکت دجالواره و آتش کشیدن آن بعنوان مظاهر پلیدی در راهپیمایی روز قدس و پارک شهر از دیگر برنامه‌های اجرا شده این ستاد در قائم‌شهر است.

سرهنگ یعقوبی با بیان اینکه بسیج فعالیت عملیاتی در خصوص جمع‌ آوری ماهواره ندارد، گفت: خوشبختانه اجرای این برنامه‌های فرهنگی کارساز بوده و موج تحویل داوطلبانه ماهواره در قائم‌شهر به راه افتاد و خانواده‌ها در شهر و روستا ماهواره‌های خود را به صورت داوطلبانه تحویل حوزه و پایگاه‌های بسیج می‌دهند و این طرح همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه قائم‌شهر در پایان تاکید کرد: مقابله با تهدیدات ماهواره‌ای مستلزم همکاری تمام دستگاه‌ها و اقشار مختلف تاثیرگذار، همچون ائمه جماعات، مدارس، دانشگاه، اصحاب رسانه و سایر نهادهایی است که می‌توانند به نحوی در جامعه تاثیرگذار باشند.

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *