آموزش وردپرس
dogal

نخستین تابلوهای ایستگاه های راه اهن سراسری ایران

قائم خبر – آرمان طالبی اتویی: نخستین تابلوهای ایستگاه راه آهن سراسری ایران بدین شکل بودند ، هنوزهم می توان در بعضی از ایستگاه ها دید. تابلوهایی که ترکیب ساده و دلنشینی دارند . محتوی آنها شامل نام ایستگاه ،فاصله دقیق از ایستگاه تهران و ارتفاع از سطح دریاست. اما همین تابلوهای ساده به شکل عجیبی هویت راه آهن سراسری ایران را در خود دارند.

شاید بهتر باشد ساختمان بعضی از ایستگاه های راه آهن ، نوسازی نشوند و معماری نخستین خود را حفظ کنند. شبیه به همان طرحی که برای برخی از روستاها اجرا شده تا معماری سنتی حفظ شود.که “طرح هادی روستایی” نامیده می شود. تا در مکان های اینچنین نیز بخشی از تاریخ معاصر ایران حفظ شود.تا مردم بتوانند با دیدن این آثار ، قسمتی از زمانهای گذشته را که به زمان های نه چندان دور بر می گردد تبیین کنند ، با وجود اینکه آن دوران زندگی نکردند.براستی شنیدن ماجرای ساخت راه آهن با ابزارهایی ابتدایی آن دوران ، و در این شرایط اقلیمی گاه مانند افسانه می ماند.

علاوه بر این برای مسافرین جذابیت ایجاد می کنند و می توانند باعث جذب گردشگر و توریسم شوند.البته به شرطی که به خوبی معرفی شوند. حال یک بار دیگر به این عکس بنگرید.

کوشش : آرمان طالبی اتویی ، نویسنده و خبرنگار مستقل ، پژوهشگر تاریخ معاصر.

istgah-dogal

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. اگه نوگراهای مازندران به عقلشون برسه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *