آموزش وردپرس
g2

موقعیت بحرانی رودخانه تلار به‌دلیل وجود شیرابه‌های زباله

قائم خبر: ایمان پویامهر بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان با بیان اینکه رودخانه تلار در وضعیت بحرانی به‌سر می‌برد، اظهار کرد: شیرابه‌های ناشی از دفع زباله در مجاورت رودخانه تلار، مشکلات زیست‌محیطی بسیاری به‌وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه در اثر انباشت زباله، آلودگی زیست‌محیطی بسیاری در منطقه ایجاد کرده است، افزود: اهالی این منطقه در اثر آلودگی زیست‎محیطی با خطرات بسیاری مواجه هستند.

معاون فرماندار قائم‌شهر با تأکید بر اینکه زباله‌های عفونی بیمارستان‌ها در مجاورت رودخانه تلار دفن می‌شود، خاطرنشان کرد: قرار گرفتن زباله‌های عفونی بیمارستان‌ها به‌ تنهایی بیماری‌های عفونی بسیاری برای شهروندان به‌وجود می‌آورد.

این مسئول ادامه داد: به‌عنوان مسئولان شهری در حوزه مدیریت پسماند، غفلت بزرگی کردیم و در مقابل نجابت و صبوری اهالی منطقه رودخانه تلار شرمساریم.

پویامهر با درخواست از شهرداری برای به سرانجام رساندن سازمان پسماند، بیان کرد: یک‌سال از دریافت مجوز سازمان پسماند شهرداری می‌گذرد اما تاکنون تشکلات سازمانی آن شکل نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه باید شهرداری سازمان پسماند را در مدت زمان کوتاهی به سرانجام برساند، تصریح کرد: با تشکیل سازمان پسماند، افرادی شناسایی شوند تا زباله‌های دفع‌شده توسط آنها تفکیک شود.

معاون فرماندار قائمشهر تأکید کرد: امسال بودجه شهرداری افزایش پیدا کرد اما در حوزه تفکیک زباله و پسماند بودجه‎ای تعلق نگرفت.

این مسئول درباره قرار گرفتن مخزن زباله در سطح شهر، خاطرنشان کرد: کارشناسان مرکز بهداشت باید مکان‌هایی را برای قرار گرفتن این مخازن در سطح شهر شناسایی و اعلام کنند.

پویامهر در پایان با بیان اینکه آموزش تفکیک زباله در میان خانواده‌ها توسط تشکلات مردمی محیط‌زیست انجام شود، گفت: تشکلات مردمی می‌توانند با ارائه بروشور از مزایای تفکیک زباله در خانه‌ها آموزش دهند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۲ دیدگاه

  1. ده بار به شهر داری رفتم برای این مسئله که شهرداری حداقل سالی یک بارکه عوارض به در خونه های مردم می فرسته یه بروشور هم با همکاری سمنها برای جدا سازیه زباله ومصر ف آب به دست م ردم بده!!!در شهرداری قائمشهر ومازندران یک چنین اندیشه واراده ای وجود نداره، چندین بار به شهرداری بابت جمع آوری زباله از سطح شهر هم مراجعه کردم واینکه سطل های زباله کوچیک در سطح شهر قرار بدن تا حداقل یه درصدی از مردم زباله هاشونو تو سطل بریزن یعنی یه درصدی از مردم این فرهنگو دارن، هرروز تومسیرم کلی زباله جمع میکنم ،جالبه که کارگر شهرداری گاهی هم شاهد مه ولی اصلا بعضیهاشون ا همیتی نمیدن انگار که وظیفه ی اونا نیست که زباله هارو جمع کنند مردم هم که شورشو در آوردن اصلا انگار نه انگار .بعضیها زباله هارو پای درختها میریزن ولی معلومه که اگه سطلهای کوچیک دم دستشون باشه زباله رو نمیندازن پایین اون سطلهای بزرگ واقعا بی مصرفن وهمینکه خیلی صحنه بدی در سطح شهر ایجاد میکنه همیشه دورو برش پر از زباله ست دیگه چی بگم که کسی نمیخواد ببینه وبشنوه!!!!!!!

  2. شهردار؟؟؟ شهرداری؟؟؟ چه اسم خنده داری…..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *