آموزش وردپرس
221200_440

نمایشگاه گل و گیاهان زینتی در قائم‌شهر برگزار می‌شود

معاون پژوهشی موسسه عالی صالحان قائم‌شهر : نخستین نمایشگاه گل و گیاهان زینتی و صنایع باغبانی مازندران در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

قائم خبر: هادی سیاح‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین نمایشگاه گل و گیاه و همایش معماری موسسه صالحان اظهار کرد: نخستین نمایشگاه گل و گیاه موسسه عالی صالحان در ۲۰ غرفه همراه با کلاس‌های آموزشی تکثیر گل و گیاه زینتی، آپارتمانی، گیاهان دارویی و سموم گیاهی از ۹ تا ۱۲ اردیبهشت امسال در محوطه این موسسه برگزار می‌شود.

وی آگاه کردن مردم از ظرفیت موجود مازندران در حوزه تولید گل و گیاه، تشکیل کارگاه آموزشی کاشت گل و پرورش گیاهان زینتی برای بازدیدکنندگان، شکوفا کردن قابلیت دانشجویان در مرحله تولید و نگهداری و عرضه به بازار گل و گیاه را از اهداف مهم این نمایشگاه برشمرد.

سیاح‌زاده گسترش استفاده از گیاهان زینتی همراه با افزایش سطح نشاط و روحیه گل‌دوستی و گل‌پروری در بین خانواده‌ها، معرفی توانمندی‌ها و نوآوری‌های تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران عرصه‌های تولید و صادرات گل و گیاه کشور را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

معاون پژوهشی موسسه عالی صالحان قائم‌شهر تصریح کرد: همزمان با این نمایشگاه نخستین همایش هنر و معماری، غرفه‌های عکاسی، نقاشی و طراحی ساختمانی در موسسه صالحان برگزار می‌شود.

این مسئول بیان کرد: دانشگاه علوم زیستی موسسه صالحان دارای دو هکتار مزرعه تحقیقاتی برای اجرای عملیات صحرایی و پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان و همچنین دارای دو سالن کاملا مجزا برای اجرای طرح‌های پژوهشی دانشجویان کارشناسی ارشد علوم دامی و زراعی و صنایع غذایی است

دبیر همایش معماری و طراحی صنعتی موسسه صالحان قائم‌شهر نیز گفت: نخستین همایش معماری و طراحی صنعتی در موسسه صالحان قائمشهر برگزار می‌شود.

اسماعیل محسنی اظهار کرد: در حاشیه برگزاری نخستین همایش معماری و طراحی صنعتی نمایشگاهی از دستاوردهای یک‌ساله دانشجویان و فارغ‌التحصیلان موسسه صالحان در رشته معماری و طراحی صنعتی رونمایی می‌شود.

محسنی با اشاره به اینکه نخستین همایش معماری و طراحی ساختمان با استقبال زیاد دانشجویان همراه بوده است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰۰ اثر به دبیرخانه همایش ارسال شود.

دبیر همایش معماری و طراحی صنعتی موسسه صالحان قائم‌شهر برگزاری کارگاه آموزشی را یکی دیگر از برنامه‌های جانبی این همایش برشمرد و ادامه داد: در پایان همایش به اثرات برگزیده جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

محسنی در پایان گفت: نخستین همایش معماری و طراحی صنعتی از ۹ تا ۱۰ اردیبهشت در موسسه صالحان قائم‌شهر برگزار می‌شود.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *