آموزش وردپرس
پارک ولیعصر قائمشهر
پارک ولیعصر قائمشهر

پنج بوستان جدید در قائمشهر احداث می شود

قائم خبر : شهردار قائم شهر از اجرای طرح هر محله یک بوستان در نقاط مختلف شهر خبر داد و گفت: امسال طراحی و مطاطعه ساخت پنج بوستان جدید در دست اقدام است. شهردار قائم شهر از اجرای طرح هر محله یک بوستان در نقاط مختلف شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدجعفرحسینی پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال گذشته سه بوستان در قائم شهر ساخته شد، افزود: لایحه پنج بوستان جدید بزودی آماده و به شورا ارسال خواهد شد و جانمایی اولیه بوستان های جدید انجام شده و در صورت تایید نهایی شورای اسلامی شهر ساخت پروژه های عملیاتی خواهد شد.

شهردار قائم شهر بوستان شاهد در شهرک شهدا را مهمترین پروژه دانست، خاطرنشان کرد: برای بوستان شاهد حدود هزار و ۲۰۰ مترمربع زمین در نظر گرفته شده است که ساخت و نصب سردیس شهدا ویژگی خاصِی به این بوستان خواهد داد.

به گفته وی، وجود نام مقدس شهدا بر روی این شهرک ویژگی خاصی بوستان خواهد داد و در کنار سردیس شهدا به بیوگرافی آنها نیز پرداخته خواهد شد.

به گفته وی، وسایل بازی کودکان و ورزشی، مبلمان پارکی و محل اسکیت و دوچرخه نیز در کلیه بوستان ها در نظر گرفته شده است.

حسینی با بیان اینکه در جانمایی بوستان ها نقاط کمتر توسعه یافته در الویت قرار گرفته اند، گفت: بوستان شهید طالبی در انتهای خیابان شهید مطهری( کتی سر)، بوستان شهرک یثرب، بوستانی در خیابان طالقانی و یک بوستان نیز در کوچه نیما اجرایی خواهد شد که پس از پایان مطالعات لایحه آن به شورا ارسال می شود.

شهردار قائم شهر در خصوص ضرورت افزایش بوستان ها در سطح شهر نیز گفت: گسترش شهرنشینی باعث شده تا ایجاد بوستان ها برای گذران اوقات فراغت اقشار مختلف جامعه ضرورتی دو چندان یابد.

وی افزود: با کوچک شدن نسبی مساحت یا عرصه خانه ها بر ضرورت ایجاد اماکن عمومی برای تفریح افزوده شد و از طرف دیگر جماعت شهرنشین برای فرار از خستگی زندگی و کار در شهر، بوستان ها را بهترین محل برای آرامش و رفع خستگی خود می دانند

به گفته وی، در زندگی شهرنشینی، کارکرد تفریحی بوستان ها، به طور مشخص جایگزین قسمتی از کارکردهای تفریحی خانواده، روابط همسایگی، محلی و بازار شده است.

حسینی با تاکید بر بهداشت روانی، بوستان ها را در زمره مراکز تامین کننده بهداشت جان و روان افراد دانست و گفت: نقش گسترده فضای سبز در تمدد اعصاب بر کسی پوشیده نیست تا حدی مبحث پارک درمانی به عنوان یکی از سنجه های سلامت بخش شناخته می شود، علاوه بر تاثیر مستقیم حضور در بوستان ها و فضای سبز بر روان انسانی، وجود و بهره گیری از فضاهای مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی تاثیر مستقیمی بر بهداشت جسمی و روانی افراد دارد که شهرداری قائم شهر تلاش می کند در راستای وظایف اجتماعی و فرهنگی خود در این حوزه با افزایش بوستان ها نقش تاثیر گذاری داشته باشد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۷ دیدگاه

 1. ایشالا…………………….

 2. سلام خبر خوبیه و باعث خوشحالی همه ی اونایی که طرفدار پیشرفت شهر هستن میشه ….
  اما ای کاش/ ای کاش/ ای کاش شبیه پروژه های قبلی نشه که فقط در حد حرف باشه و یا در حالت بیست یا پنجاه درصد حالت فیزیکی رها بشه!!!!!!
  از این پروژه ها تو قائمشهر کم نداریم : بیمارستان نیمه ساخته ی رازی و قلب ولیعصر / نگین شمال / کمربندی های قائمشهر که فقط در حد حرف بود / ترمینال (شش طبقه ) در حد حرف / پل رو گذر شهید مهدوی (قرار بود خرداد ماه استارت بخوره) / پروژه ی راه اهن که سالهاست در حد حرف و وعده وعیده / پارک سراج که بیشتر شبیه قبرستونه تا پارک / پارک کنار سیاهرود که دیگه خبری ازش نشد / فاضلاب مرکزی که فقط در حد یک یا دو ماه تاریخ مصرف داشت و دیگه در موردش هیچ حرفی نزدن / پارکینگ طبقاتی نیمه کاره ی خیابون تهران / پروژه ی سه راه الغدیر که تاریخ افتتاحش رو هی عقبتر میندازن / تعریض جاده نظامی که هنوز ناقصه /
  اوف دیگه خسته شدم………

 3. به نظر من کارخانه متروکه شماره ۲ در خیابان ساری را پارک کنید نمای قشنگی به شهر میدهد چون ورودی شهر است

 4. تو شهر های بزرگ و پیشرفته قدم به قدم پارک و بوستان هست ولی اینجا کل شهر ما ۲-۳ تا پارک بیشتر نداره !! واقعا مایه ی تاسفه که فضای سبز ما تو این استان سر سبز اینقدر کم هستش

  امیدوارم این بوستان ها هر چه سریع تر افتتاح بشه .

 5. آقای ناساری راجع به خوش خدمتی شهردار به شورای شهر هم مطلب بزنی بد نیست.. البته شهردار عزیزت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *