دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

پرداخت تسهیلات ۷ میلیاردی به کارآفرینان در قائمشهر

به گزارش قائم خبر؛ جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر با حضور معاون عمرانی استانداری مازندران در سالن کنفرانس فرمانداری قائمشهر برگزار شد.

علی نبیان در این جلسه گفت: براساس منویات دولت تدبیر و امید، مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا منابع مالی که برای اشتغال بخش روستایی به هر شهرستان تزریق می‌شود را پیگیر باشند.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با سود کم در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، گفت: چهار بانک عامل برای ارائه تسهیلات در بخش‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری در نظر گرفته شده تا بتوانیم با ارائه تسهیلات به متقاضیان توسعه بخش روستائی را به ارمغان آوریم.

معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید شبانه‌روز نسبت به پیگیری طرح‌ها اقدام کنند، افزود: همچنین بانک‌های عامل باید مبالغ را به صورت ویژه، روزانه پیگیری و خروجی آن را به فرمانداری ها برای رصد ابلاغ کنند تا آورد خوبی را به ارمغان بیاوریم.

نبیان گفت: همچنین باید منابعی را که برای روستاها در نظر می‌گیریم آن طرح کارآمدی باشد تا با ارائه زمینه اشتغال‌زایی در روستاها بتوانیم از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری کنیم.

وی با اعلام اینکه این اعتبارات اشتغال روستایی برای سال گذشته است، گفت: اعتبارات سال جاری در حال شکل‌گیری است بنابراین همه ما به عنوان مدیران دستگاه‌های اجرایی باید این موضوع را پیگیری کنیم تا مردم شاهد خروجی عملکردها باشند.

معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه همچنین استاندار مازندران برای ما در شهرستان‌ها و استان وظایفی را در خصوص صدور مجوز ارائه طرح‌ها مشخص کرده، بیان کرد: صدور مجوزات طی سال‌های گذشته طی مدت زمانی بیش از ۵۰۰ روز انجام می‌شد اما هم اکنون به ۵۸ روز کاهش یافته است.

نبیان تاکید کرد: ما به عنوان دستگاه‌های اجرایی مکلف هستیم تا این امر مهم را اجرایی کنیم و در این مدت مقرر نسبت به استعلامات اخذ شده اقدام کنیم تا منابع مالی در روستاها جذب شود.

وی افزود: اقدامات انجام شده باعث می‌شود روستایی بدون هیچ‌گونه مشکل به وجود آوریم که این امر نیازمند تلاش مستمر است.

 

جایگاه سوخت با مشکلی مواجه نبود

معاون عمرانی استاندرای مازندران با بیان اینکه طی هفته گذشته عده‌ای در فضاهای مجازی بحث کمبود بنزین را رواج داده بودند، گفت: در استان مازندران یک ثانیه با مشکل بنزین مواجه نبودیم و به اندازه کافی بنزین وجود داشت.

نبیان ادامه داد: حتی برای بحث بنزین از ۶ منطقه در کشور همچون قزوین، اراک، تهران، کرمان، رفسنجان و البرز به سمت مازندران بنزین تزریق کرده‌ایم  تا ثانیه‌ای مردم با کمبود بنزین مواجه نشوند اما عده‌ای به دنبال القائات بودند.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان مسئولین نظام مستحکم و شبانه‌روزی نسبت به ارائه خدمت به مردم اقدام کرده‌ایم، افزود: در یازدهم مردادماه در این استان ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بنزین توزیع شده و ما با تلاش جهادی موفق شدیم تا امیدبخشی را در دل مردم ایجاد کنیم.

 

بتون ریزی سکوی جدید استادیوم شهیدوطنی به اتمام رسید

معاون استاندار مازندران در خصوص پروژه نیمه تمام ورزشگاه شهیدوطنی قائمشهر گفت: هنگامی که تیم نساجی مازندران به لیگ برتر صعود کرد تمام دستگاه‌ها پای کار آمدند تا تعمیرات این ورزشگاه را به حد مطلوب برای بازی‌های لیگ برتر برسانند.

نبیان به بازدید روز گذشته خود از ورزشگاه شهیدوطنی اشاره کرد و افزود: طی بازدید به عمل آمده سکوی بتونی این ورزشگاه به اتمام رسیده و تا امشب دو راه پله دیگر این سکوها به اتمام می‌رسد.

وی گفت: همچنین در روزهای آینده عملیات اجرایی فاز دوم ورزشگاه شهیدوطنی در قائمشهر آغاز خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه معارفه معاون عمرانی فرماندار قائمشهر برگزار و سعید میرزاپور به عنوان معاون امور عمرانی فرماندار معرفی شد. وی سابقه معاونت اداره راه و شهرسازی استان را در کارنامه خود دارد.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =