آموزش وردپرس
takhrib

هشدار شورای شهر نسبت به تخریب بناهای واقع در مسیر تعریض

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر از شهروندانی که ملکشان در مسیر تعریض خیابان ها یا محدوده اجرای پروژه ها واقع است خواست تا نهایی نشدن قرارداد فروش ملک به شهرداری از تخریب سازه های داخل آن خود داری کنند .

مهدی ابراهیمی روز یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر گفت : خرید این گونه املاک از سوی شهرداری نیازمند اعلام نظر کارشناسی ، تایید شورای اسلامی و کمیته انطباق فرمانداری است .

وی افزود : براساس قانون قدم اول در تملک و خرید املاک برای تعریض خیابان ها و اجرای پروژه های دیگر ارائه درخواست فروش توسط صاحب ملک به شهرداری است و پس از توافق اولیه دو طرف اقدامات بعدی صورت می گیرد .

ابراهیمی گفت : قدم بعدی پس از توافق اولیه قیمت گذاری ملک توسط دو کارشناس منتخب شهرداری ، مالک و یک کارشناس مشترک منتخب شهرداری و مالک است .

وی افزود : پس از این مرحله هم گزارش قیمت گذاری انجام شده باید به تایید اعضای شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق فرمانداری برسد تا نهایی شده و شهرداری بتواند بابت خرید ملک به مالک پول بپردازد.

رییس شورای اسلامی شهر قائمشهر گفت : متاسفانه اخیرا مشاهده شده که برخی از شهروندان بدون انجام این مراحل قانونی اقدام به تخریب سازه های داخل ملک کرده و پس از آن درخواست دریافت غرامت را به شورای اسلامی شهر ارائه می کنند.

وی افزود : شورای شهر به هیچ عنوان بابت املاکی که بدون طی کردن مراحل قانونی سازه های داخل آن تخریب می شود غرامتی پرداخت نخواهد کرد.

ابراهیمی از شهروندان قائمشهری خواست تا با رعایت مسائل و مراحل قانونی ملکشان را به شهرداری بفروشند و سازه های واقع در آن را تخریب کنند .

شهرستان قائمشهر ۳۲۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۰۰ هزار نفر آنان در ۴۳ کیلومتر مربع مناطق شهری ساکن هستند.

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *