آموزش وردپرس
jangal

هم‌اندیشی حمایت از جنگل‌های هیرکانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود

قائم خبر: نخستین هم‌اندیشی جنگل‌های هیرکانی شمشاد خیبوس به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی حامیان محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی مازندران و همچنین همکاری برخی مسئولان استان و شهرستانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مازندران، منطقه حفاظت شده خیبوس و انجیل سی در مسیر جاده قائم‌شهر به تهران و در شهرستان سوادکوه قرار دارد و به سبب شرایط آب و هوایی مطبوع محل مناسبی برای رشد بسیاری از گیاهان و جانوران است.

رودخانه توجی این منطقه حفاظت شده را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند و در سال ۱۳۷۸ به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.

خیبوس مملو از جنگل‌های هیرکانی و توده های متراکم شمشاد است و به منظور حمایت از جنگل هیرکانی نخستین هم‌اندیشی به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی حامیان محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی مازندران و همچنین همکاری برخی مسئولان استان و شهرستانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

باتوجه به مواهب خدادادی در مازندران و حضور شمشادستان بزرگ جنگل هیرکانی در منطقه خیبوس و اعلام منطقه حفاظت شده در شورای عالی محیط زیست کشور، دوستداران و حافظان منابع طبیعی مازندران با برگزاری این همایش علمی در مورد اهمیت ذخیره‌گاه طبیعی شمشاد هیرکانی و آسیب‌شناسی آن، با حضور و سخنرانی کارشناسان برجسته در مجتمع فرهنگی هنری حر گرد هم می‌آیند تا به اهمیت نگهداری صحیح و علمی گونه‌های گیاهی جنگل های مازندران بپردازند.

باتوجه به اهمیت موضوع و ضرورت توجه به موزه طبیعی جهان ستاد اجرایی این همایش از تمام حامیان آب و درخت و پرنده برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آورده است.

این هم اندیشی با حضور و سخنرانی کارشناسان برجسته این حوزه به همراه شعرخوانی از ساعت ۱۴ الی ۱۷ عصر پنج شنبه در مجتمع فرهنگی هنری حر قائم‌شهر برگزار می‌شود.

همچنین ببینید

nassaji-mes (7)

حضور۵۰۰۰نفری هوادارن نساجی به نشانه اعتراض به رای کمیته انضباطی در وطنی

 قائم خبر: تمرین بعد از ظهر امروز نساجی مازندران در استادیوم شهید وطنی قائمشهر حال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *