آموزش وردپرس
kazemi

پدر ژیمناستیک ایران درگذشت

قائم خبر رضا نادری:با نهایت تاسف و تاثر با خبر شدیم محمد جان کاظمی پیشکسوت ارزنده ژیمناستیک ایران دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

ضمن عرض تسلیت به خاندان محترم آن مرحوم و جامعه ژیمناستیک کشور از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جمیل و برای آن مرحوم مغفرت و غفران الهی خواستاریم.

لازم بذکر است چند وقتی بود که وی در بستر بیماری قرار داشت و در بهمن ماه ۹۳ رئیس تربیت بدنی استان مازندران و رئیس هیئت ژیمناستیک مازندران بهمراه دیگر مسئولین و پیشکسوتان به عیادت او رفته بودند و همچنین محمد سبحانی نام خانه ژیمناستیک قائمشهر را به نام پیشکسوت ژیمناستیک مازندران نامیدند.و کلنگ این مجموعه هم که در ترک محله قائمشهر به دست محمد جان کاظمی به زمین زده شد.

در قائمشهر کسی را سراغ نداریم که با ورزش پایه و ژیمناستیک آشنا باشد ولی محمد جان کاظمی را نشناسد. محمد جان کاظمی در کلاس های اجباری که روس ها بعد از ساعات کار برای کارگران برگزار می کردند،ورزش ژیمناستیک را رسماً شروع نمود و آن را آنقدر ادامه داد تا به چهره ای نام آشنا برای ورزش این شهرستان ئ استان بدل شد.وی ۱۷سال بعنوان ورزشکار و ۵۰سال بعنوان مربی حضوری و مستمر و فعال در ورزش داشته است.

کاظمی در سال ۱۳۳۴و ۱۳۳۶به مقام سومی کشور نائل آمد و یک دوره کلاس مربیگری را در سال ۱۳۵۶در آلمان گذراند و دارای مدرک مربیگری درجه یک کشور وهمچنین مدرک داوری درجه دو کشوری می باشد. او سال های متمادی سرمربی و سرپرست تیم استان مازندران را عهده دار بود و قریب به سه دهه ریاست هیات ژیمناستیک قائمشهر را برعهده داشت.

 

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *