آموزش وردپرس
pizap.com14570373182331

نامه اعتراضی شورای شهر قائمشهر واقعی است یا جنگ زرگری؟!

در پی نامه تند و بی پرده سعید میرزایی ،رئیس شورای شهر قائمشهر به شهردار حجازی مبنی بر غیبت یک هفته ای در زمان انتخابات،برخورد ناشایست با پرسنل و شهروندان و عدم ارائه بموقع بودجه سالیانه به شورای شهر،سوال های متعددی در اذهان عمومی نقش می بندد:

۱- چرا آنقدر دیر صدای مردم مبنی بر نارضایتی از شهردار شنیده شد؟کاش همان زمان که کارگر شهرداری مورد ضرب و شتم ایشان قرار گرفت،شما بعنوان عضو شورای شهر،وی را مورد مواخذه قرار می دادید!

۲- چرا این نامه ی به جا و صحیح، درست بعد از اتمام انتخابات منتشر شده است؟آیا داستانی در پس پرده انتخابات شهرستان ساری وجود دارد؟

۳- آیا واقعاً این نامه اعتراضی شما، برای کم کردن فشار افکار عمومی است یا واقعاً شما هم مانند موکلین خود به این نتیجه رسیده اید؟

بهرحال خوشحالیم بعنوان رئیس شورای شهر با جسارت چنین نامه صریحی به شهردار وقت ارسال و از حقوق شهروندی مردم قائمشهر دفاع کردید.

آینده نه چندان دور ثابت خواهد شد که این نامه اعتراضی واقعی است یا جنگ زرگری بوده است؟

در ادامه توجه شما را به خواندن نامه رئیس شورای شهر قائمشهر به شهردار جلب می کنیم:

شهردار محترم قائم‌شهر

با سلام

احتراماً به استناد ماده ۷۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی و با عنایت به تقاضای اعضای محترم شورا، ضمن ابلاغ سوالات آتی‌الذکر به جنابعالی، شایسته است وفق قانون مذکور ظرف مدت ده روز جهت ارائه پاسخ در جلسه رسمی شورا حضور بهم رسانید.

۱٫ نظر به اینکه سابقاً به لحاظ هفته تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و ضرورت حضور موثر جنابعالی در اداره شهر و شهرداری و با توجه به اینکه در جلسه رسمی شورا از صدور مجوز مرخصی به اتفاق آرا استنکاف شد، مع‌الأسف و در کمال تعجب مشاهده گردید جنابعالی بدون توجه به مراتب معنونه خودسرانه مدیریت شهری را جهت حمایت از احد کاندیداهای شهر خود (ساری) رها کرده و دغدغه‌ای به مجموعه‌ای که شورا به جنابعالی به امانت سپرده، نداشته است.

علیهذا با عنایت به تبصره ۱ ماده ۹ آئین‌نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب ۱۹/۰۳/۱۳۷۰ هیئت وزیران که مقرر می‌دارد: تاریخ استفاده از مرخصی بنا به تقاضای شهردار توسط شورای اسلامی شهر تعیین خواهد شد… و شما بدون رعایت مقررات و علیرغم مخالفت و تذکر منطقی شورا، شهر و شهرداری را رها نموده. علت این اقدام خلاف قانون و مصلحت عمومی را ظرف حداکثر ۱۰ روز با حضور در جلسه آتی شورا پاسخ فرمایید.

۲٫ بر طبق ماده ۶۷ قانون، شهرداری مکلف است بودجه سالیانه خود را حداکثر تا پایان دی ماه به شورای اسلامی شهر پیشنهاد نماید که متأسفانه آن شهرداری بدون رعایت قوانین و مقررات و بخشنامه تهیه و تنظیم بودجه ارسالی وزارت کشور نسبت به تهیه و تنظیم بودجه غیرقانونی و غیرمنطقی اقدام که در نهایت با توجه به نظر کمیسیون برنامه و بودجه و طرح در صحن شورا مقرر گردید بودجه ارسالی به شهرداری جهت اصلاح عودت داده شود که نظر اعضا طی نامه شماره ۵۴۴۷ مورخ ۴/۱۲/۹۴ با فرصت ۷۲ ساعته به شهرداری ابلاغ گردید متأسفانه بعد از گذشت ۷ روز تاکنون بودجه اصلاح‌شده به شورا ارائه نگردید. بنابراین شایسته است وفق ماده ۷۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و … پاسخ را ظرف حداکثر ۱۰ روز با حضور در جلسه آتی شورا ارائه فرمایید.

۳٫ با عنایت به اینکه در اولین جلسه شورای اسلامی شهر قائم‌شهر بنده و دیگر اعضای شورا به کلام‌الله مجید سوگند یاد نموده‌ایم. ضمن رعایت عدالت و انصاف و صرفه و صلاح در پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نماییم. وضعیت کنونی شهر و شهرداری را به نسبت هزینه‌های جاری این سازمان عمومی و غیردولتی که هزینه آن بر دوش موکلین‌مان است، به هیچ وجه مناسب خواست و نظر آنان ندانسته و نسبت به اعتراضات عمومی به‌حق شهروندان که در برابر افزایش عوارض، خدمات شهری محسوس و ملموسی را (حتی از ترمیم آسفالت گرفته تا تغییرات عمرانی و رفاهی و …) ملاحضه نمی‌کنند و ایضاً با برخوردهای زننده و توهین‌آمیز و ناروا نسبت به پرسنل و شهروندان، باعث تغییر دیدگاه‌های اعضا به انتخاب جنابعالی را فراهم آورده که خود را هم‌اکنون مسئول و مکلف به پرسش، طبق وظیفه قانونی و شرعی بلکه اخلاقی می دانیم.

شایسته است پاسخ‌های لازم به موارد فوق را ظرف مدت ۱۰ روز با حضور در جلسه رسمی شورا ارائه فرمائید.

سعید میرزایی کوتنایی

رئیس شورای اسلامی شهر قائم‌شهر

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۱۶ دیدگاه

 1. آقای شهردار توی سایت شهرداری عنوان کرده که به فلان شماره نامه،درخواست مرخصی کرده.اما نگفته که با مرخصی وی موافقت نشده!!!

 2. آآقای میرزایی از اینکه این نامه را نوشتید بسیار ممنون و سپاسگزارم
  انشاالله با انتخاب یک شهردار خوب از جانب شما وهمکارهایتان برگ زرینی در دوران عضویت شما در شورای شهر رقم بخورد و لکه سیاه انتخاب چنین شهرداری از ذهن مردم نسبت به شما پاک شود

 3. درود بر آقای میرزایی ریس شورای شهر قائمشهر
  به درستی که ریاست شورای شهر برازنده شماست

 4. علی اکبر (مصطفی)دیندار قادیکلایی

  سلام
  مرد باشین این شهردار رو عوض کنین
  مگه قایمشهری مهندس خوب نداریم

 5. اعضای محترم شورای شهر قائم‌شهر تا حالا دقیقا کجا بودین
  رئیس محترم شورای شهر قائم‌شهر در زمان تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که به عنوان رئیس نظارت بازرسی انتخابات حوزه انتخابیه قائم‌شهر منصوب شدید، به وظایف خود آشنا نبودید که با ارسال پیامک‌های متعدد از دو کاندیدایی که در یک جناح بودند، از خبرنگاران خواستار حمایت شدید.
  رئیس شورای شهر شما که در نامه خود مبنی بر وضعیت کنونی شهر و شهرداری را به نسبت هزینه‌های جاری این سازمان عمومی و غیردولتی که هزینه آن بر دوش موکلین‌مان است، به هیچ وجه مناسب خواست و نظر آنان ندانسته و نسبت به اعتراضات عمومی به‌حق شهروندان که در برابر افزایش عوارض، خدمات شهری محسوس و ملموسی را (حتی از ترمیم آسفالت گرفته تا تغییرات عمرانی و رفاهی و …) ملاحضه نمی‌کنند را بیان کردید، مصوبه افزایش عوارض توسط اعضای شورای شهر تصویب می‌شود، شهردار با توجه به مصوبه شورا اقدام لازم را انجام می‌دهد، که در غیر این صورت بزرگ‌ترین تخلف را شورا شهر قائم‌شهر انجام داده‌ است.
  اعضای شورای شهر به عنوان ناظر بر عملکرد شهردار قائم‌شهر، چرا بر مصوبه خود مبنی بر اینکه دست‌فرو

  باب الهی, [۰۷٫۰۳٫۱۶ ۱۵:۴۸]
  شان به دلیل نزدیک شدن به پایان سال و همزمانی با تبلیغات علنی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، که باید فقط تا اول اسفند در هسته مرکزی حضور پیدا کنند عمل نکردید .
  دست‌فروشان در زمان تبلیغات علنی انتخابات در پیاده‌روهای کوچک هسته مرکزی شهر قرار می‌گرفتند و مشکلات بسیاری برای شهروندان ایجاد می‌کردند، نیاز بود، به عنوان ناظر بر عملکرد شهردار در آن زمان نامه و تذکری اعلام می‌کردید، اما لازم به ذکر است هنوز هم روند حضور دست‌فروشان با توجه به نزدیکی پایان سال، در هسته مرکزی شهر وجود دارد.
  کاش در زمان مصوب لایحه‌ها به تجهیز امکانات و ماشین‌آلات شهرداری هم توجه می‌شد، تا فرزندی چشم انتظار پدرش نماند، کارگر ساده شهرداری در زمان انتخابات به هنگام نصب بنر به دلیل بی‌توجهی شورا و شهرداری به تجهیز امکانات مورد نیاز از بالابر فرسوده جرثقیل بر زمین سقوط کرد و جان خود را از دست داد، و در این زمینه شورای شهر فقط سکوت کرد.
  کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری در بحث نظافت های شهر ی که در شرایط سخت بکار مشغول هستند، چرا در دو ماه گذشته حقوقی دریافت نکردند.
  آن زمان که با کوچک‌ترین بارندگی، اکثر زیر گذرها مملو از آب می‌شد، رئیس محترم شورای شهر قائم‌شهر دقیقا کجا بودید، که با بستن زیرگذرها زندگی شهروندان با مشکلات بسیاری مواجه بود.
  شهر قائم‌شهر از داشتن کیوسک مطبوعاتی محروم است، با توجه به اینکه تعداد علاقمندان به خواندن روزنامه‌ها در این شهر بسیار است، اما مردم این شهر مجبور هستند روزنامه‌ها را به سختی تهیه کنند، با پیگیری‌های متعدد اصحاب رسانه برای داشتند کیوسک مطبوعاتی در سطح شهر و قول مساعد اکثر اعضای شورای شهر قائم‌شهر، لایحه نصب کیوسک مطبوعاتی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی این شهر رد می‌شود، رئیس شورای شهر قائم‌شهر در زمینه احیای فرهنگ این شهر، شما دقیقا کجا هستین.
  فضا سازی شهر قائم‌شهر از شادابی به دور است، اعضای شورا در زمینه ایجاد فضای شهر ، چرا تا کنون از شهردار لایحه‌ای درخواست نکردید؛ تا این شهر از فضای بی روحی رهایی یابد، با نصب ریسه‌های رنگارنگ لامپ در هنگام شب که هزینه‌ بسیاری را به همراه دارد، به شهر روح نمی‌دهد.
  زمانی که در نشست‌های مختلف خبری، خبرنگاران این‌ شهر با مدرک از ازدحام نیروهای مازاد خواستار پاسخگویی بودند، اعضای شورای شهر قائم‌شهر دقیقا کجا بودید که بسیاری از درآمد شهرداری برای دوستان و آشنایان اعضای شورا که در شهرداری مشغول به کار هستند، که با سهم خواهی‌های بی مورد اعضای شورا، شهرداری قائم‌شهر با کمبود بو دجه مواجه است.
  سازمان عمران که تازه تاسیس شده نیرو های آن چه کسی و از طریق چه آزمونی جذب نمود، اعضای شورا دقیقا کجا هستین؟
  حدود ۱۵ نفر از پرسنل شهرداری بدون ذکر دلیل خارج شدند و به همین تعداد به پرسنل شهرداری اضافه شدند، با وجود آنکه در بخش خدماتی به ۱۸۹ نفر نیرو نیاز است، اما فقط ۲۰نفر در این بخش خدمت رسانی می‌کنند.
  با توجه به اینکه بیش از ۱۰۰ نفر نیروی مازاد در بخش‌های مختلف شهرداری مشغول به کار هستند، اما باز حدود۱۰۰ نیروی جدید از طریق آزمون به پرسنل شهرداری اضافه می‌شود، اعضای شورای شهر در جذب نیرو‌های مازاد شهرداری دقیقا کجا هستین؟
  با توجه به هزینه‌های جاری که برای نیروهای مازاد خرج می‌شود، شهرداری قائم‌شهر آیا درآمدی برای اعلام بودجه سالانه دارد؟
  اکنون که فقط ۱۶روز به پایان سال مانده به یاد تنظیم بودجه سالیانه افتادید؟، به عنوان رئیس شورای شهر باید از دو ماه گذشته به شکل کتبی و شفاهی از شهردار وقت درخواست اعلام بودجه سال آینده می‌کردید، تا در صورت سهل‌انگاری شهردار تذکرات لازم داده شود، اما اکنون در روزهای پایانی به یاد تذکر و نوشتن نامه افتاده‌اید .
  اعضای محترم شورای شهر دقیقا کجایین با وجود مشکلات بسیاری که در سطح شهر وجود دارد.
  ا

  • جناب آقای میرزائی عزیز
   اگرشمادراین شهرزندگی می کنید واطلاع ازاوضاع نابسامان کوچه وخیابانهای شهرومشکلات شهروندان خوددارید که نداریدبعدازمدتها که طاقت مردم شهرطاق شده زبان به سخن بازنمی کردید خیابانهایی که حتی درشکه ها هم نمی توانندازچاله چوله های آن خلاصی پیداکنندوعابرین پیاده درروزهای بارانی ازآبگیرها واستخرهای آب شنامی کنندیاازیک منطقه جنگی عبورمی کنندتاخودوپدرومادرپیریاکودک خردسال خودرابه بلندی وجایی خشک برساننداگر شما برادرعزیز جای این مردم باشی چه می کردی
   رئیس واعضای محترم شورای شهرقائمشهر مردم شریف وعزیزوصبور این شهرستان وهمچنین شهرهای اطراف (جویبار،سیمرغ وسوادکوه )که برای انجام امورخودبه این شهرستان مراجعه می کنند می بینندومی پرسندازشما وشماحتما”بایدپاسخگوی این مردم باشید.
   جای بسی تعجب وتأسف است که با آراء ونظر مردم فهیم وباغیرت وصبور این شهرانتخاب می شویدوفردی راازشهرستان دیگر که ناکارآمدودارای عملکردضعیف نیزهست به عنوان شهردارانتخاب می کنید،مردم به شما اعتمادکردندواعتباروارزش وجایگاه شما با تک تک آرااین مردم رقم خوردمطمئنا”درانتخابات آینده مردم به صداقت وتوانایی افرادرای خواهنددادنه به یک محلی ویاگروهی .
   باتمام نابسامانی ومشکلات شهری شهر وناکارآمدی این فردحال اینکه گفته شدبرخوردهای زننده وتوهین آمیزوناروا نسبت به پرسنل خدوم وشهروندان عزیزشهریا آنچه که درمتن خبرآمده ضرب وشتم نیروی زحمتکش کارگرضعیف وکم درآمد وزجرکشیده باعث تغییردردیدگاه شما واعضا شورای شهرگردیده وااسفا درمقابل این اعتمادمردم چه می کنید انشاءاله برای خودباقیات وصالحاتی هم باقی بگذارید.

 6. با سلام، این شهر نیاز به شورائی قوی،متخصص،کاربلد،دلسوز،خدمتگزارو متعهد دارد،ان شاء الله شهروندان محترم در دوره بعدی شورای شهر ،با چشم باز بدور از هیاهو ها و طایفه بازی و محلی گری،به انتخاب اصلح دست زده تا شهرمان آبادگردد.

 7. با سپاس از قائم خبر
  من با تیتری که شما انتخاب کرده اید بشدت موافقم
  و معتقدم جنگ زرگری است

  اصولا شهرداری در شهری متراکم و پرجمعیت و کم مساحت همچون قائم شهر قاعدتا باید بهترین ها را ارایه نماید، چون ظاهرا درآمد خوبی دارد که باید در یک جغرافیای کوچک هزینه کند…
  در عمل هر وقت به شهرم سر می زنم، چیزی جز سرخوردگی نصیبم نمی شود…

  نباید یادمان برود که قائمشهر شهری است با پیشینه نزدیک به یک قرن!!
  ولی امکانات و فضاهایی که در این شهر می بینید، شهری نهایتا با ربع قرن پیشینه را به ذهن متبادر می کند…

  موفق باشید…

 8. چه عجب یه چیزی از سعید میرزایی رو شد
  آقای میرزایی و دیگر منتخبان مردم شریف شهر قائم شهر در شورای اسلامی شهر
  خواهشا سیاسی بازی نکنید و شهر را به سمت پیشرفتو توسعه با انتخاب یک شهردار کارکشته نظیر شهرداران سابق ما آقایان
  یوسفیان ، صادقلو و عباس صالح زاده اقدام کنید .
  شنیدیم برخی از مدیران فعلی شهرداری بدنبال سرپرستی یا شهردار شدن هستند خواهشا از انتخاب این آقایان که چیزی برای عرضه ندارند پرهیز کنید مثل مدیر سابق اداری مالی و …….. .

 9. رمز موفقیت و پیشرفت شهرمان رفتن مدیر ساروی شهرداری یعنی سید علی حجازی است
  شورا مردم با بصیرت عملکرد شما رو نظاره میکنند
  موفق باشید ان شاء الله .

 10. عجب جوابیه ای تو سایت شهرداری زد حجازی
  آقای حجازی نه مردم عوام هستند نه برخی از اعضای شورای شهر
  تو قائم شهری نبوده و نیستی
  مردم قائم شهر تو را پذیرا نیستند .

 11. قائم خبر عزیز، به عنوان تنها رسانه قابل اعتماد کهن شهر علی آباد، در فضای مجازی، بر شما فرض و تکلیف است تا پاسخ حضوری شهردار در جلسه شورا را تا نیل به استیضاح شهردار و حصول نتیجه مطلوب همشهریان پیگیری نمایید…
  منتظر خبرهای موخره هستیم

 12. با سلام خدمت مدیر محترم قائم خبر و خوانندگان محترم
  خسته نباشید
  من بعید میدونم منتخبین ما در شورا عزم را جزم برای تغییر مدیریت ارشد شهرداری کرده باشند
  احساس میکنم آقای رئیس شورا برای تحقق هدفی این اقدام را انجام داده است
  ما مردم قائم شهر از عملکرد و برخورد شهردار حجازی راضی نیستیم ، شهردار با عدم مدیریتش پولهایی که از مردم زحمت کش قائم شهر ، که با مشقت و زحمت فراوان و عرق جبین کارگری بدست می آورند و تحت عنوان عوارض جهت توسعه روزافزون شهر به شهرداری میدهند را حیف و میل میکند
  حیف و میل به تمام معنا و صرف مقاصد گروهی خود مینماید
  شورای شهر شما را به هرکه میپرستید و اعتقاد دارید کاری کنید و شخصی را بعنوان شهردار انتخاب کنید که از قائم شهر باشد و مسایل و مشکلات شهر و مردم و محلات را بشناسد و به راهکارهای ان آشنا باشد .

 13. چوب خداوند بزرگ صدا ندارد. آقایونی که ازمردم عوارض و مالیات و … دریافت میکنید ولی کاری انجام نمیدهید،بترسید از روزی که این پول ها گریبان گیرتان می شود.آقای حجازی این همه بودجه کجا رفت؟؟؟

 14. سلام…انتخابات شورا به مشام این دوستان رسیدو گفتند یک حرفی از زبان مردم بگیم تا دوره بعد خودمون را بیمه کنیم …من مدیر یک بخش دراستان هستم و ازروزی که این شهردار به قائم شهر اومد داد زدم که این بدرد شهرمون نمیخوره …. این آقا و فرماندار فامیل هم هستند و هیچکدوم سواد این کار را ندارند ولی کو گوش شنوا آقای میرزایی هم جسارت چنین کاری را نداره که بخواد به همراه بقیه شورای شهر شهرداررا استیضاح کنند ..بنابراین مشکل اصلی ما از خود شورای شهر بی لیاقت هست که اینهمه داریم پسرفت می کنیم…

 15. با سلام ..
  از آقای میرزایی واقعن بابت این نامه تشکر میکنم .. تو شورا افراد فرصت طلب متاسفانه زیاد هست ولی آقایان میرزایی ..طیبی .. صالح زاده .. احمدی .. طالبی .. واقعن لیاقت شورا بودن رو دارن .
  ولی ولی تک عضو غیر بومی شورا متاسفانه علی رغم ظاهر متدین و خاکی که به خودش گرفته فوق الاده باند باز نون به نرخ روز خور. به خاطر همین هم حتی آذری ها به خاطر ضربه ای که تو دور قبلش بهشون زده بود دور قبل بهش رای ندادن .. کلی آینده به لطف ۱۱ نفره شدن شورا تونست خودشو ورود کنه تو … آخرش تشت رسوایی این موجود بعد اینکه کلی ضربه به این شهر زد میفته ولی چه فایده که اون موقع دیره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *