آموزش وردپرس
behravan-13

نبود حامی مالی مناسب،مهم ترین دلیل غیبت تیم های مازندرانی در لیگ برتر است

قائم خبر: غلامرضا بهروان ˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : نبود حامی مالی مناسب موجب می شود بازیکنان مستعد مازندران پس از گذشت مدت زمانی اندک ، راهی تیم های دیگر استان های کشور و آزمودن بخت خود برای حضور در تیم های لیگ برتر شوند .

وی بیان کرد : تیم های مازندرانی در همه رده های سنی و لیگ های کشوری حضور دارند اما بدون استثنا ، همه آن ها از کمبود منابع مالی در رنج هستند .

رییس هیات فوتبال مازندران افزود : ورود صنایع و کارخانجات برای حمایت مالی از این تیم ها ، راه حل قطعی رفع مشکل مالی تیم های فوتبال مازندران است که با تدوین طرحی مناسب ، استفاده از این ظرفیت را در دستور کار قرار داده ایم .

بهروان گفت : کمبود بودجه تیم های استان موجب می شود بازیکنان در همه رده های سنی به دنبال پیدا کردن تیم در استان های دیگر باشند که مهاجرت بازیکنان در سنین نوجوانی و جوانی ، زمینه بروز مشکلات فرهنگی را فراهم خواهد کرد .

وی افزود : باید پذیرفت که پیشرفت این بازیکنان در شرایط فعلی مستلزم خروج از تیم های مازندرانی است و در حال حاضر تیم های استان ، استطاعت لازم برای حفظ این بازیکنان را ندارند .

رییس هیات فوتبال مازندران گفت : با وجود مشکلات و کمبودهای فراوان تیم های مازندرانی از لحاظ بودجه و ساختار و زیرساخت مناسب ، شاهد اقبال همیشگی علاقه مندان به فوتبال در شهرهای استان هستیم که لازم است با تلاش برای حل این مشکلات ، از استعدادهای فراوان فوتبا استان بدرستی استفاده کنیم .

وی افزود : یکی از مشکلاتی که فوتبال کشور دارد ، بی توجهی به طرح آمایش سرزمینی و کمک یکسان به همه استان های کشور است .

او ادامه داد : ممکن است در برخی مناطق کشور ، علاقه و استعداد زیادی در رشته فوتبال وجود نداشته و مردم آن استان ، رشته ورزشی دیگری را به عنوان ورزش اول پذیرفته باشند اما باز هم کمک های اعطا شده به این استان با استانی مانند مازندران که بیش از ۱۵۰ تیم کشوری در رده های سنی گوناگون فوتبال دارد ، یکسان است .

رییس هیات فوتبال مازندران از رفتار غیرحرفه ای بازیکنان برخی تیم های استان انتقاد کرد و گفت : این بازیکنان به جای آن که اصول حرفه ای را از فوتبالیست های لیگ برتری بیاموزند ، فقط اعتصاب و تمرین نکردن را یاد گرفته اند و با تکرار این رفتار ، موجب بروز مشکل برای تیم استان خود شدند .

وی به مشکل بدهکاری تیم های نساجی و پرسپولیس شمال قائمشهر که در لیگ دسته اول فوتبال کشور حضور دارند اشاره کرد و افزود : این تیم ها مثل هم تیم های دیگر این لیگ بدهکارند و هنوز نتوانسته اند بر این مشکل خود غلبه کنند .

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال گفت : تیم های نیروزی زمینی تهران و مس رفسنجان ، تنها تیم های لیگ دسته اول فوتبال کشور هستند که بدهکاری ندارند .

وی به بروز برخی شایعات در مورد فشارسیاسی برای جلوگیری از صعود تیم نساجی به لیگ برتر اشاره کرد و افزود : مشکل نساجی برای صعود نکردن به لیگ برتر سیاسی نیست و هیچ فشاری برای جلوگیری از این صعود در تیم نساجی و دیگر تیم های فوتبال استان وجود ندارد .

رییس هیات فوتبال مازندران از تلاش برای احیای مجدد تیم فوتبال شموشک نوشهر خبر داد و گفت : این تیم با سابقه فوتبال مازندران که به دلیل برخی بی مهری ها ، دچار سکون و خاموشی شده بود بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد .

وی افزود : شموشک سهم فراوانی در پیشرفت فقوتبال استان و معرفی چهره های شاخص به فوتبال ایران دارد و حضور و فعالیت مجدد این تیم می تواند زمینه مناسبی برای احیای فوتیال غرب مازندران و ایجاد انگیزه در بازیکنان فوتبال استان باشد

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *