آموزش وردپرس
alves-misaghian

پیش بازی داربی بزرگ لیگ یک

به گزارش قائم خبر به نقل از نساجی اسپرت عصر جمعه و از سری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور دیداری تماشایی و جذاب در قائمشهر برگزار خواهد شد. حساسیت‌ها و حواشی این بازی را در چندین مورد می‌توان بررسی کرد؛ از شهراورد مازندران گرفته تا حضور مجدد اکبر میثاقیان در ورزشگاه شهید وطنی. ابتدا نگاهی مختصر به وضعیت دو تیم می‌اندازیم و سپس نکات و حواشی جالب این دیدار با هم مرور می‌کنیم.

نساجی مازندران:

بعد از تساوی خوب و ارزشمند در گرمای شدید آبادان، نساجی این هفته میزبان خونه به خونه بابل است. نساجی که به گفته بازیکن ها و پائولو آلوز هفته به هفته به شرایط آرمانی خود نزدیک می‌شود، در حال حاضر با کسب ۲ امتیاز در رتبه‌ی پانزدهم جدول قرار دارد. برد در این دیدار می‌تواند نساجی را از پایین جدول جدا کند و اندک اندک به صدر نزدیک کند. نساجی‌چیان در اولین گام خود مغلوب فولاد یزد شدند و در دیدار دوم با وجود ارائه یک بازی خوب مقابل آلومینوم اراک متوقف شدند. نساجی در سومین بازی نیز در برابر صنعت نفت آبادان با نتیجه‌ی ۲-۲ متوقف شد.

22

خونه به خونه‌ی بابل:

حریف تازه تاسیس نساجی در آن سوی میدان، با وجود سرمایه گذاری هنگفت در فصل قبل نتوانست مجوز حضور در لیگ دسته اول کشور را کسب کند و در رتبه چهارم لیگ دو قرار گرفت. بابلی ها با خرید امتیاز بهمن شیراز دوباره شور و هیجان فوتبال را به شهر خود برگرداندند و تیمی با اندیشه‌ی لیگ برتری شدن را روانه‌ی لیگ امسال کردند. بابلی ها در اولین گام خود در خانه مغلوب فجر سپاسی شیراز شدند سپس در بوشهر توانستند در مقابل ایرانجوان نتیجه تساوی ۱-۱ را کسب کند. خونه به خونه در بازی آخر خود موفق به شکست ۲-۰ نفت مسجد سلیمان شد.

وضعیت دو تیم در جدول رده بندی :

تیم خونه به خونه مازندران با بردی که هفته گذشته کسب کرد با ۴ امتیاز در زده نهم جدول رده بندی لیگ دسته یک فوتبال کشور قرار دارد و تیم نساجی با دو امتیاز در رده پانزدهم جدول رده بندی لیگ دسته یک قرار دارد که به دلیل فاصله امتیازی کمی که دو تیم دارند میتوان این دیدار را جذاب و تماشایی پیش بینی کرد .

کاپیتان های با تجربه و هواداران پرشور نقطه قوت هر دو تیم :

هادی شکوری از خونه به خونه و میثم بائو از نساجی مازندران با تجربه زیاد حضور در لیگ برتر به عنوان کایپتان های دو تیم وظیفه سنگینی در این دیدار بر دوش خواهند داشت . این دو بازیکن که سابقه حضور در تیم آبی پوشان پایتخت را در کارنامه خود دارند ، بدون شک در این دیدار میتوانند از تجریبات خودشان برای مدیریت بازیکنان در زمین استفاده کنند .

11

نکات و حواشی این دیدار:

 • آخرین شهراورد برگزار شده در استان که یک سوی آن نساجی باشد به اواخر سال ۸۹ برمی‌گردد. نساجی در آن دیدار با یک گل مغلوب صنعت ساری شد. یکی از خاطرات تلخ تماشاگران نساجی به پایان آن دیدار برمی‌گردد که عده‌ای از هواداران صنعت به سمت هواداران نساجی حمله ور شدند و به اتومبیل‌ها و افراد حاضر در صحنه آسیب زیادی رسید.
 • در بین بازیکنان حال حاضر نساجی سعید ابراهیم پور، محسن رحیمی و مصطفی نوربخش در بازی یاد شده حضور داشتند. میلاد جهانی از خونه‌به‌خونه نیز سابقه‌ی حضور در شهرآورد نساجی – صنعت را دارد
 • از آخرین حضور اکبر میثاقیان در استادیوم وطنی چیزی حدود ۲۸۰ روز می گذرد. نساجی در آن دیدار موفق شد با تک گل هادی ریاحی مس کرمان را بدرقه کند. در سه بازی آخری که تیم اکبر میثاقیان مهمان نساجی بود، تمامی بازی ها با نتیجه ۱-۰ به پایان رسید. اکبر میثاقیان قصل قبل در استادیوم وطنی با مس کرمان مقابل نساجی تن به شکست ۱-۰ داد. دو فصل قبل و در استادیوم شهدا ساری در اولین گام با پدیده با تک گلی که تیمش از عیسی پرتو دریافت کرد با نتبجه ۱-۰ بازی را واگذار کرد. در فصل ۹۰-۹۱ نیز با آلومینیوم هرمزگان موفق به شکست نساجی با نتیجه ۱-۰ در وطنی شد.
 • از آخرین گلی که در استادیوم وطنی توسط یاران نساجی زده شد ۴ ماه و ۲۷ روز و یا به‌عبارتی بیش از ۱۵۰ روز می‌گذرد. امیرحسین طاحونی در فروردین سال جاری آخرین گل نساجی در استادیوم وطنی را وارد دروازه‌ی نفت‌و‌گاز گچساران کرد.
 • میثم بائو و هادی شکوری از جمله بازیکنان باتجربه و همچنین کاپیتان‌های دو تیم هستند. هر دو بازیکن سابقه‌ی حضور در لیگ برتر و تیم ملی فوتبال ایران را هم دارند. بائو در بازی قبلی نساجی در استادیوم وطنی یادآور روزهای اوج خود در استقلال بود و تماشاگران نساجی را عامل اصلی این امر دانست.

نساجی و خونه به خونه‌

 • منصور تنهایی بازیکن فصل قبل گیتی پسند اصفهان، در ابتدای فصل جاری تا عقد قرارداد با نساجی هم پیش رفت اما با گردشی ۲۰ کیلومتری به خونه به خونه بابل پیوست. او در فصل قبل هم در یک‌قدمی پیوستن به نساجی، سر از گیتی‌پسند درآورده‌بود.
 • طبق آخرین شنیده‌ها، باشگاه نساجی قصد دارد باز رسم مهمان‌نوازی را به طور کامل اجرا کند و کل سکو‌های پشت نیمکت حریف را در اختیار بابلی‌ها قرار دهد.
 • هواداران نساجی با قول‌وقرارهای خود در گروه‌ها و شبکه های مجازی قصد قرمز کردن استادیوم را دارند و قرار است با لباس‌های قرمز رنگ در استادیوم حاضر شوند. همچنین شنیده شده تعدادی پرچم از طرف باشگاه نساجی در اختیار هواداران نساجی قرار خواهد گرفت.
 • طبق پیش‌بینی‌ها هوای قائمشهر در روز جمعه و هنگام برگزاری دیدار آفتابی است.
 • * گفته‌می‌شود از سوی مالکان خونه‌به‌خونه چند دستگاه اتوبوس در نظر گرفته‌شده تا هواداران بابلی به راحتی خود را به قائمشهر و محل برگزاری بازی برسانند.
 • حمید کاظمی مهاجم باسابقه‌ی نساجی با دو گلی که در آبادان وارد دروازه‌ی حریف کرد نشان داده علی‌رغم دیر اضافه‌‍‌شدن به تیم، آمادگی خود را حفظ کرده و انگیزه‌ی بالایی برای آقای گلی دارد. کاظمی در تمرین های اخیر نساجی به حمید تور پاره‌کن معروف شده و با این لقب تشویق می‌شود.
 • سعید ابراهیم پور، محمد قاسمی نژاد، مرتضی خدابخشی و رحمان جعفری از جمله بازیکنان بابلی های نساجی می‌باشند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *