آموزش وردپرس
shahrdari

چرا بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری قائم شهر محقق نشد ؟

قائم خبر:فرشته حسین زاده خبرنگار وارش نیوز : اولین جلسه تعیین بودجه سال ۹۵ شهرداری در جلسه علنی این هفته شورای اسلامی شهر قائم شهر در وضعیتی برگزار شد که از بودجه رویایئ ۲۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۴ تاکنون ۴۵ میلیارد تومان با تهاتر حدود ۶۰ میلیارد تومان محقق گردید .

جعفر احمدی خزانه دار شورای اسلامی شهر قائم شهر با گلایه گفت : بودجه ریزی با روش شناور فضا را برای اعمال سلیقه افزایش و برنامه ریزی را دچار مشکل کرد متاسفانه شهرداری در بعضی سرفصل ها با کسری بودجه مواجه و در سرفصل های دیگر هنوز ردیف بودجه هزینه نشده است .

وی طی یک گفتگوی اختصاصی در پاسخ به پرسش « چرا بودجه ۲۰۰ میلیاردی سال ۹۴ محقق نشد »عنوان داشت : ۸۰ میلیارد تومان آن از محل فروش املاک پیش بینی شد و طبق ضوابط بودجه مقرر شده بود پروژه هائی با سر فصل جداگانه تعریف و در صورت تحقق بودجه اجرائی گردد و برنامه ریزی اصلی برای ۱۲۰ میلیارد تومان صورت گیرد .

احمدی رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر قائم شهر افزود : اما به لحاظ کمی پروژه های زیادی در نظر گرفتیم که این تعداد بیش از درامد شهرداری بود البته طبق روال گذشته برنامه ریزی انجام شد در حال حاضر بعضی پروژهای ۹۲ هنوز با ما همراه است و هنوز به نتیجه ای نرسید با عدم تفکیک بین دو بودجه واقعی و بودجه پیش بینی شده مشکل ایجاد شد بستن بودجه غیر واقعی از لحاظ روانی آثار سوئی بر روند فعالیت های شهرداری ، سازمان های زیرمجموعه و پیمانکاران به جا گذاشت .

وی با انتقاد از توزیع نابرابر بودجه و اعتبارات استانی و ملی اظهار داشت : از سوئی دیگر معیار و شاخص توزیع بودجه و اعتبارات سرانه استانی عادلانه نبوده و نیست قائم شهر به نسبت مرکز استان در توزیع اعتبارات استانی محروم واقع شد مسئولان ارشد به شهرستانها بیشتر توجه کنند چاق و لاغر کردن سرانه تا این حدّ ظلم آشکار محسوب می شود .

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

 1. مدیر محترم سایت و مخاطبین محترم سلام
  آقای شهردار را جو گرفت ، او در فضای رقابت با مهدی عبوری قرار داشت و میخواست روی او را کم کند
  منتخبین مردم هم در شورا که به هوش نبودند
  به آقای سعید میرزایی و جعفر احمدی و نصرالله دریابیگی و … که از حجازی حمایت میکنند برسانید
  مردم خیلی خوب و دقیق همه چیز رو میدانند و میبینند
  مثل این پنهانکاریهای اخیر ( خودشان میدانند منظورمان چیست )
  برادران هر روز که حجازی باشد شهر چند مدت عقب میافتد
  به فکر آبرو و اعتبار خودتان و شهر باشید
  شما در شهر باید سالها زندگی کنید

 2. حجازی
  شورا هم با تو همراه بوده و هست
  شورا در اشتباهاتت شریک و مقصره .

 3. شهردار قائمشهر پدر مردم رو در آورد فقط بخاط توسعه طلبی و تامین مالی ، پافشاری میکنه که منطقه افراقلم قائمشهر که بافت روستایی داره و مملو از دام و زمین کشاورزی هست رو تبدیل به شهر کنه و زیرساختهای اون رو که اغلب روستایی هستند از بین ببره بر خلاف منویات رهبری عزیز داره عمل میکنه (لطفا تایید بفرمایید تا نمایش داده بشه متشکرم)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *