آموزش وردپرس
karegar

کارگری که چشم طمع به کیف میلیاردی نداشت

قائم خبر – عباس ناساری : امروزشنبه ۲۷/۲/۹۳ برای کاری به شهرداری مراجعه کرده بودم که بطور اتفاقی آقای مهندس حسینی شهردار رادیدم که با اشتیاق تمام بمن اظهار داشت یک خبر خوب برایتان دارم گفتم این خبر خوب چیست که گفت فردی از کارگران شهرداری که کارش جمع آوری زباله ها بهنگام شب باتفاق یک راننده می باشد ، کیسه ای پراز پول وچک پیدا کردند لطفا باتفاق آقای علی نژاد دبیر فرهنگی شهرداری برای رسانه ای کردن این مهم همکاری بفرمائید که بنده هم باکمال میل پذیرفتم .

سینا نادری یابنده کیسه پول میلیاردی را در دفتر دبیر فرهنگی شهرداری ملاقات کردم که باتفاق برادر بزرگترش در انتظار ما بودند .

واما اصل ماجرا را از زبان این کارگر شرافتمند که اتفاقا بدلیل بدهی چند میلیونی اش نیاز مبرمی به پول داشت را بشنویم .

من سینا نادری اهل شهر جدید ارطه قائمشهر هستم . کارم جمع آوری زباله های سطح شهر بهنگام شب می باشد . وقتی که کارمان تمام شده بود وبرای باسکول می رفتیم متوجه بسته ای شبیه زباله در نزدیکی باسکول شدم که به همکارم ( راننده ماشین ) گفتم بایست تا این کیسه را بگیرم تا دراثر رفت وآمد ماشین های گذری پاره نشود وزباله هایش در سطح خیابان پخش نشود . وقتی نزدیک شدم دیدم این بسته زباله نیست ویک کیف است . کنجکاو شدم داخل کیف را نگاه کردم دیدم مقدار زیادی پول نقد وچک های فراوان ومقداری وسیله های دیگر داخل آن می باشد ، ترسیدم با احتیاط دور واطرافم را نگاه کردم تا خدای نکرده کسی ، جسدی نباشد چون این کیف پراز پول بود .

سینا نادری چنین ادامه داد : از گوشی همراهی که داخل کیف بود بچند شماره سیو شده گوشی زنگ زدیم که کسی پاسخ نداد ولی مایوس نشدیم وبه زنگ زدنمان ادامه دادیم که سرانجام یکی پاسخ داد وگفت بله من صاحب این شماره را می شناسم وگفت ای شماره متعلق به آقای مهندس مهرداد مفیدی است .

پرسیدم یعنی مهندس مهرداد مفیدی که صاحب کارخانه پودر ماهی درجاده کیاکلا است وچندی پیش بعنوان رئیس هیات کشتی این شهرستان بود ؟ که مهندس علینژاد دبیر فرهنگی شهرداری قائمشهر وسینا نادری یابنده کیسه پول یکصدا گفتند بله .

DSCF2020 +

بهر صورت به ادامه اظهارات سینا نادری توجه می کنیم که درپی می آید :

سینا گفت ، ما که تا حالا این همه پول وچک های حامل و… را ندیده بودیم سعی کردیم کل پولها را شمارش کنیم که موفق نشدیم درواقع اصلا نیازی به شماره این همه پول نداشتیم چون قصد نگهداشتن آنرا نداشتیم ، بهمبن دلیل وقتی که مهنس مفیدی تماس گرفت گفتیم ما درحال حاضر در ساری هستیم لطفا فردا برای تحویل کیف پولتان تشریف بیارید که مفیدی با اصرار خواست تا شبانه کیف پول وچکها را تحویلش دهیم که ماهم پذرفتیم .

سینا نادری افزود : وقتی که مهندس مهرداد مفیدی برای تحویل کیف پولش تشریف آورد بعد از نشانه ها و…. کیف پولش را تحویلش دادم وآقای مفیدی مبلغ ۳۰۰ تومان بعنوان شیرینی بما دادند .

نکته مهم وقابل ذکر اینکه برادر بزرگتر آقای سینا نادری یابنده کیف پراز پول نقد وچکهای حامل اظهار داشت ، که برادرش سینا ، بدلیل تصادفی که چندی پیش داشته است حدود سه ، چهار میلیون تومان بدهی چکی دارد ودرحال حاضر از پرداحت این بدهی عاجز می باشد ولی هرگز بخود اجازه نداد از این پول ها برای صاف کردن بدهی اش استفاده کند چون برادرم حرام خورنیست وهمیشه به کمک ولطف خداوند معتقد است .

بعد ازاینکه اظهارات صادقانه سینا نادری که در حضور آقای مهندس علی نژاد دبیر فرنگی شهرداری قائمشهر ویکی از اساتید خبر روزنامه جام جم استان مازندران بیان شده بود به گوشی مهندس مهرداد مفیدی زنگ زدم و اظهارات آقای سینا نادری را پرسیدم که آیا ای موضوع صحت دارد ، مفیدی گفت بله مقداری پول گم کرده بودم ، پرسیدم گویا داخل کیف گم شده شما طبق اظهارات سینا نادری چیری بیشتر از یک میلیارد تومان بود ، که آقای مفیدی گفت ( شاهی یا تومان !!! ) ومن بلا فاصله با ایشان خدا حافضی کردم وگوشی را قطع کردم .

آری هنوز شرف وانسانیت در میان مردمان ما نمرده ، هنوز هستند افرادی که در این زمان که گرانی در کشور بیداد می کند یک کارگر ساده وبی ادعا که فقط خدا را پیش روی خود می بیند نه افرادی که مثل افرادی که تمام همشان پول است . شاید سینا نادری وسینا نادری ها بخاطر بضاعت ضعیف مالی ومشکلات عدیده در تنگنا هستند ، در اجتماع ما زیاد باشند ولی هرگز شرف خود را به پول نمی فروشند ودو دستی کیف پراز میلیون ها تومان پول نقد وچک های حامل را تقدیم صاحبانش می کنند ، درحالی که شدیدا نیاز به پول دارند . آری این انسانهای شرافتمند در اجتماع ما کم نسیتند ولی آیا صاحبان پولهای مفقود شده که به پول های میلیاردی خود می رسند ……..

باشد تا درسی شود برای کسانی که همه چیز را به پول ومال دنیا نبینند اگر چه در این زمانه همه چیز به پول گره خورده است ولی آیا سلامتی وشرافت هم به پول وابسته است ؟

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۱۱ دیدگاه

 1. دست مریزاد ….خدا خیرت بده

 2. با تشکر از مدیریت سایت ، دستتان دردنکند که این خبر بسیار شنیدنی را در سایتتان نشر کردید تا مردم شریف ما بدانند که هنوز عاطفه ها ، هنوز شرافت ها ، هنوز صداقت پاپتی ها ، هنوز خدا شناسها و…در اجتماع اسلامی ما وجود دارد . اگرچه صاحب کیف پول وچکها که بالغ بریک میلیارد واندی بوده است به یابنده کیف پول هدیه ای بسیار ناچیز اهدا کرده ولی باتوجه به خصلت این کارگر مخلص وخدا ترس وخداپرست اگر صاحب کیف پ.پول چیزی هم به این کارگر نمی داد سینا نادری هزگز لب به شکوایه نمی گشود وهیچ تقاضائی نمی کرد چرا که اگر غیراز این می بود اصلا بدنبال صاحب کیف نمیگشت وبا میلیونها پول نقد داخل کیف حال می کرد ولی سینا این جوان پاک وبی آلایش هرگز چشم طمع به پول آقای مهردادمفیدی نمی داشت . خوش بحال مفیدی که کیف گم شده پولش بدست یک خدا ترس وباوجدان افتاد .
  چه خوب است که آقای مهندس مهرداد مفیدی که صاحب کارخانه است واز نظر مالی هرگز مشکل سینا نادری را ندارد لطفی کند ومشکل بدهی آقاسینا را بر طرف کند باشد تا در جائی دیگر اینگونه کمکش کند .

 3. خدا قوت جوان پاک قائمشهری وارطه ای . سینا جان توثابت کردی که هنوز مردانگی نمرده وبداد یک پولدار رسیدی ولی آیا این مرد پولدار بداد تورسید ؟ اگرچه که تو نیازی به اینگونه پولها نداری واگر غیراز این بود حالا دیگر مشکل مالی نمیداشتی اما توچه کردی ، کاری کردی کارستان . دمت گرم جوان . احسنت به شیری که خوردی . تواز خانواده ای هستی که نان حلال برسفره اتان آورده می شد .

  دست خبر نگار ومدیریت این سایت دردنکند که بانشر این خبر نشان دادکه کارگران و مردم خداشناس ما چقدر پاک و با گذشت هستند

 4. صاحب پول خجالت نکشید.میلیارد تومنش پیدا شد و بعد فقط ۳۰۰ تومن به بنده خدا شیرینی داد.!!حداقل باید ۱۰ میلیون میداد

 5. توی این دوره
  اینچنین مرامی کم پیدا میشه ؟
  خدا انشاالله خیرت بده.

 6. زنده باد ایشالا که درسی باشه برای دیگران این مرد یک کارگر شهرداری بود تازه ۴ میلیون بدهیم داشت واقعا خدا خیرش بده

 7. دست مریزاد آقای نادری
  یه حساب سر انگشتی کردم دیدم اگر حداقل یک میلیارد هم تو کیف بود ۳۰۰ هزار تومن میشه یک قسمت از ۳۳۰۰ تا ! ارزش کار آقای نادری با پول قابل معاوضه نیست ولی آقای مفیدی یه مقدار دستتو بیشتر تو جیبت میکردی بد نبود . مرده یه میلیارد پیدا کرد اون وقت فقط ۳۰۰ تومن بهش دادی ؟ نمیدادی بهتر بود !

 8. خبر جالبی بود.
  انسانهای با دل و جراتی مثل آقا سینا، اونقدر چشم و دل سیر هستند که نه به مال پیدا شده چشمداشت دارند و نه به انعامش.
  امیدوارم همیشه از نعمت سلامتی برخوردار باشه و همه مشکلاتش به یاری خدا حل بشه، چنین انسانهایی فقط به خدا احتیاج دارند نه بنده های او.
  در پناه یزدان پاک.

 9. ومن بلا فاصله با ایشان خدا حافضی کردم ….
  خدا حافضی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *