آموزش وردپرس
1601979

نمایش ۳۵۰ اختراع دانش‌آموزان مازندرانی در قائم‌شهر

قائم خبر:  نخستین نمایشگاه ابداعات٬ ابتکارات و اختراعات دانش‌آموزان مازندران در پژوهش‌سرای جابربن‌حیان قائم‌شهر گشایش یافت.

این نمایشگاه از ۱۴ تا ۱۸ آذرماه در قالب ۳۵۰ اثر در زمینه فیزیک٬ شیمی٬ زیست‌شناسی٬ نانو٬ رباتیک٬ علوم انسانی و هنر از ۲۵ شهرستان استان مازندران در حال برگزاری است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در آیین افتتاح این نمایشگاه٬ بهره‌وری را سرلوحه پژوهش در آموزش و پرورش دانست و گفت: بهره‌وری مطلوب باید موجب کارآیی٬ اثربخشی و تغییر شود.

اسفندیار نظری با اشاره به اندیشه نوین مدیریتی در عصر حاضر٬ اظهار کرد: در این روش٬ استفاده هوشمندانه از مواهب خدادادی مدنظر است و برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب تنها تغییر ساختار و افزودن بخش‌نامه و فناوری نیاز نیست بلکه انسان٬ محور هر نوع بهره‌وری است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: آموزش و پرورش نظام اسلامی٬ متضمن سرمایه‌های اجتماعی حال و آینده بوده و این نظام آموزشی محور توسعه و از بهترین زیرساخت‌های تعالی همه‌جانبه کشور است.

وی تغییر در دانش٬ نگرش٬ رفتار فردی و گروهی را هدف کلان آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه ابداعات و اختراعات دانش‌آموزی٬ راهبردهای عملیاتی سند تحول بنیادین است.

نظری هدف از برگزاری این نمایشگاه را گسترش فرهنگ پژوهش‌گری در دانش‌آموزان و ایجاد ظهور توانایی‌های آینده با افزایش حساسیت دانش‌آموزان و معلمان در امر پژوهش اعلام کرد.

وی گفت: مازندران با وجود ۲۷ پژوهش‌سرا از معدود استان‌های توانمند در تعداد پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در کشور است و تا پایان سال‌جاری با دریافت چهار مجوز دیگر٬ این تعداد به ۳۱ پژوهش‌سرا افزایش می‌یابد.

همچنین ببینید

roohani

شیخ محبوب مقتدرانه ماندگار شد

به گزارش قائم خبر؛ در روز ۲۹ اردیبهشت ماه مردم با حضور گسترده خود پای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *