آموزش وردپرس
namayeshgah

نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات در قائمشهر برگزار می شود

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران روز یکشنبه در گفت و گویی، زمان برگزاری این جشنواره را هشتم تا پانزدهم مرداد اعلام کرد.

ˈ علی ماهفروزی ˈ گفت : این نمایشگاه و جشنواره که در محل دایمی نمایشگاه های مازندران در قائمشهر برگزار می شود هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۳ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

وی اضافه کرد : در این نمایشگاه که هنرمندان و صنعتگران سراسر کشور حضور می یابند ، تمامی رشته های صنایع دستی بومی و ایرانی در قالب آثار تزئینی و کاربردی و سوغات در یکصد غرفه به معرض نمایش در می آید.

ماهفروزی همچنین از حضور گروه های موسیقی اقوام ایرانی در این نمایشگاه خبر داد و گفت : هشتم مرداد ماه همزمان با افتتاح این نمایشگاه گروه های موسیقی کرد ،لر، بختیاری ،بندری ،عرب ،آذری ،گیلانی و مازندرانی از داخل شهر قائمشهر وارد محوطه نمایشگاه شده و به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی افزود : با همکاری شرکت سهند سامانه صدر به عنوان مجری برگزاری این نمایشگاه از ورود کالاهای غیر ایرانی در غرفه ها جلوگیری شده و در صورت تخلف غرفه متخلف پلمپ می شود.

سرپرست معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی مازندران برپایی سیاه چادر عشایر را از دیگر برنامه های حاشیه ای این نمایشگاه معرفی کرد و گفت : تلاش بر این است که بخشی از زندگی عشایری در این سیاه چادرها برای بازدیدکنندگان به جریان در بیاید که یکی از مراحل آن تولید فرآورده های لبنی و محصولات بومی و محلی عشایر و عرضه آنها به بازدید کنندگان است.

وی افزود : با همکاری و حمایت استاندار مازندران قصد داریم تا این جشنواره را در تقویم رویدادهای فرهنگی استان به مناسبت عید سعید فطر ثبت و هرساله برگزار کنیم.

دور جدید سفر تابستانی به مازندران همزمان با عید سعید فطر آغاز می شود.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *