چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸

نشست خبری استاندار مازندران به مناسبت دهه فجر

عذرخواهی استاندار به خاطر سرما خوردگی

فرماندار احمدی نژادی

رد انتصاب مشاور ویژه

جلوگیری از توقیف اموال ۱۶۶ واحد صنعتی

رد خبراستعفای فرماندارساری

تغییرو تحول مدیریتی پس از ارزیابی عملکرد

راه اندازی دفتر استاندار در غرب مازندران

 

نخستین مصاحبه دکترمحمد اسلامی درکسوت استاندارمازندران درحالی امروز چهارشنبه به مناسب دهه فجر برگزار شد که حواشی خواندنی را به دنبال داشته است.

در نخستین مصاحبه استاندارمازندران پس از ۹۰ روز ازانتصابش با خبرنگاران بیش از ۶۰ تا ۷۰ خبرنگار خبرگزاری ها، نمایندگی روزنامه و نشریات ملی و استانی شرکت کردند.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2018/01/IMG_1935.jpg

استاندار مازندران که تمام جلسات رسمی را سر ساعت شروع می کند وبا دستور ایشان از ورود مدیرانی که با تاخیر به جلسه می رسند، جلوگیری می شود، به دلیل سرما خوردگی نخستین نشست خبری اش با خبرنگاران با ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تاخیرشروع شد.
این مصاحبه قرار بود طبق دعوت نامه راس ساعت ۸ صبح برگزار شود که استاندار و معاون عمرانی ایشان به همراه روابط عمومی حدود ۸٫۱۵ دقیقه وارد جلسه نشست خبری شدند.

** عذرخواهی استاندار به خاطر سرما خوردگی
استاندار مازندران به خاطر عارضه سرما خوردگی و تاخیر ورود به نشست خبری از مطبوعاتچی ها در استان عذرخواهی کرد.
بنا به گفته روابط عمومی استانداری مازندران اصرار دکتر اسلامی به شرکت در مصاحبه باعث شده بود تا این نشست امروز برگزار شود.
* فرمانداراحمدی نژادی
ادعای یکی از خبرنگاران خبرگزاری در استان در مورد انتصاب فرماندار احمدی نژادی برای شهرستان نوشهر در غرب این استان با واکنش سریع استاندار مازندران مواجه شد .
محمد اسلامی با رد انتساب فرماندار نوشهر به دولت احمدی نژاد افزود : عبدالصمد صفرنژاد یکی از فرمانداران با تجربه با رزومه کاری در چندین استان است که در دولت های گذشته نیز این سمت را تجربه کرد و کارنامه خوبی از خود نشان داده است.
وی همچنین در مورد شایعه گرایش فرمانداران جدید به دولت گذشته اظهارداشت : در مدت ۹۰ روزی که به عنوان استاندار این استان انتخاب شدم تاکنون ۴ تغییر در فرمانداری ها انجام دادم که ۲ نفر از فرمانداران نیروی جوانی بودند که پیش از این درکسوت معاون فرماندارمشغول به کار بودند و ارتباطی با دولت گذشته ندارند.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2018/01/IMG_1933.jpg

* رد انتصاب مشاور ویژه
نماینده عالی دولت همچنین در پاسخ همین خبرنگارکه انتقادی به لغو حکم ۲۴۰ مشاور و انتصاب مشاور وِیژه برای استاندار مازندران داشت گفت: ۲۴۰ نفری که تحت عنوان مشاور برای آنها حکم صادر شده بود از نظر قانونی هیچ چارت سازمانی برای آنها وجود نداشت و صرفا یک حکم خشک و خالی در اختیار داشتند.
اسلامی افزود : لغو حکم به معنای استفاده نکردن از مشاوره نیست و برای فراگیر کردن روند مشاوره اتاق فکر در استان تشکیل شد و از مشاوره تمام افراد برای توسعه مازندران استفاده می شود.
استاندار مازندران گفت که برای هیچ کس تحت عنوان مشاور ویژه استاندار حکمی صادر نشده و چنین مشاوری نیز وجود خارجی ندارد.

**جلوگیری از توقیف اموال ۱۶۶ واحد صنعتی
استاندارمازندران در مورد گله مندی صنعتگران نسبت به توقیف اموالشان از سوی بانک ها بابت بدهی گفت که بانک ها اموال ۱۶۶ واحد صنعتی را به دلیل بدهی معوقه ضبط کردند که با پیگیری استاندار و بنا به دستور رئیس جمهوری از ادامه این کار جلوگیری شد.
اسلامی اظهارداشت : برای ۱۲۷ واحد صنعتی که از سوی بانک ها اموالشان توقیف شده بود، حکم ورشکستگی صادر شد که به دلیل ابهامی که در صدور این حکم وجود داشت با پیگیری ما دستگاه نظارتی ورود پیدا کردند و پرونده این واحدها بار دیگر در دست بررسی قرار گرفت.

** رد خبراستعفای فرماندارساری
استاندارمازندران در پاسخ به خبرنگاری که مدعی استعفای فرماندار شهرستان ساری بود گفت که ایشان در زمان من استعفا نداده و قرص و محکم سرجایش است.
اسلامی افزود : فرماندار ساری از نیروهای قوی و کار بلد دولت تدبیر و امید است و کارهای خوبی در شهرستان انجام داده و مورد حمایت مدیریت ارشد استانی نیز قرار دارد.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2018/01/IMG_1989.jpg

** تغییرو تحول مدیریتی پس از ارزیابی عملکرد
نظرخواهی از استاندار مازندران پیرامون تغییر و تحول مدیریتی در سطح مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران شهرستان های استان از دیگر سوالات نشست پرسش و پاسخ خبرنگاران با استانداربود که وی گفت: برای تغییر و تحول مدیریتی هیچ عجله ای ندارد.
دکتر اسلامی افزود : پس از ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران نسبت به تغییر و تحول مدیریتی تصمیم گیری می کند و مدیران قوی سرجایش می مانند و با مدیران ضعیف نیز خداحافظی می شود.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2018/01/IMG_1997.jpg

**استاندار دوربینی
یکی از خبرنگاران ،استاندار مازندران را که در یک هفته ۲ بار برای افتتاح ۸۰ پروژه عمرانی و دیدار با خبرنگاران ومدیران رسانه ملی به شبکه طبرستان رفته بود را استاندار دوربینی خطاب کرد که استاندار در پاسخ گفت که امان از دست شما خبرنگاران، وقتی جواب خبرنگاران را نمی دیم یک جوری صحبت می کنند، وقتی هم با شما هستیم دوربینی خطابمان می کنید.
اسلامی افزود : من به عنوان استاندار مازندران اگر در جلسه ای قرار است ۸۰ پروژه عمرانی رسانه ملی افتتاح شود مراجعه نکنم، باید به کجا برم.
این خبرنگار نشریه محلی در مازندران از استاندار دعوت کرد تا لااقل ماهانه به دفتر یک خبرگزاری و یک نشریه محلی هم سر بزند.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2018/01/IMG_2097.jpg

** صوری خطاب شدن راه اندازی دفتر استاندار در غرب مازندران
یکی از خبرنگاران منتقد ،دستورراه اندازی دفتراستاندار در غرب مازندران که از نخستین تصمیمات دکتر اسلامی در بدو انتصابش به عنوان استاندار مازندران بود را صوری اعلام کرد که با واکنش مدیریت ارشد استان مواجه شد.
اسلامی افزود : راه اندازی دفتر استاندار در غرب مازندران طبق تصمیم کارشناسی برای تسریع و تسهیل مشکلات و درخواست های مردم انجام شد و صوری نبود.
مصاحبه استاندار مازندران با خبرنگاران حدود ۲ ساعت به طول انجامید و بسیاری از خبرنگاران نتوانستند سوالات خود را طرح کنندکه روابط عمومی استانداری قول داد تا این افراد در مصاحبه آینده نخستین افراد برای پرسش و پاسخ باشند.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 4 =