آموزش وردپرس
82203950-70967278

وزیر ارتباطات در قائمشهر

حضور محمود واعظی  در جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر

قائم خبر : محمود واعظی روز جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر افزود : تا زمانی که اشتغالزایی صورت نگیرد ، مشکل بیکاری و معیشت را وجود خواهد داشت .

وی با ذکر این ضرب المثل ‘ به جای ماهی دادن ، ماهگیری را باید یاد داد ‘ ، گفت : پرداخت یارانه ترسیمی از وضعیت دادن ماهی به جای ایجاد اشتغال یا ماهیگیری است .

وزیر ارتباطات برنامه های دولت یازدهم را برای رفع مشکل بیکاری در کشور تشریح کرد و گفت : تا پایان امسال با اجرای برنامه های مختلف از جمله بسته رونق تولید ، ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار شغل در ایجاد می شود.

وی ارتقای شاخص ها اقتصادی و توسعه ای کشور را از دستاورد دولت یازدهم معرفی کرد و افزود : شاخص های اقتصادی ثبت شده در پنج ماهه امسال حاکی از رشد بیش از هشت درصدی اقتصادی کشور و نمایش دهنده دورنمای امیدوار کننده از حل مشکلات اقتصادی کشور است.

** به حرکت در آمد چرخ تولید یکهزار و ۳۰۰ کارخانه

واعظی از رفع مشکلات یکهزار و ۳۰۰ کارخانه کوچک و بزرگ کشور که تا پیش از این نیمه فعال یا راکد بودند ، خبر داد و گفت که چرخ این واحدهای صنعتی با دریافت تسهیلات رونق تولید به گردش در آمده است .

وی برنامه دولت را در تعریف بسته ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی رونق ، حل مشکل هفت هزار و ۵۰۰ کارخانه نیمه فعال ، راکد ، دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد و یا دارای معوقات بانکی برشمرد و افزود که چرخ تولید و کار بسیاری از این کارخانه ها تاپایان امسال و بخش دیگر تا خرداد ماه سال آینده به حرکت در می آید .

** خودکفایی تولید گندم در دولت یازدهم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به خودکفایی تولید گندم به عنوان دستاوردی دیگر دولت یازدهم در حوزه کشاورزی نام برد و گفت که تاکنون بیش از ۱۱ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده که به معنای بی نیاز شدن کشور از واردات این محصول راهبردی است.

وی ادامه داد : تلاش ها بر ستون اقتصاد مقاومتی استوار است و دولت با جدیت این مساله را پیگیری می کند .

** برجام ، فرصتی برای توسعه

واعظی که از پسابرجام و برداشتن تحریم ها به عنوان فرصتی برای برداشتن گام های بلند توسعه اقتصادی ، اشتغالزایی و حرکت کشور نام برد و گفت که هم اکنون قوای سه گانه با هم افزایی در عین رعایت استقلال کاری به منظور ایجاد رفاه ، توسعه ، عزت جامعه و حفظ میراث انقلاب اسلامی گام بر می دارند .

وی افزود : فضای سیاسی آرام در کشور مستقر است و دیگر خبری از اختلافات و تنش های سالهای قبل نیست .

واعظی همچنین به ثبات اقتصادی مستقر در کشور اشاره کرد و گفت : باید از این ثبات برای رفع مشکلات باقی مانده از گذشته بهره برداری کرد .

** مازندران ، پیشروتر از کشور در شاخص های اقتصادی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به ارائه اطلاعات اشتباه از وضعیت مازندران در گذشته به مدیران کشوری ، گفت : مشکلات باقی مانده در این استان نشات گرفته از چنین اطلاعات غلط و اشتباه بوده است .

وی با بیان این که سال هاست به مازندران بی مهری شده ، افزود : در دولت یازدهم مازندران توانست به شاخص های خوب اقتصادی دست یابد و خوشبختانه از نظر شاخص های تورم ، اشتغال حتی از کشور هم پیشی گرفته است .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شب گذشته از استان خراسان شمالی وارد مازندران شد و در بدو ورود چند طرح عمرانی و خدماتی را در شهرستان های گلوگاه ، بهشهر ، نکا و میاندرود در شرق استان افتتاح کرد.

همچنین افتتاح ۲۰ طرح مخابراتی با هزینه سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از جمله برنامه های سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مازندران است .

با بهره برداری از این طرح های مخابراتی اتصال یک هزار و ۵۲۸ روستای مازندران به شبکه اینترنت پرسرعت فراهم می شود .

راه اندازی پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک مازندران از دیگر طرح های آماده افتتاح برای هفته دولت است که فردا با حضور وزیر ارتباطات و همزمان با برگزاری جلسه شورای اداری استان راه اندازی می شود.

با راه اندازی این پنجره واحد ، تمامی دستگاههای اجرایی استان می توانند خدمات الکترونیکی به مردم بویژه سرمایه گذاران ارائه کنند .

منبع : ایرنا

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *