آموزش وردپرس
anbasht-zobale

وقتی که در قائم‌شهر اینگونه بر مرگ بوسه می‌زنیم!

سایت خبری خبرآنلاین ، گزارش تصویری از وضعیت دفن بهداشتی زباله در قائمشهر منتشر کرده است که ظرف مدتی کمتر از ۶ ساعت به پربیننده ترین خبر در این سایت تبدیل گشته است.

خبرآنلاین،درویش، محمد> روایتی مصور از قصه‌ی پرغصه‌ای به نام دفن بهداشتی زباله در قائم‌شهر! واقعیت تلخی که البته فقط محدود به قائم‌شهر نیست!

چندی پیش به دعوت دانشجویان دانشگاه آمل، سری به این دانشگاه زیبای مازندران زده و با دانشجویان مشتاقش در حوزه محیط زیست ساعتی را گذراندم. یکی از برنامه‌های آن روز، نمایش مجموعه‌ای عکس از فاجعه‌ای به نام بحران زباله در قائم‌شهر بود که به نظرم چیزی کمتر از بوسه بر مرگ نداشت!

با خود فکر می‌کنم که وقتی هنوز آزادراه تهران شمال راه نیافتاده و شهرهای شمالی اینگونه دارند در زیر کوهی از زباله مدفون می‌شوند، وای به روزی که روبان قرمز آن آزادراه هم پاره شود …

با هم این تصاویر را ببینیم که خود به اندازه کافی گویاست … به ویژه به زباله‌های خطرناک بیمارستانی و نیز محل دپوی زباله‌ها در نزدیکی رودخانه اصلی شهر دقت کنید که چگونه شیرابه‌ها را در کمترین زمان به دریای مازندران می‌رساند! آیا باید از شیوع گسترده انواع سرطان در شمال حیرت کرد؟ نگاه کنید به موقعیت شالیزارها در اطراف همین زباله‌ها … وای برما!

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۸ دیدگاه

 1. واى بر ما واى برما .مسوولین بیدار شوید اگر سلامتى هم شهریهایتان براى شما مهم است!

 2. قاىمشهر شهرى که عقب افتاده ترین از نظر سیستم اگوسازى که ادرار شهروندانش بر روى پیاده رو ها وخیابانها یش جاریست (خیابان نیما، ظرافت, شرافت, مهمانسرا…… شهری که بیمارستانهایش با کمبود امکانات روبروست وساخت بیمارستان جدیدش مدتى است که مسکوت مانده محل تخلیه زباله ان کنار رود خانه تالار و مرگ تدریجى محیط زیست را به همراه دارد. شهرى که بعضى از مدیران ارشدش به دلایل نا معلوم موجب فرار سرمایه گذاران مى شوند ( اقاى ابراهیم سرمایه گذار نگین شمال و اقاى مهدى پرهام خریدار تیم فوتبال نساجى) وبالا خره شهرى که سالهاست مردمش از داشتن سینما محرومند و……..

 3. انقدر که به فکر جیز های دیگه هسنتد به فکر این چیز ها نیستند

 4. رسول جانبراری

  سلام، پیش مسؤلین شکایت و گله گذاری کنیم؟! پیش چه کسانی! مگه مردم برایشان مهمند! برای آنها پست و مقامشان و سرمایه گذاریهایی که میکنند مهمند.. فقط خدا باید به دادمان برسه و بس . انسانیت رفته برباد….وای برما.

 5. وجود یک کارخانه کمپوست واقعا در چنین شهرهایی لازم و حیاتیست ضمن آنکه مدیریت غلط و غیر متخصص همیشه دردسرساز بوده و هست . بحران پلاستیک هم بحرانیست که با محیط زیست و سلامت انسانها شوخی ندارد.

 6. سر خم می سلامت شکند اگر سبویی ! آقایان چیزی کم و کسری نداشته باشند اینا درست میشه یواش یواش ! درد قایمشهر خیلی بیش از اینهاست .
  ایکاش اونایی که خودشونو به خواب زدن وجدانشون زودتر بیدار بشه!

 7. واقعا تاسف بار است.از یک طرف خود قائم شهری ها مراعات محیط زیست را نمی کنند و از طرف دیگر مسافران هم معضل را بدتر و بدتر میکنند. مسئولین هم که فقط به فکر جیب و میزشان هستند.

 8. به نظر من بعد از صادقلو ما شهردار قوی در قائم شهر نداشتیم . شما وضعیت خیابان ها را نگاه کنید . بوی تعفن سراسر خیابان ها را گرفته . شهردار ضعیف هم داریم که فقط دنبال حواشی است . چند ماه که در ستاد انتخاباتی برادرش سرش گرم بود و حالا هم بدنبال رای گرفتن برای شهردار شدن است . شما فکر می کنید با این شهردار ، فرماندار و مدیران ضعیف و ناکارامد باید وضعیت قائم شهر بهتر از این باشه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *