آموزش وردپرس
IMAGE11382773009474

کلاهبرداری ۱۹ میلیونی از جوان قائمشهری با پیامک از داخل زندان

 قائم خبر-حسین خانی :بزرگترین شبکه کلاهبرداری‌های پیامکی که فعالیت گسترده‌ای داشت از سوی پلیس استان مازندران زمینگیر شد.گروهی از زندان با همدستی زن و مردی آشنا در خارج از دیوارهای بلند به شکارهای نامرئی دست می‌زدند.

به گزارش ایران، اوایل تابستان سال‌جاری کارگر جوانی با مراجعه به دادسرای ساری ادعا کرد ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از طریق پیامک تلفنی از وی کلاهبرداری شده است.

این مرد که کارگر میدان تره بار قائمشهر بود در مورد جزئیات این ماجرا به بازپرس پرونده ویژه جرایم رایانه‌ای ساری گفت: از طریق موبایل، پیامکی مبنی بر این‌که «شما یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در طرح هزاران لبخند ارتباطات سیار برنده شدید» برایم ارسال شد.

چند دقیقه بعد از آن‌که مشخصات کارت ملی‌ام را بنا به درخواست آن‌ها فرستاده بودم مردی با من تماس گرفت و با ارائه همه اطلاعات شخصی‌ام اعتمادم را جلب کرد و خواست پای دستگاه کارتخوان بروم تا پول را به حسابم واریز کنند.

بعد از این‌که پای دستگاه رفتم مرد ناشناسی با من تماس گرفت و گفت دکمه لاتین را انتخاب کنم. وی ابتدا مشخصات شماره کارت و سپس رمز ‌اول و دوم کارت را از من گرفت، پس از چند دقیقه که تلفن قطع شد ناگهان متوجه شدم موجودی حساب بانکی‌ام که ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود خالی شده است.

با ادعای کارگر جوان تیمی از مأموران پلیس فتای مازندران به سرپرستی سرهنگ احمد رستمی رئیس پلیس فتای استان مازندران عملیات را برای دستگیری کلاهبرداران پیامکی شروع کردند.

تحقیقات نشان می‌داد چندین پرونده مشابه دیگر نیز به پلیس ارجاع شده که نشان می‌داد کلاهبرداران پیامکی با پیام‌هایی مبنی بر این‌که «شما در عتبات عالیات یا قرعه‌کشی‌های مختلف برنده شدید» دست به دزدی‌های ماهرانه‌ای می‌زنند.

سردار جعفری نسب رئیس پلیس مازندران در این باره به خبرنگار شوک گفت: ردیابی‌های انجام شده نشان می‌داد پول‌های دزدی به‌حساب افراد مرده یا کسانی که سال‌های طولانی کشور را ترک کرده بودند، واریز شده‌است تا این‌که مأموران پلیس فتا موفق شدند ردپای یکی از اعضای این باند بزرگ را در منطقه شهریار تهران گرفته و زن ۳۵ ساله‌ای به نام پریسا را در مخفیگاهش شناسایی کنند.

«پریسا» اعتراف کرد از سرقت‌ها اطلاعی نداشته و فقط مردی به‌نام «مرتضی» پول‌های سرقتی را به حسابش می‌ریخت و وی در نقش خریدار سکه به طلا‌فروشی رفته و در ازای خرید سکه پول‌ها را به حساب جواهر فروش انتقال داده‌است. با توجه به ادعاهای پریسا، پلیس متهم دیگری به نام «احسان» ۲۳ ساله را که نقش شناسایی طعمه‌ها را برعهده داشت، دستگیر کرد.

احسان نیز در جریان بازجویی‌ها گفت: همه اطلاعات مربوط به طعمه‌ها را یوسف جمع‌آوری کرده و وی آن‌ها را پای دستگاه ATM می‌کشاند.سردار جعفری نسب در ادامه افزود: یوسف ۷ مخفیگاه داشت و همیشه در آن‌ها جابه‌جا می‌شد. هر چند دستگیری وی کار دشواری بود اما سرانجام یوسف در کارگاهش دستگیر شد.

این مرد در جریان اعترافاتش گفت: پیامک‌ها از طریق گروهی که در زندان بودند به قربانیان ارسال می‌شد و آن‌ها از قربانیان می‌خواستند اطلاعات شخصی‌شان را در اختیارشان بگذارند.

وی همچنین گفت: مردی به نام مرتضی ۲۳ ساله معروف به موری که آشنایی کامل به اینترنت داشت، سردسته باند بود و همه کلاهبرداری‌ها زیر نظر وی صورت گرفته است.

سردار جعفری نسبت با تشکر از همکاری ویژه بازپرس پرونده گفت: مرتضی معروف به موری سرانجام در یکی از روستاهای مشکین‌شهر استان اردبیل ردیابی و دستگیر شد و اعتراف کرد با شناسنامه‌های دزدی و مدارک جعلی حساب‌ بانکی باز می‌کردند و گاهی از معتادان می‌خواست حساب بانکی باز کنند و کارتشان را می‌خرید تا نقل و انتقال پول به نام آن‌ها انجام بگیرد و به این‌ترتیب عملیات کلاهبرداری را مدیریت می‌کرد.

بنابراین گزارش، اعضای این باند ۲۰ نفره به بیش از ۸۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری از طریق پیامک و ۱۴۰ حساب بانکی جعلی و استفاده از ۱۴۳ سیم کارت تلفن همراه اعتراف کرده‌اند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *