آموزش وردپرس
samiee

پروفسور سمیعی درمازندران

قائم خبر :

پروفسور مجید سمیعی در نشست خبری که در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری در استان برگزار شد، اظهار کرد: اینکه چند درصد از بودجه در کشورهای مختلف به علوم و تحقیقات اختصاص داده می‎شود، از اهمیت بالایی برخوردار است و از این منظر نمی‎توان مقایسه درستی درباره پیشرفت علمی ارائه داد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس درباره بیماران ضایعات نخاعی و اینکه چند درصد آنها با جراحی به نتیجه می‎رسند، تصریح کرد: در بیشتر مواقع تشخیص‎های درستی ارائه نمی‎شود و بیش از ۵۰ درصد بیمارانی که به‎دلیل این بیماری مورد عمل جراحی قرار می‎گیرند، با نتایج منفی مواجه می‎شوند و تبدیل به ناراحتی‎های دیگری برای آنها می‎شود که شاید هفته‎ای بین پنج تا ۶ بیمار از ملیت‎های مختلف داریم که با تشخیص نادرست مورد عمل جراحی قرار گرفتند.

* مازندران نیاز به مرکز مغز و اعصاب دارد

رئیس مرکز بین‎المللی علوم اعصاب(INI) با بیان اینکه مازندران احتیاج به یک مرکز علوم اعصاب دارد و در این باره نیز تلاش‎های زیادی صورت گرفته است، افزود: شهردار ساری، استاندار مازندران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و نماینده ولی فقیه در استان نیز بر ساخت این پروژه تأکید داشته و گزینه‎هایی نیز برای زمین مورد نظر آن پیشنهاد شده است.

پروفسور سمیعی ادامه داد: البته زمین خدا در مازندران فراوان است اما باید زمین پیشنهادی را تا سه بار دیگر نیز مورد بررسی قرار دهم تا نه‎تنها به‌لحاظ ساختمان، بلکه از نظر موقعیت‎های مختلف در آینده نیز مفید باشد و آن‌موقع می‎توانم نظر قطعی را اعلام کنم.

* نتیجه مثبتی از سلول‏‌های بنیادین را در مغز و نخاع ندیدیم

وی درباره اینکه سلول‎های بنیادین در درمان بیماری‎های مغز و اعصاب تا چه اندازه موفق عمل کرده است، خاطرنشان کرد: سلول‎های بنیادین در اعضای دیگر می‎تواند مهم باشد اما تا امروز حتی یک نتیجه مثبت و موفقیتی از این موضوع را در بخش مغز و اعصاب و نخاع، در جهان نداشتیم.

رئیس بیمارستان علوم اعصاب هانوفر آلمان بیان کرد: تفاهم‎نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران با مرکز بین‎المللی علوم اعصاب نیز که امروز به امضا رسیده است، فرصت خوبی برای تبادل اطلاعات و ارتقای دانش در این زمینه است.

وی با تأکید بر اینکه در هر حوزه‎ای باید تخصص کافی داشت، گفت: سطح دانشگاه‎ها باید به اندازه‎ای بالا باشد که فارغ‎التحصیلان آن بتوانند در آینده تخصص کاربردی و بنیادی داشته باشند و لازمه آن، تحرک و سعی و تلاش همگانی است.

پروفسور سمیعی اظهار کرد: امروز در چشم‎های همه استقبال‎کنندگان عشق و علاقه را دیدم اما این علاقه به شخص من نبود، بلکه عشق به علم و دانش است و به این موضوع افتخار می‎کنم.

* «پریزدنت» افتخاری قاره آفریقا

رئیس مرکز بین‎المللی علوم اعصاب(INI) با اشاره به کمک‎های خود از سال ۱۹۹۷ میلادی تاکنون به مردم آفریقا، افزود: چهار هفته پیش بود که من را به‎اصرار به دومین کنگره مغز و اعصاب در شهر «کیپ‎تاون» آفریقا دعوت کردند که سالیان پیش، آن نقشه را برای آنها طراحی کرده بودم.

چهره برجسته علوم مغز و اعصاب جهان ادامه داد: در این مراسم، من را به‎عنوان «پریزدنت» افتخاری قاره آفریقا معرفی و مراسم بزرگی برگزار کردند و در آنجا سخنرانی آتشینی داشته و گفتم که اگر رؤسای آفریقا از دست‎اندرکاران این کنگره درس گرفته و با یکدیگر متفق می‎شدند، اکنون قاره آفریقا وضعیت بسیار خوبی در جهان داشت.

وی بیان کرد: برنامه دارم که در پنج تا ۱۰ سال آینده، آفریقا را به جای خوبی در زمینه علوم مغز و اعصاب برسانم و این به‎دلیل علاقه من به کمک به کشورهای فقیر است.

پروفسور سمیعی در پایان گفت: برای تمام افرادی که به هر دلیلی به آمریکا مهاجرت کردند دلم می‎سوزد که در آنجا غریب زندگی می‎کنند.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2016/09/photo_2016-09-26_10-07-24.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2016/09/photo_2016-09-26_10-07-17.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2016/09/photo_2016-09-26_10-07-46.jpg

 

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

یک دیدگاه

  1. حضور جناب آقای دکتر صمیعی رو به فال نیک میگیریم، متاسفانه اینگونه نشستها با حضور افراد سیاسی که به صورت مقطعی در حال خدمت هستند به سمت و سوی سیاسی رفته و اثرات خدمت رسانی در دراز مدت از بین میرود، متاسفانه هیچ کار ما روی برنامه از پیش تعیین شده نیست، در عکس های فوق استاندار انگار شخص اضافی در کنفرانس خبری هست، در صورتی که باید متخصصان امور پزشکی در جلسه حاضر و پاسخگوی سوالات باشند.همانطور آقای صمیعی به پروژه آفریقا اشاره کردند، حضور افراد سیاسی مانع پیشرفت شده.
    باشد که فرصت های ایجاد شده را درس بگیریم برای آبادانی بیشتر ایران عزیز.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *