آموزش وردپرس
1601979

نمایش ۳۵۰ اختراع دانش‌آموزان مازندرانی در قائم‌شهر

قائم خبر:  نخستین نمایشگاه ابداعات٬ ابتکارات و اختراعات دانش‌آموزان مازندران در پژوهش‌سرای جابربن‌حیان قائم‌شهر گشایش یافت.

این نمایشگاه از ۱۴ تا ۱۸ آذرماه در قالب ۳۵۰ اثر در زمینه فیزیک٬ شیمی٬ زیست‌شناسی٬ نانو٬ رباتیک٬ علوم انسانی و هنر از ۲۵ شهرستان استان مازندران در حال برگزاری است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در آیین افتتاح این نمایشگاه٬ بهره‌وری را سرلوحه پژوهش در آموزش و پرورش دانست و گفت: بهره‌وری مطلوب باید موجب کارآیی٬ اثربخشی و تغییر شود.

اسفندیار نظری با اشاره به اندیشه نوین مدیریتی در عصر حاضر٬ اظهار کرد: در این روش٬ استفاده هوشمندانه از مواهب خدادادی مدنظر است و برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب تنها تغییر ساختار و افزودن بخش‌نامه و فناوری نیاز نیست بلکه انسان٬ محور هر نوع بهره‌وری است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: آموزش و پرورش نظام اسلامی٬ متضمن سرمایه‌های اجتماعی حال و آینده بوده و این نظام آموزشی محور توسعه و از بهترین زیرساخت‌های تعالی همه‌جانبه کشور است.

وی تغییر در دانش٬ نگرش٬ رفتار فردی و گروهی را هدف کلان آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه ابداعات و اختراعات دانش‌آموزی٬ راهبردهای عملیاتی سند تحول بنیادین است.

نظری هدف از برگزاری این نمایشگاه را گسترش فرهنگ پژوهش‌گری در دانش‌آموزان و ایجاد ظهور توانایی‌های آینده با افزایش حساسیت دانش‌آموزان و معلمان در امر پژوهش اعلام کرد.

وی گفت: مازندران با وجود ۲۷ پژوهش‌سرا از معدود استان‌های توانمند در تعداد پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در کشور است و تا پایان سال‌جاری با دریافت چهار مجوز دیگر٬ این تعداد به ۳۱ پژوهش‌سرا افزایش می‌یابد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *