آموزش وردپرس
13951019001715_test_newphotofree

پیاده‌روی ۳ هزار کیلومتری از خلیج فارس تا دریای مازندران

کامران هاشمی‌نجفی ورزشکار و پهلوان گرگانی با مشارکت انجمن خیریه کودکان ایران، با حرکتی نمادین و با نیت جمع‌آوری کمک مالی برای خرید کتاب، مایحتاج فرهنگی و ورزشی و بازی کودکان محروم از خلیج همیشه فارس تا دریای مازندران را پیاده طی می‌کند.

انجمن خیریه کودکان ایران با هدف کمک به کودکان نیازمند ایرانی با تعدادی محدود شروع به‌کار کرد و امروز همچنان در حال گسترش است و بدون کمک گرفتن از نهادهای دولتی و با کمک‌های مردمی در خارج از کشور نیازهای کودکان ایرانی بی‌سرپرست یا بدسرپرست تأمین می‌شود.

شعبه خیریه ایران نیز به‌تازگی و با کمک و همکاری مسؤولان به ثبت رسید و بلافاصله و هم‌زمان با ثبت شروع به ارائه فعالیت‌های خود در زمینه فرهنگی کرد که از جمله آن می‌توان به همکاری با انجمن حمایت کودکان کار، همکاری با بیمارستان کودکان علی‌اصغر و بیمارستان مفید، انجمن حمایتی محمودآباد خاوران و خیریه کودکان شریف فردیس کرج اشاره کرد.

کامران هاشمی نجفی ورزشکار و پهلوان گرگانی با مشارکت انجمن خیریه کودکان ایران، با حرکتی نمادین و با نیت جمع‌آوری کمک مالی برای خرید کتاب، مایحتاج فرهنگی و ورزشی و بازی این کودکان محروم از خلیج همیشه فارس تا دریای مازندران را پیاده طی کند.

این مسافت حدود ۳ هزار کیلومتر بوده و از نوزدهم مهرماه امسال‌ از جزیره قشم آغاز و هم‌‌زمان با ولادت پیامبر رحمت و دوستی حضرت محمد(ص) در ۲۷ آذرماه در گرگان پایان می‌یابد و از شهرهای قشم، بندر عباس، لار، جهرم، شیراز، سعادت‌شهر، آباده، شهررضا، اصفهان، شاهین‌شهر، کاشان، دلیجان، محلات، خمین، اراک، ملایر، همدان، تاکستان، قزوین، نظرآباد، کرج، تهران، آبسرد، فیروزکوه، قائم‌شهر، یاری، بهشهر، بندر ترکمن عبور کرده و در نهایت به زادگاهش گرگان می‌رسد.

این ورزشکار امروز به شهرستان قائم‌شهر رسید و با استقبال مسؤولان ورزشی شهرستان مواجه شد.

مدیر برنامه‌های این ورزشکار با اشاره به اینکه وی ۵۷ سال سن دارد و از سادات شهر گرگان و دارای همسر ایرانی است، به تأسیس خیریه کودکان ایران اشاره کرد و افزود:  چندماهی است این انجمن در ایران به ثبت وزارت کشور رسیده است.

وی تصریح کرد: این ورزشکار ورزش را برای کارهای خیریه انجام می‌دهد و اراده‌ای که به خرج داده ستودنی است و با وجود کمبود جا و مشکلات غذایی بدون دوپینگ و داروهای آنوبولیگ ۳ هزار کیلومتر را برای کمک به کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست پیاده طی می‌کند.

احمدزاده ادامه داد: تأمین بعضی از دستگاه‌های پزشکی ویژه بیمارستان مفید مثل لاپاراسکوپی، دستگاه اسکن مغز، با هزینه بچه‌های ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و دل‌شان برای فرزندان ما می‌تپد از جمله فعالیت‌های این انجمن است.

وی با بیان اینکه این پیاده‌روی طولانی با این هدف برگزار می‌شود تا در مسیر طی‌شده مشکلات مورد بررسی قرار گرفته و انجمن برای حل آن اقدام کنند، گفت: تمام کمک‌های ما مردمی هستند و این کار تا زمانی که بچه‌های ایرانی بی‌سرپرست به حداقل امکانات برای درس و زندگی دست یابند ادامه دارد.

همچنین ببینید

2259380

اجرای طرح‌های فاضلاب در ۵ شهر مازندران

ذبیح اله ذاکری مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران امروز در آئین معارفه مدیرجدید آبفای شهرستان …

یک دیدگاه

  1. دارای همسر ایرانی؟!
    ضرورت اعلام این نکته در صحبت های مدیر برنامه ایت ورزشکا را درک نکردم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *