آموزش وردپرس
gaz

پیش بینی افت فشار گاز برای قائمشهری ها

فرماندار قائمشهر گفت که با توجه به حجم گسترده استفاده از گاز ، سه شنبه این هفته شهروندان قائمشهری با افت فشار گاز مواجه خواهند شد.

مهدی محمدی روز یکشنبه در جلسه کمیته بحران در این شهرستان ، افزود : با توجه به اینکه در دوشنبه هفته آینده با شرایط بحرانی کاهش دما مواجه خواهیم شد بهتر است که صنایع تولیدی برای جلوگیری از مشکل افت فشار گاز ، سوخت دوم را جایگزین کنند.
وی همچنین با بیان اینکه واحدهای خبازی استفاده از کپسول گاز مایع را در دستور کار خود قرار دهند ، ادامه داد : اگر این واحدها استفاده از کپسول گاز را اولویت کارشان قرار ندهند ما چاره ای جز قطع گاز آنها نخواهیم داشت.

فرماندار قائمشهر با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی ، صنایع پرمصرف با رفتن به شرکت ملی نفت نسبت به تامین سوخت خود اقدام کنند ، گفت : به طور قطع دوشنبه هفته آینده برای کاهش افت فشار گاز مصارف خانگی ، گاز این واحدهای صنعتی قطع خواهد شد تا خانواده ها با مشکل قطعی گاز مواجه نشوند.
محمدی همچنین با اشاره به اینکه بهتر است خانواده ها در منزل خود پوشیدن لباس گرم را در دستور کار قرار دهند ، افزود : با توجه به اینکه میزان قبض برق در زمستان کمتر از قبض گاز برای شهروندان ارسال می شود ، بنا بر این بهتر است برخی از خانواده هایی که در خانه هایشان وسایل گرمازای برقی دارند ، استفاده از بخاری گازی را کم و به جای آن از وسایل گرمازای برقی استفاده کنند.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت قائمشهر هم در این جلسه گفت که در جلسه آرد و نان شهرستان مقرر شد تا واحدهای خبازی نسبت به دوگانه سوز کردن نانوایی هایشان اقدام کنند که اگر این کار انجام نشود سهمیه آرد انان قطع خواهد شد.
محمدد مهدی شیرخانی افزود: کارشناسان اداره صنعت و معدن تا پایان این هفته از واحدهای نانوایی شهرستان بازدید به عمل می آورند و اگر آنها نسبت به سوخت دوم اقدام نکرده باشند به طور حتم کل سهمیه آرد آنها را قطع خواهیم کرد.
در این جلسه همچنین مقرر شد تا طرح خادمین هلال احمر با همکاری مدیریت بحران استان و هلال احمر راه اندازی شود. همچنین قرار شد تا ۱۰ پکیج توسط هلال احمر آماده شود و تیم ها با رفتن به خانه های شهروندان آنان را مجاب به استفاده از شعله کم بخاری نمایند.

همچنین ببینید

ghatar

موافقت بانک جهانی برای پرداخت تسهیلات یک میلیارد یورویی برای برقی سازی راه آهن شمال

  مدیر کل راه آهن شمال برقی کردن خطوط ریلی این شرکت را به عنوان …

یک دیدگاه

  1. در تیتر خبر نوشتید که ، سه شنبه این هفته ، فشار گاز کم میشه !!!
    ولی در خود متن نوشتید که دوشنبه هفته بعد ، فشار گاز کم میشه !!!
    لطفا زمان صحیح آن را بنویسید (هرچند که الآن یکساعته که وارد روز سه شنبه شدیم )
    ولی در مجموع بخاطر نشر این خبر ، از شما متشکریم ، برای من که واقعا خبر مهمی بود ، ممنون .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *