آموزش وردپرس
hejazi

چرا “حجازی” ول کن معامله نیست؟ / حاشیه های پر رنگ تر از متن آقای شهردار!

قائم خبر:  با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال یکی از خبرهای داغ رسانه های مازندران در مورد مدیریت شهری و شهرداری های استان مازندران،خبر عدم تحقق بودجه بزرگ شهرداری قائم شهر بود که حرف و حدیث های فراوانی را برای تیم شهرداری قائم شهر به وجود آورد.

مهندس حجازی که نزدیک به سه سال پیش و به دلیل استیضاح شورای شهر ساری مجبور به ترک ساختمان عمارت شهرداری شده بود در صدد برآمد هر طور که می تواند دوباره قفل و کلید عمارت را پس بگیرد.

در همین راستا آنطور که گفته می شود با یکی از نمایندگان ساری همپیمان شد تا ضمن فتح کرسی های شورای شهر ساری ،برای عبوری جوان خط و نشان بکشد. با اتفاقاتی که در روز رای گیری برای ابقاء شهردار ساری پیش آمد این ماجرا آنطور که رقبای عبوری می خواستند پیش نرفت .

منتها این پایان داستان دنباله دار موافقان و مخالفان شهردار نبود. تیم مخالفان برای عقب نماندن از قافله و با رایزنی های فشرده موفق شد تا کلید شهرداری قائم شهر را به دست حجازی بدهد تا از این حیث همچنان در کوران رقابت باقی بماند.

شهردار با تجربه قائم شهر هم برای اینکه نشان بدهد برکناری او از شهرداری مرکز استان کار اشتباهی بوده است دست به کار شد و با پیشنهاد بودجه دویست میلیارد تومانی برای شهرداری قائم شهر که دومین بودجه بزرگ شهرداری های استان پس از ساری بوده است ،توانایی های خود را در تدوین بودجه های بزرگ به رخ کشید.

هر چند منتقدان از همان ابتدای تقدیم این بودجه به شورای شهر قائم شهر معتقد بودند که این کار یک عمل احساسی و غیر کارشناسی است و اگر حجازی مرد بودجه های بزرگ بود در همان ساری با بودجه هفتاد میلیاردی امورات نمی گذراند اما عده ای هم دلخوش به اتفاقات بودند و بنا بر برخی مصلحت اندیشی ها سکوت کردند.

به هر حال زمان گذشت و با فرا رسیدن زمان تحقق بودجه مشخص شد که حق با منتقدان بوده است و حجازی با تجربه مسیری را طی میکند که از چارچوب منطق خارج شده است.

محقق شدن چیزی نزدیک به شصت میلیارد از دویست میلیارد پیش بینی شده، داد رسانه ها و برخی از اعضای شورای شهررا درآورد و عده ای آن را یک آبروریزی برای مدیریت شهری قائم شهر قلمداد کردند.

به هرحال این ماجرا با نزدیک شدن به زمان تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی کمرنگ شد و تدریجا به حاشیه رفت. اما محقق نشدن بودجه شهرداری که موقتا از انظار پنهان شده بود با یک شوک خبری در کوران انتخابات مجلس و پس از آن دوباره سربرآورد.

شهردار قائم شهر برای کارهای تبلیغاتی یکی از نمایندگان مجلس مرخصی گرفت.

منتها در ابتدا معلوم نبود که این مرخصی قانونی بوده است یا خیر ولی با موضعگیری غیرمنتظره و شدید رئیس شورای شهر قائم شهر مشخص شد که این داستان سر درازی دارد و حاشیه های پر رنگ تر از متن آن می رود که به یک چالش مهم شهری برای قائم شهر و ادامه فعالیت حجازی در ساختمان شهرداری تبدیل شود. شاید حجازی با پذیرش این ریسک به آینده چشم دوخته است .

جایی که مجددا با حمایت نماینده مطبوعش در صدد امتحان کردن دوباره شانس خود برای تسخیر شورای شهر ساری است.

اما نکته ای که از آن غافل است اینست که در این دوره فضای انتخابات شورای شهر ساری به شدت شهری شده است و دست روستائیان حامی آقای نماینده که برگ برنده او در انتخابات مجلس بودند کاملا کوتاه است و در این فضای شهری آنطور که از شواهد بر می آید جو غالب و اکثریت افکار عمومی با مدیریت شهری همراه است و تفاوت معناداری با انتخابات دور گذشته شورا که مدت زمان کوتاهی از مدیریت عبوری بر ارکان شهرداری می گذشت دارد.

به هر حال اینطور که شواهد نشان می دهد حجازی و شاید تیم همراه و همفکر او در سطح شهر ساری هنوز هم امیدوارند تا هر جور که شده “روی عبوری” را کم کنند و این عطش رو کم کنی کم کم دارد به یک معضل برای آینده سیاسی و عمرانی ساری تبدیل می شود برای همین از همین حالا همه چشم ها به انتخابات شورای شهر دوخته شده است.

منبع : وارش نیوز

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

۵ دیدگاه

 1. از قائم شهر بفرستنش بره
  هر کاری که میخواد بکنه بزارین بکنه
  ما باید به فکر رشد شهر خودمون باشیم
  رشد و توسعه شهر ما منوط به رفتن امثال حجازی از این شهر هست .
  شورای شهر مردم دیگه زوم کردن رو تصمیم و عملکرد تون .

 2. مایه تاسف است…
  مگر در قائمشهر قحط الرجال است که این پیرمرد دارد با چنگ و دندان سمت شهردار را برای خود نگه می دارد؟
  حتما و حتما در این موضوع همراهی یا مسامحه اعضای شورای شهر دخیل است، وگرنه گلوی شهرداران همیشه زیر تیغ نظارت های شورا های شهر است… (حتی در کلانشهر ها، این که بچه شهری بیش نیست)…
  مجددا تاسف

 3. من نمیدونم چرا وقتی یه نفر ، نه فکرش و نه قلبش به فکر قائمشهره باید انقدر بهش بها بدیم
  باید خیلی محترمانه از عمارت شهرداری و شهرمون اخراجش کنیم

  یه پیشنهاد هم دارم:
  فعلا ممنوع التصویر و ممنوع الخبرش کنیم…

 4. آخه این شهردار ساری برای عمران ساری کم گذاشته. تو دنبال پست و مقامشی ، خدایش بست نیست این همه پول ملال زندگی ، برای هفت پشتت تامین شده ، جا تو خالی برای امسال جوانها ، تا با نیروی جوانی شون بتونن پیشرفتی داشته باشیم در عمران شهری
  تو پیرمرد چه انگیزه ای برای کار داری و فقط دنبال … .

  مگه جنگ یادتون رفت که جوان های ۲۰ تا ۳۰ ساله اداره کردند مگه آرمان های انقلاب یادتون رفت . نمی تونید برای نظام کاری کنید بکشید کنار تا جوان های مثل عبوری حداقل برای جامعه مفید باشند
  به خدا من چند وقت ساری نرفتم یعنی ۲ ، ۳ سالی بود . بنا به درخواست دوستم رفتم اونجا واقعآ تحول عمرانی عجیبی دیدم تو ساری
  به شخصه کیف کردم . و وقتی شیندم که یه جوان شهردار هست ۱۰۰ برابر خوشحال شدم

 5. ریاست و اعضای شورای شهر : !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  رفتن شهردار حجازی از شهر و شهرداری خواست مردمه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *