آموزش وردپرس
photo_2016-08-31_19-47-05

نخستین دوره کشوری آموزش و ارزیابی علمی خلبانان پاراموتور در شهرستان جویبار

قائم خبر :جوادمژده در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران گفت: نخستین دوره کشوری آموزش و ارزیابی علمی خلبانان پاراموتور در شهرستان جویبار به مدت سه روز درحال برگزاری است که این دوره آموزشی با هدف پایین آوردن آسیب‌ها، حوادث و ارتقای سطح علمی خلبانان و همچنین شناساندن ظرفیت‌های شهرستان جویبار در جذب توریسم ورزشی است.

وی افزود: دراین دوره استقبال خوبی از سوی علاقمندان ورزش‌های هوایی صورت گرفته به طوری که ۸۰نفر از پانزده استان دراین دوره حضور دارند.

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی جویبار اظهارداشت: در کلاس‌های تئوری این دوره آشنایی با ایراسپیس، کریدورهای هوایی، شناسایی مناطق قرمز و زرد، و در کلاس‌های عملی درمورد کارایی و نوع موتورها و نحوه پرواز نیز آموزش داده می‌شود.

مژده با بیان این که شهرستان جویبار اولین شهرستان دارای مجوز پرواز است، گفت: شهرستان جویبار اولین شهرستان دارای مجوز پرواز از کمیته پدافند هوایی نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: امیدواریم جویبار علاوه براین که مهد کشتی دنیا است، مهد ورزش های هوایی نیز شود.

رئیس کمیته ورزش های هوایی جویبار خاطرنشان کرد: برگزاری این کلاس‌ها در ترکیه ۱۵۰تا ۲۰۰میلیون دلار ارز از کشور خارج می‌کرد که با برگزاری آن در جویبار از خروج این پول جلوگیری شد که در راستای منویات مقام معظم رهبری دربحث اقتصادمقاومتی است.

مژده با اشاره به این که با این ورزش سالانه ۱۵ میلیون تومان برای ساکنین ساحل درآمدزایی می‌شود، تصریح کرد: می‌توانیم با یک برنامه‌ریزی درست و همکاری همه نهادها ظرفیت‌های شهرستان جویبار را در عرصه ورزش‌های هوایی به کشور و حتی دنیا بشناسانیم.

وی با اشاره به این که باید مزیت‌های رقابتی برای جذب توریست ایجاد کنیم، گفت: پتانسیل ورزش‌های هوایی در جویبار می‌تواند یک مزیت‌رقابتی با شهرستان‌های هم‌جوار برای جذب گردشگر باشد.

رئیس کمیته ورزش های هوایی شهرستان جویبار درپایان گفت: تنها نهادی که با این کمیته در شهرستان در برگزاری این دوره همکاری کرده مجموعه سپاه پاسداران ناحیه جویبار بوده است.

این دوره آموزشی و ارزیابی علمی خلبانان پاراموتور با یاد خلبانان شهید و تنها شهید مدافع حرم شهرستان جویبار «عباسعلی علیزاده»، در روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ شهریور ماه در جویبار، ابتدای جاده کرفون، ساعت ۱۷ برگزار می‌شود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *