آموزش وردپرس
jangal

هم‌اندیشی حمایت از جنگل‌های هیرکانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود

قائم خبر: نخستین هم‌اندیشی جنگل‌های هیرکانی شمشاد خیبوس به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی حامیان محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی مازندران و همچنین همکاری برخی مسئولان استان و شهرستانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مازندران، منطقه حفاظت شده خیبوس و انجیل سی در مسیر جاده قائم‌شهر به تهران و در شهرستان سوادکوه قرار دارد و به سبب شرایط آب و هوایی مطبوع محل مناسبی برای رشد بسیاری از گیاهان و جانوران است.

رودخانه توجی این منطقه حفاظت شده را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند و در سال ۱۳۷۸ به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.

خیبوس مملو از جنگل‌های هیرکانی و توده های متراکم شمشاد است و به منظور حمایت از جنگل هیرکانی نخستین هم‌اندیشی به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی حامیان محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی مازندران و همچنین همکاری برخی مسئولان استان و شهرستانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

باتوجه به مواهب خدادادی در مازندران و حضور شمشادستان بزرگ جنگل هیرکانی در منطقه خیبوس و اعلام منطقه حفاظت شده در شورای عالی محیط زیست کشور، دوستداران و حافظان منابع طبیعی مازندران با برگزاری این همایش علمی در مورد اهمیت ذخیره‌گاه طبیعی شمشاد هیرکانی و آسیب‌شناسی آن، با حضور و سخنرانی کارشناسان برجسته در مجتمع فرهنگی هنری حر گرد هم می‌آیند تا به اهمیت نگهداری صحیح و علمی گونه‌های گیاهی جنگل های مازندران بپردازند.

باتوجه به اهمیت موضوع و ضرورت توجه به موزه طبیعی جهان ستاد اجرایی این همایش از تمام حامیان آب و درخت و پرنده برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آورده است.

این هم اندیشی با حضور و سخنرانی کارشناسان برجسته این حوزه به همراه شعرخوانی از ساعت ۱۴ الی ۱۷ عصر پنج شنبه در مجتمع فرهنگی هنری حر قائم‌شهر برگزار می‌شود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *