آموزش وردپرس
dsc_4072-8

نقاشیهای شهری،جان تازه ای میگیرند

امروزه و در جهان پر از هیاهو و آلودگیهای بصری فراوان،ترافیک و …..دیدن تصاویر خاص هنری میتواند لحظه ای از فشارهای وارده را کاهش دهد. زندگی پردغدغه امروز چاره ای نیست جز تلطیف فضای زندگی جمعی به واسطه هنر تا به این طریق با کمی دلپذیر شدن محیط زندگی اجتماعی شرایط دشوار زندگی را آسان تر سپری کنیم.

زیبائی شهر یکی از ملزومات اجتناب ناپذیر شهرهای امروزی است. هرچه روند ماشینی شدن در شهرها رو به فزونی می گذارد ضرورت وجود زیبائی در شهر برای همه، خصوصاً شهروندان آن ، بیشتر احساس می شود.

در این بین نقش زیباسازی شهری در خدمت‌رسانی به شهروندان بر کسی پوشیده نیست. اگر جزو آن دسته از شهروندانی هستید که هنگام سفرهای درون شهری روزانه از شیشه خودروی شخصی یا اتوبوس نگاهی هم به مناظر و فضای شهری می اندازید حتما چشمتان به نقاشی ها،نقش برجسته ها و یا المانهائی که با مضامین مختلف روی دیوار خیابان ها و تیرهای چراغ برق،تاسیسات شهری ازجمله تاسیسات برق،مخابرات و حتی درختان … نقش بسته شده اید.

روان شناسان، مدیران شهری، مهندسان شهرساز و معمار بر این عقیده اند که گرافیک شهری می تواند جلوه های تازه ای از شهرها را به نمایش بگذارد واین امر علاوه بر جذاب تر شدن شهر، آن را برای شهروندان خاطره انگیز کند.

اخیرا” و به همت شهرداری قائم شهر در جهت بهبود زیبائی بصری شاهد اتفاقات خوبی در شهر هستیم.از جمله رنگ آمیزی و نقاشی طرحهای بومی و محلی بر تیرهای برق،نصب و جانمائی لانه های پرندگان در میان درختان شهرو….

رحیمی شهردار قائم شهر در این خصوص گفت: سعی شده از نقطه نظرات تیمهای هنری مختلفی استفاده کنیم تا از این ره آورد اقداماتی هرچند اندک و گامهای هر چند کوچکی برای رفع آلودگی های بصری از چهره شهرمان باشد تا از این رهگذر شهروندان را به میهمانی تصاویر دل انگیز شهر دعوت کنیم.

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر با تحسین و حمایت از اقدامات زیبائی در شهر گفت:اساس اسلام بر زیبائی بنا شده و فطرت انسان طالب زیبائی است.اما متاسفانه آنگونه که به زیبائی درون خانه توجه میشود به شهر به منزله یک خانه بزرگ توجه نمیشود.

وی برخی از زوائد و نازیبائیها را حاصل اقدامات یکایک شهروندان دانست و افزود:صد البته وظیفه قانونی و عرفی در جهت حذف این زوائد داریم.

وی به نمونه هائی از این دست اشاره کرد و افزود: چرکین بودن دیوارهای ساختمان های شهر، حضور داربست های فلزی، اطلاعیه های کج و معوج چسبانده شده روی یکدیگر، تبلیغ نویسی کالاها و خدمات روی نمای بنا ها و از همه مهم تر نماهای متشتت ساختمان ها همگی حاصل کم توجهی شهروندان به نمای ظاهری شهری و همین طور حاصل واگذاشتن امور به حال خود از سوی مسوولان است.

شهردار قائم شهر تاکید داشت: شهرداری ها به عنوان یکی از ارکان مهم و تأثیر گذار درمدیریت شهری ، نقش مثمرثمر و تعیین کننده ای را می توانند در امر زیباسازی شهر ایفاء نموده و بخشی از معضلات و ناهماهنگی موجود در امر داشتن چشم انداز زیبای شهری را مرتفع سازند.البته این امر بدون حضور و همکاری شهروندان راه به جائی نخواهد برد.

رحیمی تاکید کرد:هدف ما فراهم آوردن محیطی است که همگی ما در آن احساس لذت کنیم. نگاه شهرداری به شهر ،رسیدن به اهداف عالیه و ارتقاء کیفیت محیط شهری است.

وی ضمن دعوت از همه شهروندان ،هنرمندان و صاحبان ایده گفت: دربهای شهرداری به روی همه مردم شهر باز است .من از شهروندان و صاحبان ایده و تفکر دعوت میکنم به کمک شهرداری آمده و هر یک وظیفه خود بدانیم تا چهره شهر با رفع نازیبائیها اصلاح و با رعایت قوانین و مقررات شکل واقعی خود را پس از گذشت مدتی باز یابد .

DSC_4073-9

DSC_4076-10

DSC_4077-12

DSC_4080-13

Picture 024-16

Picture 032-17

Picture 002-14

Picture 014-15

13408722_677539489050886_635703279_n

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. چه خوب که تصویری از این درخت گذاشتید چندروز پیش که داشتم رد میشدم چشم افتاد به این جعبه های زردرنگ خیلی برام سوال بود ممنونم اقای رحیمی که به فکر پرنده های شهرمونم هستید خوشحالم که به محیط زیستمون بها میدید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *