آموزش وردپرس
parking-khjouybar

پارکینگ های طبقاتی غیر اصولی در قائمشهر

قائم خبر: قائمشهر با دارا بودن بیش از ۷۰ هزار دستگاه خودرو پلاک گذاری شده بومی ، تامین جای پارک خودرو ضروری است.

 حتما وقتی در شهر راه می روید به هر سمت نگاه کنید میبینید که تابلوهای توقف و ایستادن ممنوع و یا حمل با جرثقیل دیگر ترسی بر دل راننده ها ایجاد نمی کنند زیر هر تابلویی ماشینی پارک شده است و نبود مدیریت صحیح شهری را به رخ مسئولان می کشد. و یا هر پل و دربی که آئین نامه پارک ممنوع می باشند، حالا دیگر تبدیل به جایگاهی برای اسکان خودروها در استان شده است.

به گزارش قائم خبر رئیس شورای عالی استان گفت: در مازندران تنها ۵ پارکینگ طبقاتی وجود دارد که از این تعداد ساخت ۲ پارکینگ نیمه کاره رها شده است و بیشتر آنها به صورت پارکینگ- مجتمع هستند.

 نقیبی با اشاره به اینکه ساخت پارکینگ های طبقاتی در استان ضروری است،افزود: پارکینگ‌های حاشیه خیابان‌ها، در بسیاری از نقاط به دلیل کم عرض بودن معابر، خود موجب افزایش ترافیک درون شهری شده اند.

وی حذف فضای پارکینگ در بناها و پرداخت جرایم مربوط به آن به شهرداری‌ها، گرانی زمین ها بویژه املاک تجاری و ساخت واحدهای تجاری در همکف به جای ایجاد پارکینگ، تخصیص نیافتن بودجه ملی برای ساخت پارکینگ طبقاتی و همکاری نکردن بخش خصوصی برای ساخت پارکینگ های طبقاتی را از دلایل بروز این مشکل برشمرد.

رئیس شورای عالی استان پارکینگ های ساخته شده در قائمشهر را مورد نقد قرار داد و تصریح کرد:پارکینگ های طبقاتی در قائمشهر به دلیل نداشتن مطالعات اولیه،کارایی ندارند و مورد استفاده قرار نمی گیرند.

قائمشهر که با ساخت ۳ پارکینگ از ۵ پارکینگ طبقاتی ساخته شده در استان پیشتاز است، اما به دلیل جایگیری نامناسب و نقص طراحی، تقریبا بدون استفاده مانده است.

شهروندان قائمشهری پارکینگ‌های طبقاتی قائمشهر را غیراصولی دانستند و گفتند: بودجه ای که برای ساخت این پارکینگ ها اختصاص یافته است بهتر بود برای طرح های دیگری هزینه می‌شد که نتیجه بگیرد.

پارکینگ طبقاتی پشت ورزشگاه شهید وطنی واقع در خیابان جویبار قائمشهر با گذشت ۳سال پس از بهره برداری به دلیل استقبال نشدن از سوی شهروندان بخاطر دور بودن از هسته مرکزی شهر بسته است.

پارکینگ خیابان ساری این شهر هم که به دلیل شیب زیاد رمپ و غیراصولی و عرض کم ورودی، مورد استقبال قرار نمی گیرد و تاحدودی شبیه به دیوار مرگ موتورسواران شده است تا رمپ پارکینگ طبقاتی و اما پارکینگ سوم که در خیابان تهران قائمشهر به صورت پارکینگ- مجتمع در ۲طبقه طراحی و ساخت آن از ۲ سال قبل آغاز شده بود، ۶ ماه است که نیمه کاره رها شده است.

parking-tabaghati-12

صالح زاده شهردار قائمشهر در پاسخ به اینکه چرا این پارکینگ در حال تعلیق مانده است، گفت: شهرداری املاک تجاری اطراف این پارکینگ را تملک نکرد، از پارسال لایحه تملک این املاک به شورای اسلامی شهر فرستاده شد، اما هنوز رای صادر نشد و تا زمانی که این املاک تملک نشوند، ادامه پروژه امکان پذیر نیست چرا که پیش بینی کرده بودیم در طول اجرای پروژه تملک را انجام دهیم.

این برنامه ریزی های نادرست و نداشتن مطالعه و بخصوص ناتوانی های مدیران در بخش های اجرایی موجب می شود که بودجه برای هیچ و پوچ بر باد برود.

ما هم چند راهکار به مسئولان پیشنهاد می کنیم که اگر این پیگیریها برایشان تلنگری بود،بررسی و به آنها عمل کنند.

۱) اختصاص درآمدهای حاصل از جرایم حذف پارکینگ در بناها.

۲) اختصاص درآمدهای حاصل از پارکینگ های حاشیه خیابان ها.

۳) تشویق بخش خصوصی برای ساخت و دریافت نکردن عوارض ساخت پارکینگ های طبقاتی.

۴) ساماندهی پارکینگ های حاشیه ای در معابر کم عرض.

۵) مطالعات اولیه قوی برای ساخت پارکینگ نخست در شلوغ ترین نقاط شهر.

مطالب مرتبط:

تاخیر در ساخت پارکینگ طبقاتی خیابان تهران

عدم استفاده از پارکینگ طبقاتی واقع در خیابان جویبار

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

  1. مرسی از گزارش کاملتون
    کووو گوش شنوا ، شهردار فقط به عنوان کارشناس بانک مسکن ، میره اینور اونور ، اصلاً به فکر شهر نیست که.از اعضای شورای شهر هم نباید انتظار چندانی داشت، چون روزمه کاریشون مشخصه که به درد مدیریت شهری نمیخورن.

  2. اتفاقا” دیروز از کنار پارکینگ خ جویبار رد شدم… داشتم به همین فکر میکردم!!! مرسی بابت گزارش

  3. شهردار قائمشهر سیاسی شده والان ۱۸ماهه شهر رو ول کرده وهمه چیز میندازه گردن شورا.شهرداری اگر پول نداره چرا داره ۲هکتار زمین در انتهای ۲۰ متری برای اداره ای خاص میخره .تا با لابی اون اداره در این پست بماند.
    خدا به شورای جدید رحم کنه اونا تا بیان بفهمن شهردار چقدر لابی بازه شهر به فنا رفته و مشکلات شهر روز به روز بیشتر میشه!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *