آموزش وردپرس
salehzade-12

واگذاری ادامه احداث کارخانه کمپوست به بخش خصوصی

شهردار قائمشهر از جذب سرمایه گذار برای ساخت مراحل بعدی کارخانه منطقه ای کمپوست این شهر خبر داد.

 به گزارش قائم خبر به نقل از ایرنا ، ˈ عباس صالح زاده ˈ روز شنبه در جلسه بررسی روند اجرای این طرح گفت: ساخت این کارخانه از سال ۱۳۸۷ با اعتبارات عمرانی شهرداری و در زمینی به مساحت ۲۷ هزار متر مربع در جوار مکان کنونی دفن زباله آغاز شد.

 وی افزود: این کارخانه هم اکنون با ساخت هفت هزار و ۵۰۰ متر سوله و انجام زیرسازی های لازم، بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 شهردار قائمشهر هزینه تکمیل این طرح را ۱۴۰ میلیارد ریال علام کرد و گفت: با وجود اینکه زباله های شهرهای جویبار، زیراب ، پلسفید ، کیاکلا ، شیرگاه و زیراب به این کارخانه تحویل داده خواهد شد، ولی شهرداری های این شهرها حاضر نشدند برای ساخت آن هزینه کنند.

 وی جذب سرمایه گذار را راهکاری برای برون رفت از این مشکل و اتمام ساخت کارخانه معرفی کرد و افزود: یک نفر ایرانی مقیم آلمان که سابقه ساخت کارخانه کمپوست در آلمان ، کوبا و شهرهای ایران را دارد، آمادگی خود را برای تامین هزینه و تکمیل این کارخانه اعلام کرده است.

 شهردار قائمشهر گفت: سرمایه گذار متعهد شد تا این طرح را در مدت یک سال اجرایی کند.

 کارخانه منطقه ای کمپوست قائمشهر ظرفیت روزانه ۲۵۰ تن زباله را دارد.

 این کارخانه دارای سالن های پذیرش، سورتینگ، دو واحد تخمیر و دریافت زباله است که زباله مخلوط به صورت مکانیزه به خط تولید سالن سورتینگ وارد و پس از تفکیک و جداسازی مواد خشک از فساد پذیر به دو بخش بازیافت و تبدیل به سالن های تخمیر منتقل می شود.

 مواد بازیافتی از زباله خشک جداسازی و بقیه که به طور عموم شامل پارچه و قطعات چوب و غیره است به محل دفع منتقل و مواد فساد پذیر به سالن های تخمیر منتقل و پس از طی فرایندهای لازم به کود کمپوست تبدیل می شود.

لازم به ذکر است ، در قائمشهر روزانه حدود ۲۰۰ تن زباله تولید می شود و کارخانه با ظرفیت روزانه ۲۵۰ تن ، جوابگوی زباله های شهر های  همجوار قائمشهر نمی باشد.شاید به همین دلیل مسئولین شهری این شهرها ، حاضر به کمک برای احداث این کارخانه نمی باشند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. خدا خیرت بده
    آقاجان ما نمی خوای طلا بشیم بزار همون مس بمونیم
    برادر بوی تعفن و گند اون نمیزاره ما غروب ها نفس بکشیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *