آموزش وردپرس
zendan

نگهداری بیش از هزار مددجو در زندانی که ۲۰۰نفر گنجایش دارد

رئیس دادگستری شهرستان سوادکوه، با اشاره به اینکه بیش از هزار مددجو در زندان قائمشهر نگهداری می شوند گفت: حجم عظیم زندانیان موجب بروز مشکلاتی شده است.

قائم خبر: به گزارش خبرنگار مهر ، احمد محمدی بعدازظهر شنبه در جلسه هماهنگی جشن گل ریزان سوادکوه بابیان اینکه زندان قائم شهر برای ۲۰۰ نفر ساخته شده است و در حال حاضر، بیش از هزار نفر را نگهداری می شود، افزود: زندان قائم شهر، علاوه بر زندانیان قائم شهری، پذیرای زندانیان سوادکوه، سوادکوه شمالی و کیاکلا نیز است و حجم عظیم زندانیان در این زندان موجب مشکلات جدی برای زندان شده است. وی بابیان اینکه رسالت زندان، پیشگیری از جرم است و زندانیان باید برای ورود مجدد به جامعه آماده شوند، افزود: با این حجم عظیم در زندان موفق به این کار نخواهیم شد و برنامه هایی که در آنجا اجرا می شود، برای این حجم از زندانیان بسیار سخت است.

وی در ادامه افزود: متأسفانه در فرهنگ ما این نگاه جاافتاده است که مجازات به معنای زندان است و این نگاه باید تغییر کند و در قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲، رویکرد قانون گذار و جامعه جهانی به سمتی است که جایگزین هایی برای حبس داشته باشیم چراکه تجربه نشان داده است که زندان ها نتوانسته اند میزان جرائم در جامعه را کمتر سازند.

وی ادامه داد  ما در زندان با یک سری از افرادی مواجه هستیم که به صورت سهوی در زندان هستند و از پس مبالغی که محکوم شده اند برنمی آیند و مبالغی که از خیرین سوادکوه در جشن گلریزان جمع می شود برای زندانیان سوادکوه و خانواده های آنان مصرف می شود. محمدی یادآور شد: کار خیر جشن گل ریزان که در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزار می شود برای آزادسازی زندانیان غیر عمد برگزار می شود.

همچنین ببینید

roohani

شیخ محبوب مقتدرانه ماندگار شد

به گزارش قائم خبر؛ در روز ۲۹ اردیبهشت ماه مردم با حضور گسترده خود پای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *