آموزش وردپرس
1609220

کشف ۳۷ هزار عدد انواع مواد محترقه در قائمشهر

قائم خبر:فرمانده انتظانی قائمشهر از کشف ۳۷ هزار و ۶۶۸ عدد انواع مواد محترقه و دستگیری ۴ نفر از توزیع کنندگان آن ، خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا قدمی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: چهارشنبه سوری یک رسم دیرینه در ایران است که متأسفانه در سالهای اخیر از حالت سنتی به صنعتی و بروز رفتارهای پرخطر تبدیل شده است.

فرمانده انتظامی قائمشهربا اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای پیشگیری از مخاطرات چهارشنبه آخر سال، گفت: طی جلسات متعدد با ادارات متولی از جمله آموزش و پرورش برای پیشگیری از خطرات احتمالی در آن روز، برنامه ریزیهای لازم انجام شده است.

وی افزود : کارشناسان نیروی انتظامی با حضور در مدارس شهرستان، در همه مقاطع، با هدف قرار دادن تدابیر پیشگیرانه از نظر آموزشی و برخورد با قانون شکنان، آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه کردند.

سرهنگ قدمی با بیان اینکه مجازات تهیه و نگهداری مواد محترقه از حبس سه ماه تا یکسال و تحمل ۷۵ ضربه شلاق است، از کشف ۳۷ هزار و ۶۶۸ عدد مواد محترقه و دستگیری ۴ نفر از توزیع کنندگان آن، خبرداد و از خانواده ها خواست در روزهای پایانی سال نظارت و مراقبت بیشتری را برروی فرزندان خود اعمال کنند.

فرمانده انتظامی قائمشهر در بخش دیگری از سخنان خود از استقرار قرارگاههای نوروزی پلیس در ورودیهای قائمشهر خبر داد و تصریح کرد: نیروی انتظامی شهرستان برابر دستورالعملهای صادره از ناجا امسال هم همانند سالهای گذشته حضور میدانی پلیس را برای استقبال از بهار در معابر عمومی، تفرجگاهها، مراکز خرید و ورودیهای قائمشهر آغاز کرده است.

سرهنگ قدمی در خصوص پرونده های اختلاف خانوادگی ارجاعی ازدادگستری به کلانتریها گفت: در سال جاری تعداد ۷۳ درصد از پرونده های متشکله در دوائر مشاوره و مددکاری کلانتری منجر به سازش شده است که حدود ۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود : در چند روز اخیر گروه مشاوره و مصالحه با حضور یک روحانی و تعدادی از ریش سفیدان هر محله تشکیل شده است که با همکاری با مشاوره و مددکار کلانتری اختلافات خانوادگی را منجر به صلح و سازش می کنند.

فرمانده انتطامی قائمشهر وقوع سرقت را در سال جاری با ۲۲ درصد کاهش معرفی کرد و گفت : با توجه به این کاهش، حدود ۱۱درصد در کشفیات سرقت و ۳۸ درصد در دستگیری سارقان افزایش داشتیم.

سرهنگ قدمی با اشاره به اینکه شهرستان قائمشهر در بحث تصادفات با ۵۶ درصد کاهش فوتی، در استان رتبه نخست را داراست، اذعان کرد : در خصوص تصادفات خسارتی نسبت به سال گذسته ۸۶ درصد کاهش داشتیم.

در پایان فرمانده انتظامی قائمشهر بیان کرد : در سال ۹۳ این فرماندهی با کشف ۳۲۷ کیلوگرم مواد مخدر بیش از ۲۴ درصد نسبت به سال ۹۲ در کشف مواد مخدر رشد داشته است.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. ………………………………………………….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *