آموزش وردپرس
namayeshgah

نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات در قائمشهر برگزار می شود

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران روز یکشنبه در گفت و گویی، زمان برگزاری این جشنواره را هشتم تا پانزدهم مرداد اعلام کرد.

ˈ علی ماهفروزی ˈ گفت : این نمایشگاه و جشنواره که در محل دایمی نمایشگاه های مازندران در قائمشهر برگزار می شود هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۳ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

وی اضافه کرد : در این نمایشگاه که هنرمندان و صنعتگران سراسر کشور حضور می یابند ، تمامی رشته های صنایع دستی بومی و ایرانی در قالب آثار تزئینی و کاربردی و سوغات در یکصد غرفه به معرض نمایش در می آید.

ماهفروزی همچنین از حضور گروه های موسیقی اقوام ایرانی در این نمایشگاه خبر داد و گفت : هشتم مرداد ماه همزمان با افتتاح این نمایشگاه گروه های موسیقی کرد ،لر، بختیاری ،بندری ،عرب ،آذری ،گیلانی و مازندرانی از داخل شهر قائمشهر وارد محوطه نمایشگاه شده و به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی افزود : با همکاری شرکت سهند سامانه صدر به عنوان مجری برگزاری این نمایشگاه از ورود کالاهای غیر ایرانی در غرفه ها جلوگیری شده و در صورت تخلف غرفه متخلف پلمپ می شود.

سرپرست معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی مازندران برپایی سیاه چادر عشایر را از دیگر برنامه های حاشیه ای این نمایشگاه معرفی کرد و گفت : تلاش بر این است که بخشی از زندگی عشایری در این سیاه چادرها برای بازدیدکنندگان به جریان در بیاید که یکی از مراحل آن تولید فرآورده های لبنی و محصولات بومی و محلی عشایر و عرضه آنها به بازدید کنندگان است.

وی افزود : با همکاری و حمایت استاندار مازندران قصد داریم تا این جشنواره را در تقویم رویدادهای فرهنگی استان به مناسبت عید سعید فطر ثبت و هرساله برگزار کنیم.

دور جدید سفر تابستانی به مازندران همزمان با عید سعید فطر آغاز می شود.

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *