شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

پایش تصویری، پروژه بر زمین مانده شهرستان قائم‎شهر

پایش تصویری یکی از مهم‎ترین پروژه‎های فعلی در سطح شهرها و روستاهای کشور است که بسیاری از معضلات را می‌توان با کنترل شهری حل کرد که مدت‎هاست بدلیل مشکلات و کم‎کاری برخی از مسوولان شهرستان قائم‎شهر عقب افتاده است که باید هرچه زودتر برای اجرای آن مسوولان اقدام کنند.

امروزه پایش تصویری یا همان نصب دوربین‌های نصب دوربین‌های مدار بسته در سطح شهرها و روستاها برای جلوگیری از تخلفات مختلف و همچنین کنترل ترافیکی انجام می‌شود.

قائم‎شهر بعنوان دومین شهر پرتراکم کشور چندین سال است منتظر اجرای این پروژه مهم است که متاسفانه بدلیل کم‌کاری برخی از مسئولان شهری این اتفاق صورت نگرفته است.

پایش تصویری به منظور ایجاد امنیت شهروندان، کنترل و دقت نیروی انتظامی و ایجاد ناامنی برای متخلفان و قانون شکنان در سطح شهرها و روستاها نصب می‌شود.

علیرضا یونسی رستمی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ در همایش پایش تصویری شهرها با حضور فرمانداران اعلام کرد که پایش تصویری در همه‌ی شهرستان‌های استان مازندران نصب می‌شود.

اکنون بعد از گذشت بیش از ۴۶ ماه از این همایش شهر قائم‌شهر نتوانسته دوربین مداربسته در سطح شهر نصب کند که این امر باعث افزایش تخلفات شهری نظیر سرقت و تخلفات راهنمایی و رانندگی شده است.

مهدی محمدی فرماندار شهرستان قائم‌شهر نیز در گفت‎وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شهرداری قائم‎شهر بدلیل اختلاف با جانمایی که توسط کارشناسان مشخص شده بود تا کنون بدنبال رایزنی بود تا بتواند جایی مناسب برای نصب پایه‌های این دوربین‌ها در سطح شهر مشخص کند.

وی افزود: مخالفت شهرداری قائم‌شهر نسبت به جا نمایی تا حدود زیادی درست بود چراکه زیبایی شهری را تحت تاثیر قرار می‌داد ولی با نشست‌های متعدد توافق صورت گرفت تا دوربین‌ها تا پایان سال در شهرستان قائم‎شهر نصب شود.

فرماندار قائم‎شهر با اشاره به اینکه تعداد ۲۸ دوربین برای نصب در سطح شهر به شهرداری قائم‎شهر تحویل داده شد، بیان کرد: شهردار جدید قائم‎شهر برای اجرای این پروژه مهم بسیار مصمم است و به امیدخدا و با رفع مشکلات سابق ان‌شالله به زودی شاهد نصب این دوربین‌ها در سطح شهر باشیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: پایش تصویری یکی از پروژه‌های مهم است که بخصوص در کنترل ترافیک با توجه به معضل بزرگ ترافیکی در قائم‎شهر بسیار مهم است که طبق قول‎های داده شده قرار بر اجرای این پروژه در سطح شهر قائم‎شهر خواهد بود.

بهمن معین‌پور شهردار قائم‎شهر در گفت‎وگو با خبرنگار ما در مورد پایش تصویری اظهار کرد: از آغاز فعالیت در شهرداری برای اجرای پروژه پایش تصویری و عقد قرارداد با سازمان همیاری‎ها تعداد ۲۸ عدد دوربین تحویل شهرداری قائم‌شهر شد تا این پروژه در اولین فرصت در این شهر به اجرا برسد.

وی افزود: مرکز پایش تصویری که در طبقه پنجم ساختمان شهرداری قرار خواهد گرفت، که بازسازی آن اقدامات لازم در حال انجام است و به زودی شاهد راه اندازی اتاق کنتذل ترافیک در شهرداری قائم‎شهر خواهیم بود.

شهردار قائم‎شهر بیان کرد: پیمانکار دولتی تخصصی برای آن در نظر گرفته شده که پس از ۲۲ بهمن امسال دوربین‎ها و دکل‎ها در سطح شهر نصب خواهد شد و تا اواخر اسفند ماه امسال ۱۵ دوربین از ۲۸ دوربین را راه‌اندازی خواهیم کرد.

این مسوول با اشاره به اینکه فیبرهای نوری هم باید در سطح شهر نصب شود، خاطرنشان کرد: همزمان با نصب دوربین‌ها، فیبرهای نوری هم در حال پیگیری برای نصب در سطح شهر است و بهره برداری آن برای بعد از تعطیلات عید رقم خواهد خورد که کار جامع و ماندگاری در سطح قائم‎شهر صورت می‌گیرد.

پایش تصویری یکی از مهم‎ترین پروژه‎های فعلی در سطح شهرها و روستاهای کشور است که بسیاری از معضلات را می‌توان با کنترل شهری حل کرد که مدت‎هاست بدلیل مشکلات و کم‎کاری برخی از مسوولان شهرستان عقب افتاده است که باید هرچه زودتر برای اجرای آن مسوولان اقدام کنند.

قائم‎شهر که از لحاظ ترافیکی مشکلات زیادی را برای شهروندان بوجود آورده و نیروی انتظامی هم بدلیل کمبود نیروی انسانی نمی‎تواند کل شهرستان را پوشش دهد نصب دوربین‌های مداربسته کمک بسیار زیادی را جهت کاهش بار ترافیکی در شهرستان خواهد کرد.

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =